Українські розробники зможуть створювати більше онлайн-ресурсів доступних для людей з порушенням зору чи слуху
Міжнародні настанови із веб-доступності WCAG 2.1 вперше доступні українською мовою. Це дасть змогу українським розробникам створювати онлайн-ресурси для ширшого кола користувачів, зокрема людей із порушеннями зору чи слуху. Переклад українською опублікували на сайті Консорціуму Всесвітнього павутиння (W3C).
Команда Мінцифри працює над тим, щоб зробити Україну найзручнішою державою у світі, – зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. – Онлайн-послуги мають бути максимально доступними для всіх українців. Саме тому поставили ціль не тільки відцифрувати 100% державних послуг, а й забезпечувати рівний доступ до технологій. Разом з нашими партнерами з Програми розвитку ООН працюємо над реалізацією Національної стратегії з безбарʼєрності. Важливою частиною стратегії є затвердження стандартів з доступності мобільних застосунків і запровадження для веб-ресурсів органів виконавчої влади стандарту доступності WCAG. Переклад міжнародних стандартів українською – ще один крок у цьому напрямі. Працюватимемо над тим, щоб під ці стандарти була адаптована і вся екосистема сервісів Дія.
WCAG 2.1 (Web Content Accessibility Guidelines) – це міжнародні рекомендації зі створення онлайн-контенту, доступнішого для користувачів. Наприклад, в настановах зібрані правила перекладу жестовою мовою, особливості читабельності тексту, розміщення картинок тощо. Їх мають використовувати веб-розробники при створенні онлайн-ресурсів.
Переклад WCAG досить довготривалий процес, адже усі терміни, що використовуються в настановах, регулюються Консорціумом Всесвітнього павутиння (W3C). Раніше українські розробники були змушені користуватися неофіційними перекладами WCAG.
Нова версія настанов WCAG 2.1 доступна для будь-яких пристроїв – комп’ютерів, ноутбуків, планшетів та смартфонів. Попередня версія була призначена лише для комп’ютерів.
– Упродовж останніх двох років Уряд докорінно змінив ситуацію із веб-доступністю в країні, – сказав Постійний представник Програми розвитку ООН в Україні Яко Сільє. – Дослідили ситуацію із веб-доступністю державних веб-ресурсів в країні, затвердили новий державний стандарт, що враховує сучасні світові практики з доступності, підготували рішення, щоб зробити його обов’язковим до виконання. Завдяки перекладу настанов українські веб-розробники зможуть більше застосовувати принципи веб-доступності у своїй роботі, це стане простішим для них. А це значить вищу доступність і зручність користування онлайн-ресурсів в Україні для усіх людей, що і є головною ціллю цифровізації.
Раніше Мінцифри за підтримки ПРООН в Україні розробила новий державний стандарт із цифрової доступності ДСТУ EN 301 549:2022 «Інформаційні технології. Вимоги щодо доступності продуктів та послуг ІКТ». Він продублював однойменний європейський стандарт, що покликається на актуальну версію настанови WCAG 2.1, якою вже декілька років послуговувалося європейське законодавство.
Крім того, експерти розробили постанову, яка після її прийняття зробить дотримання вимог державного стандарту обов’язковим для органів виконавчої влади усіх рівнів. Її проект перебуває на розгляді Уряду.
-
17:07Весняне лісовідновлення на Черкащині набирає обертів
Масштабна весняна кампанія зі створення нових лісів триває в області. Тут планують висадити понад 2,8 млн сіянців на понад 536 га. Лісівники відходять від монокультур…
17:07 -
16:27День довкілля: на Черкащині тривають весняні толоки
Працівники обласної адміністрації долучились до традиційної весняної акції. Її приурочили до Дня довкілля. Цього разу спільно прибирали узбережжя Дніпра. Участь в екологічній ініціативі також взяли…
16:27 -
14:53У кожному регіоні України запрацюють центри підготовки громадян до національного спротиву
Центри підготовки громадян до національного спротиву запрацюють у кожному регіоні України. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує порядок створення та функціонування центрів, а також вимоги…
14:53 -
14:17На Черкащині СБУ та Нацполіція затримали ще одного організатора «ухилянтської схеми»
Служба безпеки та Національна поліція ліквідували нову схему ухилення від мобілізації, яка діяла у Черкаській області. За результатами комплексних заходів затримано організатора оборудки. Ділок пропонував…
14:17 -
13:53Уряд розширив програму «Доступні кредити 5-7-9» під будівництво овочесховищ
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке розширить можливості аграріїв щодо будівництва овочесховищ. Відповідна постанова «Про внесення зміни до пункту 9 Порядку надання фінансової державної підтримки…
13:53 -
13:43Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, продовжують відслідковувати на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 11 по 18 квітня квітня…
13:43 -
12:41Розрахувати субсидію на оренду житла можна самостійно
Для підтримки українців, які змушені були через війну залишити свої домівки і винаймати житло в інших регіонах країни Мінсоцполітики розробило і запровадило новий інструмент підтримки…
12:41 -
12:22Міжсекторальне співробітництво: на Черкащині розбудовують систему психологічної підтримки населення
Обʼєднання експертів, практиків і науковців у сфері психічного здоров’я. В області провели захід «Міжвідомча взаємодія: ефективні психологічні практики та актуальні виклики». Захід відбувся на базі…
12:22 -
11:05Плани на 2025: на Черкащині обговорили перспективи посилення співробітництва між тергромадами
Курс на посилення співробітництва між громадами в різних галузях. Як покращити взаємодію — говорили на онлайн-нараді під головуванням заступника начальника ОВА Олександра Турченяка представники місцевого…
11:05 -
10:49Весняний антициклон подарує Черкащині комфортну погоду на Великдень
В області протягом Великодніх свят очікується переважно сонячна та суха погода. Про це повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Середньодобова температура стабільно переходить за позначку…
10:49 -
10:11Діалог влади та бізнесу: як підприємцям діяти в умовах нових екологічних вимог
Екологічні питання для бізнес-сфери роз'яснили фахівці під час чергової зустрічі в межах платформи “Діалог влади та бізнесу”. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку Черкаської…
10:11 -
09:24Бронювання працівників онлайн: що потрібно знати про оновлену процедуру
Щоб забронювати працівників на порталі Дія, у компанії має бути чинний статус критичного підприємства. Дізнайтеся, як це працює: від подання заявок на бронювання та переліку…
09:24