Власна справа під час великої війни: з 24 лютого українці взяли в оренду понад 1000 об’єктів державної власності
Під час воєнного стану українці не припиняють працювати на економічний фронт. З початку повномасштабного вторгнення було укладено 918 нових договорів оренди на 1 091 об’єкт державної власності. Про це інформують у ФДМУ.
Нині Фонд держмайна є найбільшим орендодавцем в країні. Він оперує нерухомістю загальною площею 7,8 млн кв. м, супроводжуючи більш ніж 14 000 контрактів, серед яких частка контрактів із фізичними особами складає майже 25 %. В середньому Фонд проводить 27 орендних аукціонів на тиждень.
Під час повномасштабного вторгнення ФДМУ запровадив гнучку політику в роботі з орендарями. Внаслідок цього фонду вдалось зберегти орендну базу майже на довоєнному рівні (загальна кількість договорів зменшилася лише на 2%) та стабілізувати рівень надходжень від оренди — з 21 млн грн у липні 2022 року до 54 млн грн у грудні 2022 року.
У кінцевому підсумку в 2022 році держбюджет отримав від оренди державного майна понад 575 млн грн. За перший квартал поточного року надходження від оренди склали 181,6 млн грн (це 24,9% від річного плану).
Які елементи гнучкої політики запровадив ФДМУ? Під час воєнного стану держава значно спростила процедуру передачі в оренду державної нерухомості. «Раніше аби орендувати майно необхідно було сплатити дві місячні орендні плати в рахунок авансового платежу та ще дві як забезпечувальний депозит. З червня 2022 року Уряд вдвічі скоротив стартові внески для орендарів державного майна, — зазначає директор Департаменту оренди та розпорядження державним майном Андрій Шрамко. — А для чинних орендарів у період воєнного стану також запрацював алгоритм автоматичної пролонгації договорів».
Крім того, за ініціативи Фонду вдосконалена сама оргпроцедура, а саме:
- строк на узгодження з органом управління рішення про передачу об’єкта в оренду скорочено з 40 до 7 днів;
- строки проведення аукціону скорочений до 5 днів від дати оголошення;
- запроваджена спрощена форма договору;
- майно державних установ, а також заборонених для приватизації об’єктів, за договорами укладеними до запровадження воєнного стану, можна здавати в суборенду;
- бюджетні установи можуть отримати майно без аукціону — без незалежної оцінки та сплати забезпечувальних депозитів;
- при визначенні стартової орендної плати не проводиться переоцінка у разі низької балансової вартості;
- за відсутності залишкової балансової вартості стартова орендна плата становить 1 грн за 1 кв. м площі.
До того ж тепер всі документи (протокол про результати електронного аукціону, договір оренди та акт приймання-передачі) за замовчуванням підписуються за допомогою КЕП (електронного підпису). З моменту запровадження такої опції вже підписані онлайн 605 договорів (66% від загальної кількості). Однак, якщо про це попросить сам переможець, підписати можна і письмово. Детальна інструкція про те як підписати договір онлайн за посиланням: https://bit.ly/3LiAvaY.
-
08:17Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 26 листопада
Понад сім годин поспіль Черкащина була на тривозі. За цей час захисники неба знищили вісім ворожих БпЛА. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. -…
08:17 -
17:18Адаптаційний простір відкрили на Чигиринщині
Адаптаційний простір «Ми – поруч» запрацював у Чигиринській громаді. Тут ветерани, військові та їхні близькі можуть отримати необхідну підтримку та супровід. Про це повідомляють у…
17:18 -
16:41На Черкащині відбудеться масштабний економічний форум
Щотижнева комунікація влади та бізнесу цього разу відбудеться у форматі офлайн. В області проведуть «Черкаський міжнародний економічний форум-2024». Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець.…
16:41 -
14:59Як приватизація землі наповнює бюджети: аналіз відкритих даних торгів
Станом на травень 2024 року в Україні продано 567 000 гектарів землі, з них через систему Прозорро.Продажі — 6 363 гектари на суму 2,06 мільярда…
14:59 -
14:17Виставка сучасного мистецтва триває в Черкасах
У Черкаському художньому музеї експонують виставку сучасного мистецтва, що передана Фондом Миколи Бабака в межах акції «Сучасне мистецтво України. Музейна колекція». Її приурочили до Дня…
14:17 -
14:02Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області
Із 18 по 24 листопада 2024 року в області захворіли 4 426 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Більше половини пацієнтів – діти. Показник захворюваності…
14:02 -
13:40Черкаські виробники залучають державну підтримку на переробку
Понад 42 млн грн на розвиток переробки отримали від держави 9 підприємств Черкащини цьогоріч. Вони скористалися можливостями програми «єРобота: Новий рівень». Про це розповів начальник…
13:40 -
11:53Де отримати безоплатне лікування безпліддя в Україні
Цього року держава вперше покриває витрати на лікування безпліддя. Уже 977 жінок скористалися цією можливістю, і 368 з них завагітніли. Що входить у безоплатне лікування…
11:53 -
11:17«Кібернасильство: знаємо та протидіємо»: в Україні стартує інформаційна кампанія до «16 днів проти насильства»
Офіс віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з Міністерством юстиції, Національною поліцією України, Кіберполіцією України та Координаційним центром з надання правничої допомоги, оголошує…
11:17 -
10:16Курс на зиму: синоптики прогнозують морози
За прогностичними розрахунками, на Черкащині очікуються від 7º морозу на заході до 5º морозу на решті території. Всього 2º морозу на Чигиринщині. Про це повідомляють…
10:16 -
10:00Без бар’єрів: доступних ЦНАП більшає в області
Ще три центри з надання адмінпослуг на Черкащині стали доступнішими для різних категорій населення. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаської ОВА. ЦНАП Городищенської…
10:00 -
09:57Черкаські спортсмени тріумфували на кубку України з таеквондо ІТФ
670 спортсменів з усієї України змагалися за нагороди кубку України з таеквондо ІТФ. Першість днями відбулася у Кременчуці. Черкащани вибороли низку нагород та здобули…
09:57