В області преактично завершили підготовку до опалювального сезону
Черкащина технічно готова до осінньо-зимового опалювального періоду 2023-2024 року. Кожна громада та місцеві підприємства галузі мають затверджені плани дій на випадок надзвичайних ситуацій. Про рівень готовності області до опалювального сезону розповів заступник голови ОДА Антон Царюк на обласному засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Фахівці перевірили рівень готовності до старту опалювального сезону на підприємствах теплоенергетики та водопостачання. Водночас таку ж перевірку здійснили у багатоквартирних будинках та об’єктах бюджетної сфери.
– З урахуванням ризиків, які виникають в умовах військового стану, основну увагу при підготовці до опалювального сезону приділяли захисту об’єктів критичної інфраструктури та їхньому забезпеченню джерелами резервного живлення, паливом, – відзначив Антон Царюк. – Минулого сезону ми стикалися з безліччю викликів: робота підприємств критичної інфраструктури за графіками аварійних, погодинних відключень. Враховували все це в підготовці до початку цьогорічного опалювального сезону.
Усі служби працюють в режимі 24/7. Аварійні бригади готові до термінового реагування. Проведені навчання по лінії цивільного захисту та ДСНС.
– Наші підприємства тепло- та водопостачання, об’єкти соціальної сфери забезпечено генераторами різної потужності, – додав заступник. – У цьому нам допомагали наші міжнародні партнери, бізнес, міста-побратими, закуповували коштом місцевих бюджетів, отримували від профільного міністерства. Однак потреба ще досі залишається, особливо по підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства.
Керівники об’єктів критичної інфраструктури, голови територіальних громад, всі відповідальні служби мають бути готовими до швидкого реагування на всі виклики в умовах військового часу. На цьому наголосив очільник області Ігор Табурець.
– Важливо застосовувати комплексний підхід у підготовці наших об’єктів до осінньо-зимового періоду, – відзначив він. – Впроваджувати енергоефективні підходи, модернізувати систему теплопостачання з використанням альтернативних видів палива, забезпечувати джерелами резервного живлення та ін. Увесь необхідний комплекс заходів обласна військова адміністрація визначила та довела до виконання головам громад.
Нагадаємо, 05 жовтня на Черкащині відбулося засідання Конгресу місцевих та регіональних влад. Основними питаннями розгляду стали підготовка до осінньо-зимового періоду, розвиток реабілітаційних спроможностей області та підготовка й облаштування укриттів в громадах регіону.
-
09:05Звернення Президента України
Дорогі українці, українки! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи – згадує дві українські революції, вшановує те, які українці насправді. Сьогодні ж наш божевільний…
09:05 -
08:58Загальні бойові втрати противника станом на 22 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 22.11.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 728300 (+1050) осіб,танків ‒ 9399 (+1) од,бойових броньованих машин ‒ 19156 (+13)…
08:58 -
17:10Ігор Табурець про розвиток альтернативної енергетики на Черкащині
https://youtu.be/NgCI1sDrQoI На Черкащині динамічно розвивають альтернативні джерела енергетики. Про проміжні результати розповів очільник Черкащини Ігор Табурець. - Лише за цей рік на Черкащині маємо +12…
17:10 -
16:22Недуга, що молодшає: черкаська лікарка розповіла, як розпізнати інфаркт міокарда
Наразі в Україні середній вік пацієнта з інфарктом міокарду - 40 - 60 років. Утім непоодинокі випадки пацієнтів із інфарктом міокарду у віці 30 -…
16:22 -
16:13Тетяна Клименко розповіла про втілення проєкту “Відкриті архіви”
На Черкащині розширюють доступ до історії. З цією метою упроваджують культурно-просвітницький проєкт “Відкриті архіви”. Представила проміжні результати його упровадження директорка державного архіву Черкаської області Тетяна…
16:13 -
16:06Рушники Олександри Теліженко на виставці в Марокко
У Королівському інституті берберської культури в Рабаті відкрилася виставка «Рушниковий гай: світ українського рушника» черкаської майстрині Олександри Теліженко. Про це повідомляють в управлінні культури та…
16:06 -
15:32«е-Рослинництво»: в Україні впроваджено новий сервіс
Постанову №1309 «Деякі питання створення та функціонування електронної системи реєстрів у галузі рослинництва «е-рослинництво» ухвалив Кабінет міністрів України. Документ набуває чинності 1 грудня 2024 року.…
15:32 -
14:19День Гідності та Свободи: черкащани вшанували подвиг борців за Україну
Цьогоріч минає 20 років від Помаранчевої революції, 11 – Революції Гідності. З нагоди Дня Гідності та Свободи в обласному центрі відбулися пам’ятні заходи. Світлу пам'ять…
14:19 -
13:14Підприємства Черкащини отримали гранти від держави на розвиток тепличного господарства
Дев’ять підприємств області отримали 37 млн грн, з них 11 – на будівництво теплиць. Кошти спрямовані в межах грантів від держави на розвиток тепличного господарства…
13:14 -
11:53Платники податків Черкащини перерахували 858 млн грн військового збору
За 10 місяців 2024 року жителі Черкаської області спрямували до державного бюджету 858,4 млн грн військового збору. Про це повідомляє ГУ ДПС у Черкаській області.…
11:53 -
11:49Від початку року українці отримали 22 тисячі ваучерів на навчання
Держава виділила на це 260 мільйонів гривень, повідомляє Урядовий портал. Найбільш затребувані професії, які громадяни опановують за ваучерами, — медсестринство, психологія, дошкільна освіта, медицина, кухар, водій, тракторист…
11:49 -
10:59Мінсоцполітики: В Україні запроваджується Система обліку немайнової шкоди українцям, завданої війною
Верховна Рада України ухвалила законопроект "Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб внаслідок збройної агресії російської федерації проти України". Ця законодавча…
10:59