У ФДМУ залишилося для приватизації лише 288 підприємств
З 2 364 підприємств, які передані в управління ФДМУ, лише 288 можуть бути виставлені на продаж. Ще 134 поки не підлягають приватизації, бо мають соціальне або стратегічне значення, наприклад, протезно-ортопедичні або зі сфери ВПК. 82% підприємств у портфелі Фонду — непродуктивні активи: 664 — знаходяться на тимчасово окупованих територіях, 1 278 — мають бути ліквідовані за рішенням ФДМУ або в банкрутстві.
Процес передачі держмайна від інших органів виконавчої влади триває. Загалом до кінця 2023 року Фонд планує прийняти в управління ще орієнтовно 1 200 підприємств. Визначитись із структурою портфелю новопереданих активів Фонд матиме можливість після ґрунтовного тріажу — аналізу та сортування всіх переданих об’єктів за критерієм їх спроможності вести господарську діяльність та наявності ліквідних активів.
Половина підприємств, які вже віднесені до категорії “на ліквідацію”, не мають жодних активів, 10% — не працюють, але мають активи, які можна продати на відкритому аукціоні через Prozorro.Продажі, 10% — втратили свої активи, але ще існує можливість повернути їх через суд і потім продати, 30% — це потенційні банкрути.
Залежно від того, до якої з груп належить підприємство, відрізняється і час на проведення його ліквідації. Так, найпростішою є процедура ліквідації підприємства з відсутніми активами та боргами – від 4-х до 6-ти місяців. Підприємства, які мають у власності хоча б якісь активи за відсутності боргів – до 8-ми місяців. Підприємства, щодо яких необхідно застосовувати судову процедуру повернення майна з незаконного володіння – до 1,5 років. Найтриваліша процедура — банкрутство, строк якої сягає більше 18 місяців.
З урахуванням цього до кінця 2023 року Фонд планує почати процедуру ліквідації по 888 підприємствам і з них ліквідувати — 347. В 2024 році в планах на завершення ліквідації — ще 400 підприємств, в 2025 — 141 відповідно. Крім того, за попередньою оцінкою, ще 390 підприємств мають ознаки неплатоспроможності та можуть бути ліквідовані в межах процедури банкрутства.
Така сама процедура тріажу буде застосована і до тих активів, які будуть передаватися Фонду від інших державних органів надалі. ФДМУ має чіткий відпрацьований алгоритм, який відповідає на питання що робити з державними підприємствами. Якщо підприємство може представляти інтерес для інвесторів, воно виставляється на приватизацію, якщо його потрібно зберегти в держвласності — залишається в управлінні Фонду, якщо не веде господарську діяльність, має незначні активи, вартість яких несуттєво перевищує борги — ліквідація, у разі неможливості розрахуватись з боргами за рахунок активів — банкрутство.
-
17:07Весняне лісовідновлення на Черкащині набирає обертів
Масштабна весняна кампанія зі створення нових лісів триває в області. Тут планують висадити понад 2,8 млн сіянців на понад 536 га. Лісівники відходять від монокультур…
17:07 -
16:27День довкілля: на Черкащині тривають весняні толоки
Працівники обласної адміністрації долучились до традиційної весняної акції. Її приурочили до Дня довкілля. Цього разу спільно прибирали узбережжя Дніпра. Участь в екологічній ініціативі також взяли…
16:27 -
14:53У кожному регіоні України запрацюють центри підготовки громадян до національного спротиву
Центри підготовки громадян до національного спротиву запрацюють у кожному регіоні України. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує порядок створення та функціонування центрів, а також вимоги…
14:53 -
14:17На Черкащині СБУ та Нацполіція затримали ще одного організатора «ухилянтської схеми»
Служба безпеки та Національна поліція ліквідували нову схему ухилення від мобілізації, яка діяла у Черкаській області. За результатами комплексних заходів затримано організатора оборудки. Ділок пропонував…
14:17 -
13:53Уряд розширив програму «Доступні кредити 5-7-9» під будівництво овочесховищ
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке розширить можливості аграріїв щодо будівництва овочесховищ. Відповідна постанова «Про внесення зміни до пункту 9 Порядку надання фінансової державної підтримки…
13:53 -
13:43Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, продовжують відслідковувати на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 11 по 18 квітня квітня…
13:43 -
12:41Розрахувати субсидію на оренду житла можна самостійно
Для підтримки українців, які змушені були через війну залишити свої домівки і винаймати житло в інших регіонах країни Мінсоцполітики розробило і запровадило новий інструмент підтримки…
12:41 -
12:22Міжсекторальне співробітництво: на Черкащині розбудовують систему психологічної підтримки населення
Обʼєднання експертів, практиків і науковців у сфері психічного здоров’я. В області провели захід «Міжвідомча взаємодія: ефективні психологічні практики та актуальні виклики». Захід відбувся на базі…
12:22 -
11:05Плани на 2025: на Черкащині обговорили перспективи посилення співробітництва між тергромадами
Курс на посилення співробітництва між громадами в різних галузях. Як покращити взаємодію — говорили на онлайн-нараді під головуванням заступника начальника ОВА Олександра Турченяка представники місцевого…
11:05 -
10:49Весняний антициклон подарує Черкащині комфортну погоду на Великдень
В області протягом Великодніх свят очікується переважно сонячна та суха погода. Про це повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Середньодобова температура стабільно переходить за позначку…
10:49 -
10:11Діалог влади та бізнесу: як підприємцям діяти в умовах нових екологічних вимог
Екологічні питання для бізнес-сфери роз'яснили фахівці під час чергової зустрічі в межах платформи “Діалог влади та бізнесу”. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку Черкаської…
10:11 -
09:24Бронювання працівників онлайн: що потрібно знати про оновлену процедуру
Щоб забронювати працівників на порталі Дія, у компанії має бути чинний статус критичного підприємства. Дізнайтеся, як це працює: від подання заявок на бронювання та переліку…
09:24