В Україні презентували «Check point» — унікальну модель відновлення психічного здоров’я
Сьогодні спеціалісти Центру психічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» Міністерства охорони здоров’я України презентували унікальну модель відновлення психічного здоров’я «Check point» для тих, хто пережив психотравмуючі події. Захід відбувся в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.
Участь у презентації взяли представники офісу першої леді, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко та директор Місії USAID в Україні Джеймс Хоуп, захисники України, представники міжнародних організацій, громадянського суспільства, соціально відповідального бізнесу.
«Повномасштабне воєнне вторгнення росії до нашої держави поставило перед сферою охорони здоров’я України нові складні виклики. Проте майже через 11 місяців впевнено стверджуємо, що ми тримаємося і ми непохитні. Але ніхто точно не знає, коли завершиться війна та скільки триматися ще. Ми ж точно знаємо, що у наших силах побудувати таку систему підтримки психічного здоров’я, яка уже зараз дозволить отримати комплексну допомогу кожному і кожній, хто відстоював Україну на полі бою, хто перебував під окупацією або зазнав руйнівного впливу війни. Cаме такою є мета ініціативи першої леді зі створення Національної програми психічного здоров’я», — сказав Віктор Ляшко.
USAID залишається відданим стратегії підтримки українців в отриманні необхідних послуг із психічного здоров’я. Під час заходу Джеймс Хоуп засвідчив важливу роль Центру психічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» і оголосив про підтримку з боку USAID у створенні на базі закладу нового ресурсного центру з питань психічного здоров’я. Створення ресурсного центру — це частина допомоги, яку у розмірі майже 36 мільйонів доларів США USAID виділило від початку війни на розширення доступу до послуг психічного здоров’я та на підтримку ініціативи першої леді України зі створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.
Після повномасштабного вторгнення з боку Росії потреба у фаховій допомозі у сфері психічного здоров’я в Україні зросла в рази. Створення ресурсного центру за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» допоможе масштабувати досвід «Лісової Поляни» та проводити навчання фахівців, які працюватимуть як в медичних закладах, так і в громадах, надаючи послуги з відновлення психічного здоров’я для постраждалих від психотравмуючих подій. Модель послуг, запроваджена «Лісовою Поляною», вже довела свою ефективність. То ж відтепер навчені за програмою фахівці зможуть застосовувати цю модель для роботи у громадах всієї України, працюючи з ветеранами, їхніми сім’ями та тими, хто зазнав впливу війни.
Презентована модель є мультимодальною. Вона передбачає застосування великої кількості різних підходів, методів, принципів лікування й реабілітації для досягнення найкращого ефекту відновлення психічного здоров’я. ЇЇ основа — підхід до здоров’я людини як до системи, на яку впливають біологічні, психологічні та соціальні чинники. Отже, і допомога має враховувати кожен із цих чинників.
Директорка Центру психічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» Ксенія Возніцина розповіла: «Модель заснована на багаторічному успішному досвіді роботи нашої команди з травмами війни у ветеранів. Вона акумулює не тільки наші, а й найкращі світові практики. Модель має робочу назву “Check Point” або ж “Контрольна точка”. Так нас назвав один із пацієнтів після лікування. Він сказав, що тут буквально «перезавантажився». І це, дійсно, – контрольна точка піклування про стан свого психічного здоров’я: відновлення втрачених сенсів, отримання нових навичок та знань, трансформація травматичного досвіду в посттравматичне зростання».
За словами Ксенії Возніциної, з огляду на масштаби війни наша країна має потребу у створенні низки реабілітаційних центрів, і презентована модель дозволить зробити роботу таких центрів максимально ефективною.
Підтримку Центру «Лісова поляна» здійснює проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я в Україні», що реалізує організація Пакт.
Довідка: Центр «Лісова поляна» — це державний заклад управління МОЗ, який є першим в Україні медичним центром зі спеціалізацією на лікуванні психотравми і наслідків черепно-мозкових травм, а також допомозі особам, які пережили полон та тортури. Команда працює з 2014 року з травмами війни та має великий практичний досвід у наданні послуг, навчанні фахівців, розбудові мережі допомоги для згаданих категорій осіб. Центр акумулює український та міжнародний досвід, забезпечує навчання, підвищення кваліфікації фахівців, що реалізується через роботу Тренінгової платформи.
За інформацією Міністерства охорони здоров’я України
-
17:18Адаптаційний простір відкрили на Чигиринщині
Адаптаційний простір «Ми – поруч» запрацював у Чигиринській громаді. Тут ветерани, військові та їхні близькі можуть отримати необхідну підтримку та супровід. Про це повідомляють у…
17:18 -
16:41На Черкащині відбудеться масштабний економічний форум
Щотижнева комунікація влади та бізнесу цього разу відбудеться у форматі офлайн. В області проведуть «Черкаський міжнародний економічний форум-2024». Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець.…
16:41 -
14:59Як приватизація землі наповнює бюджети: аналіз відкритих даних торгів
Станом на травень 2024 року в Україні продано 567 000 гектарів землі, з них через систему Прозорро.Продажі — 6 363 гектари на суму 2,06 мільярда…
14:59 -
14:17Виставка сучасного мистецтва триває в Черкасах
У Черкаському художньому музеї експонують виставку сучасного мистецтва, що передана Фондом Миколи Бабака в межах акції «Сучасне мистецтво України. Музейна колекція». Її приурочили до Дня…
14:17 -
14:02Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області
Із 18 по 24 листопада 2024 року в області захворіли 4 426 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Більше половини пацієнтів – діти. Показник захворюваності…
14:02 -
13:40Черкаські виробники залучають державну підтримку на переробку
Понад 42 млн грн на розвиток переробки отримали від держави 9 підприємств Черкащини цьогоріч. Вони скористалися можливостями програми «єРобота: Новий рівень». Про це розповів начальник…
13:40 -
11:53Де отримати безоплатне лікування безпліддя в Україні
Цього року держава вперше покриває витрати на лікування безпліддя. Уже 977 жінок скористалися цією можливістю, і 368 з них завагітніли. Що входить у безоплатне лікування…
11:53 -
11:17«Кібернасильство: знаємо та протидіємо»: в Україні стартує інформаційна кампанія до «16 днів проти насильства»
Офіс віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з Міністерством юстиції, Національною поліцією України, Кіберполіцією України та Координаційним центром з надання правничої допомоги, оголошує…
11:17 -
10:16Курс на зиму: синоптики прогнозують морози
За прогностичними розрахунками, на Черкащині очікуються від 7º морозу на заході до 5º морозу на решті території. Всього 2º морозу на Чигиринщині. Про це повідомляють…
10:16 -
10:00Без бар’єрів: доступних ЦНАП більшає в області
Ще три центри з надання адмінпослуг на Черкащині стали доступнішими для різних категорій населення. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаської ОВА. ЦНАП Городищенської…
10:00 -
09:57Черкаські спортсмени тріумфували на кубку України з таеквондо ІТФ
670 спортсменів з усієї України змагалися за нагороди кубку України з таеквондо ІТФ. Першість днями відбулася у Кременчуці. Черкащани вибороли низку нагород та здобули…
09:57 -
09:52Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 25 листопада
Ніч на Черкащині минула з тривогою, утім без наслідків. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. По ворожих цілях працювали сили та засоби ППО.…
09:52