Мінцифра презентує інтерактивні симулятори з онлайн-безпеки для дітей та батьків
До Дня захисту дітей на оновленій платформі Дія.Освіта з’явилася серія освітніх матеріалів, які допоможуть батькам захистити своїх дітей та нагадати про правила поведінки в мережі.
Майже 50% підлітків зіткнулися з кібербулінгом, а 75% підлітків зазначили, що саме соціальні мережі є основними платформами для онлайн-цькування — про це свідчить ЮНІСЕФ в Україні. Така статистика є ознакою того, що вміння відстояти власні інтереси в мережі — ключова навичка сучасного суспільства як для дітей, так і для їхніх батьків.
«Сьогодні одне із завдань батьків — навчити дитину критично мислити й аналізувати середовище, у якому вона перебуває. Діти віком від 12 до 14 років неодноразово стикалися з кібербулінгом, а третина опитаних підлітків зазначила, що стала свідком не менш як п’яти таких ситуацій. Кожна дитина повинна знати, як вчасно захистити себе та кому повідомити про проблему. Ми вдячні партнерам за можливість створювати освітні продукти, які допоможуть побудувати зручну цифрову державу для всіх, зокрема і наймолодшого покоління», — зазначила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.
Симулятор «Онлайн-безпека для дітей»
Інтерактивний симулятор дозволяє дітям зануритися в реальні ситуації та самостійно їх вирішити. Наприклад, що робити, якщо незнайома особа зв’язується з дитиною та просить вчиняти якісь дії? Як зробити свій гаджет безпечним? Як захистити сторінки в соціальних мережах? Відповіді на ці та інші запитання з онлайн-безпеки — у симуляторі.
Симулятор «Онлайн-безпека для підлітків»
У цьому симуляторі зібрана інформація про головні загрози мережі, з якими може зіткнутися підліток як активний користувач інтернету. Хто такий булер? А кібербулер? Як реагувати на тролінг (і чи варто взагалі)? Як розпізнати онлайн-шахрая? Симулятор нагадає підліткам, як корисно й безпечно проводити час в онлайні.
Симулятор «Онлайн-безпека для батьків»
Симулятор допоможе батькам грамотно ознайомити дитину з правилами безпеки в інтернеті. Змодельовані ситуації нагадають, як розмовляти з дітьми про приватність, небажані контакти та захист у мережі.
Усі три симулятори створені за підтримки громадської організації МІНЗМІН.
Онлайн-компонент платформи втілено за інформаційної підтримки Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки (КМЄС в Україні).
Знати про потенційні підводні камені мережі — це перший крок до уникнення неприємностей в інтернеті. Проте якщо батьки відповідально інформуватимуть дитину про загрози, шанси з ними зіткнутися будуть меншими.
За інформацією Міністерства цифрової трансформації України
-
16:00Команди Черкащини зі «сріблом» шкільних ліг
Наймасштабніший спортивний захід в Україні серед школярів фінішував. Підсумки цього сезону змагань «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» підбили на Черкащині. Тут відзначили команди, які здобули призові…
16:00 -
15:55«Відстань»: театральна подія літа
Відверта розмова про сьогодення: війну, втрату дому, вимушений вибір і жіночі історії сили. Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка відкриває нову театральну…
15:55 -
15:54Більше 2 млн грн спрямували державні кадастрові реєстратори до бюджетів Черкащинии
Із початку року 2,2 млн грн спрямували державні кадастрові реєстратори до бюджетів Черкащини за надані адмінпослуги. Спеціалісти Головного управління Держгеокадастру за цей період надали 16 227 таких послуг. Найбільше –…
15:54 -
14:12Експорт Черкащини демонструє стабільне зростання
Підприємства області продовжують нарощувати експорт. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаської ОВА. За перші чотири місяці року Черкащина експортувала товарів на 461,5 млн…
14:12 -
12:30Громади області продовжують налагоджувати міжмуніципальне співробітництво
Громади області уклали ще 4 договори міжмуніципального співробітництва. Їх зареєстрували у Міністерстві розвитку громад та територій України. Про це інформують в департаменті регіонального розвитку Черкаської…
12:30 -
11:18Держава частково покриє оренду житла для ВПО: як дізнатися суму допомоги
Для внутрішньо переміщених осіб, які були змушені покинути свої домівки через війну і орендують житло в інших регіонах, з'явилися нові можливості допомоги. Мінсоцполітики разом із…
11:18 -
10:34Діалог влади та бізнесу: робота проєкту Дія.Бізнес
Проєкт «Дія.Бізнес: підтримка та розвиток підприємництва». Таку тему обговорювали на черговій онлайн-зустрічі в межах діяльності регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу». Про це інформують у…
10:34 -
10:03Тропічне повітря над Черкащиною: синоптики прогнозують спеку
На Черкащині 4 липня повітря прогріється до +30-34 градусів. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. На 08:00 годину температура становила 23°, західний вітер…
10:03 -
09:15Понад 10 тис. наборів LEGO отримала Черкащина
Черкащина отримала понад 10 тис. наборів LEGO Six Bricks для четвертокласників у межах меморандуму про співпрацю з The LEGO Foundation. Їх уже направили в навчальні…
09:15 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 4 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 04.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 024 210 (+1 120) осіб; танків ‒ 10 988 (+2);…
08:45 -
08:36Звернення Президента до учасників гала-вечері з нагоди початку данського головування в Раді ЄС
https://youtu.be/sjL9XTA99oo?si=U1cAscu2fIH-ONY1 Дуже дякую! Ваші Величності, щиро дякую! І дорога Метте, моя подруго, дуже дякую за запрошення до такого прекрасного міста! Такий сильний народ – дякую…
08:36 -
08:06Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 4 липня
З вечора четверга затяжні тривоги тривали на Черкащині. Як інформує начальник ОВА Ігор Табурець, у межах області наші оборонці знищили 22 російські БпЛА. — Інформація…
08:06