Реформа управління відходами триває: формуються європейські правила експлуатації полігонів в Україні
Якими мають бути полігони в Україні, щоб підтримувати стан екологічної безпеки? Як експлуатувати такі об’єкти та рекультивувати? Всі вимоги Міндовкілля спільно з міжнародними експертами прописало у проекті наказу – відповідно до нового законодавства та європейських стандартів. Важливо, щоб правила були зрозумілими для всіх, хто має їх дотримуватися в країні. Тож Міндовкілля провело повторне обговорення документа із учасниками ринку.
Серед ключових питань, порушених на зустрічі:
- які полігони підпадатимуть під таке регулювання;
- процедура проведення тестування відходів, які не належать до небезпечних та приймаються полігонами;
- формування переліків інертних відходів, які можуть захоронюватися без випробування на відповідність критеріям прийнятності;
- ведення обліку відходів на полігонах тощо.
“Міндовкілля відкрите до діалогу та опрацьовує усі зауваження та пропозиції учасників. Адже маємо спільну мету – встановлені правила не повинні залишитися “написаними на папері”, а повинні працювати на практиці в Україні. Спільно з експертами ми готові надавати і всі необхідні роз’яснення. Проект наказу буде доопрацьований та повторно опублікований для обговорення. Тож всі зацікавлені сторони можуть долучитися до впровадження якісних змін в країні”, – наголосила заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва.
Варто відзначити, що розроблені Правила поширюватимуться лише на об’єкти, що прийматимуть тверді сипучі відходи. Для решти, наприклад хвостосховищ, шламів та шлаків, застосовуватиметься інше регулювання.
“Реформа торкнеться всієї системи управління відходами послідовно. Розробляється нормативна база, необхідна для врегулювання кожного виду діяльності. Так, наразі Міндовкілля спільно з експертами завершують доопрацювання проекту Закону “Про відходи видобувної промисловості”. Під нього також готуємо необхідні підзаконні акти. Вже незабаром законопроект буде оприлюднений для обговорення. Нам важливо почути думку кожного, хто працюватиме за новими правилами, щоб вже на початку шляху усунути всі ризики і прогалини. Тож Міндовкілля запрошує до спільної роботи”, – зазначила Вікторія Киреєва.
За інформацією Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України
-
17:07Весняне лісовідновлення на Черкащині набирає обертів
Масштабна весняна кампанія зі створення нових лісів триває в області. Тут планують висадити понад 2,8 млн сіянців на понад 536 га. Лісівники відходять від монокультур…
17:07 -
16:27День довкілля: на Черкащині тривають весняні толоки
Працівники обласної адміністрації долучились до традиційної весняної акції. Її приурочили до Дня довкілля. Цього разу спільно прибирали узбережжя Дніпра. Участь в екологічній ініціативі також взяли…
16:27 -
14:53У кожному регіоні України запрацюють центри підготовки громадян до національного спротиву
Центри підготовки громадян до національного спротиву запрацюють у кожному регіоні України. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує порядок створення та функціонування центрів, а також вимоги…
14:53 -
14:17На Черкащині СБУ та Нацполіція затримали ще одного організатора «ухилянтської схеми»
Служба безпеки та Національна поліція ліквідували нову схему ухилення від мобілізації, яка діяла у Черкаській області. За результатами комплексних заходів затримано організатора оборудки. Ділок пропонував…
14:17 -
13:53Уряд розширив програму «Доступні кредити 5-7-9» під будівництво овочесховищ
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке розширить можливості аграріїв щодо будівництва овочесховищ. Відповідна постанова «Про внесення зміни до пункту 9 Порядку надання фінансової державної підтримки…
13:53 -
13:43Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, продовжують відслідковувати на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 11 по 18 квітня квітня…
13:43 -
12:41Розрахувати субсидію на оренду житла можна самостійно
Для підтримки українців, які змушені були через війну залишити свої домівки і винаймати житло в інших регіонах країни Мінсоцполітики розробило і запровадило новий інструмент підтримки…
12:41 -
12:22Міжсекторальне співробітництво: на Черкащині розбудовують систему психологічної підтримки населення
Обʼєднання експертів, практиків і науковців у сфері психічного здоров’я. В області провели захід «Міжвідомча взаємодія: ефективні психологічні практики та актуальні виклики». Захід відбувся на базі…
12:22 -
11:05Плани на 2025: на Черкащині обговорили перспективи посилення співробітництва між тергромадами
Курс на посилення співробітництва між громадами в різних галузях. Як покращити взаємодію — говорили на онлайн-нараді під головуванням заступника начальника ОВА Олександра Турченяка представники місцевого…
11:05 -
10:49Весняний антициклон подарує Черкащині комфортну погоду на Великдень
В області протягом Великодніх свят очікується переважно сонячна та суха погода. Про це повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Середньодобова температура стабільно переходить за позначку…
10:49 -
10:11Діалог влади та бізнесу: як підприємцям діяти в умовах нових екологічних вимог
Екологічні питання для бізнес-сфери роз'яснили фахівці під час чергової зустрічі в межах платформи “Діалог влади та бізнесу”. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку Черкаської…
10:11 -
09:24Бронювання працівників онлайн: що потрібно знати про оновлену процедуру
Щоб забронювати працівників на порталі Дія, у компанії має бути чинний статус критичного підприємства. Дізнайтеся, як це працює: від подання заявок на бронювання та переліку…
09:24