Народ України та Президент Володимир Зеленський стали лауреатами премії Сахарова
Хоробрий народ України, представлений Президентом Володимиром Зеленським, обраними лідерами та громадянським суспільством, отримав премію за свободу думки імені Сахарова, яка є найвищою відзнакою Європейського Союзу за досягнення у правозахисній діяльності.
Вручення нагороди відбулося під час пленарної сесії Європейського парламенту в Страсбурзі. Президент України взяв участь у церемонії в онлайн-форматі.
Глава держави привітав присутніх від імені українського народу – усіх тих, хто воює й працює заради України та свободи.
«Заради того, без чого неможливо уявити всіх нас, життя, Європу. Неможливо уявити без України й без свободи. І не лише тому, що це буде просто неправдою. А й тому, що будь-яка спроба позбавити Європу України та свободи – це завжди злочин», – сказав Володимир Зеленський.
Президент зазначив, що цей злочин саме зараз скоює Росія проти України та Європи. Він висловив переконання, що українці й усі європейці переможуть у цій боротьбі, щоб ніколи знову не було спроб позбавити свободи Європу та Україну.
Водночас, як заявив Глава держави, діяти треба вже зараз, не чекаючи закінчення війни, щоб притягнути до відповідальності всіх, хто її розв’язав, і щоб не допустити повторення агресії.
«Це буде найефективнішим захистом свободи, прав людини, верховенства права та інших наших із вами спільних цінностей, які уособлює, зокрема, ця відзнака Європарламенту – премія імені Сахарова», – наголосив Президент України.
Він подякував усім, хто допомагає розслідувати злочини окупантів у нашій країні, хто шукає інформацію про російських убивць і терористів, а також Міжнародному кримінальному суду, який має чіткий намір здійснити правосуддя щодо скоєного окупантами на українській території.
«Я вдячний усім лідерам і державам, усім політикам і міжнародним організаціям, які працюють разом з нами та докладають усіх можливих зусиль для створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Закликаю всіх вас, ваші партії й держави дієво підтримати цю роботу! Трибунал має запрацювати», – наголосив він.
Володимир Зеленський також закликав євродепутатів підтримати визнання геноцидом злочин Голодомору проти українського народу.
«Європа має дати максимально потужний сигнал, що в історії трагедій на нашому континенті, в історії злочинів проти людства й людяності, скоєних на нашій з вами землі, не залишиться жодної прогалини. Вірю, що так і буде», – сказав Президент.
Глава держави подякував Європарламенту за підтримку та відзначення української боротьби цією премією.
Володимир Зеленський висловив подяку особисто Президенту Європейського парламенту Роберті Мецолі, яка оголосила народ України лауреатом цьогорічної премії імені Сахарова.
«Дякую особисто тобі, Роберто, за те, що ти нас підтримуєш – ти приїжджала в Київ у складний, небезпечний час, – за те, що ти підтримуєш наші реформи, наш рух у європейські структури й справді допомагаєш. Я тобі дякую», – зазначив він.
Зі свого боку Роберта Мецола зауважила, що для неї велика честь вітати цьогорічних лауреатів премії Сахарова, яка є найпрестижнішою премією за свободу думки.
«Цього року премія вручається українському народові, українському Президентові і всім людям України, які заплатили таку величезну ціну за свободу», – наголосила вона.
Президент Європарламенту зазначила, що сьогодні – 293-й день із початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, і європейці пишаються хоробрістю українців, які демонструють стійкість кожного дня як на полі бою, так і під час атак агресора на цивільних.
Роберта Мецола запевнила в подальшій підтримці українського народу у війні за спільні цінності, адже кожен, зокрема українці, має право жити за принципами демократії та свободи.
«Українські жінки співали на станціях метро під час бомбардувань. Ми не стоятимемо осторонь. Ми підтримуватимемо вас у вашій війні за наші спільні цінності», – наголосила Президент Європейського парламенту.
Премія імені Сахарова названа на честь радянського вченого, дисидента, лауреата Нобелівської премії миру Андрія Сахарова (1921-1989). Присуджується щорічно з 1988 року Європейським парламентом за визначні досягнення в таких галузях, як захист прав людини та основних свобод, зокрема права на вільне вираження поглядів, захист прав меншин та повага до міжнародного права, а також розвиток демократії та імплементація верховенства права.
Зокрема, лауреатами премії цьогоріч стали: Державна служба України з надзвичайних ситуацій, міський голова Мелітополя Іван Федоров, засновниця евакуаційної медичної частини «Ангели Тайри» Юлія Паєвська, правозахисниця, активістка, лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук, представники руху опору «Жовта стрічка».
-
17:07Весняне лісовідновлення на Черкащині набирає обертів
Масштабна весняна кампанія зі створення нових лісів триває в області. Тут планують висадити понад 2,8 млн сіянців на понад 536 га. Лісівники відходять від монокультур…
17:07 -
16:27День довкілля: на Черкащині тривають весняні толоки
Працівники обласної адміністрації долучились до традиційної весняної акції. Її приурочили до Дня довкілля. Цього разу спільно прибирали узбережжя Дніпра. Участь в екологічній ініціативі також взяли…
16:27 -
14:53У кожному регіоні України запрацюють центри підготовки громадян до національного спротиву
Центри підготовки громадян до національного спротиву запрацюють у кожному регіоні України. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує порядок створення та функціонування центрів, а також вимоги…
14:53 -
14:17На Черкащині СБУ та Нацполіція затримали ще одного організатора «ухилянтської схеми»
Служба безпеки та Національна поліція ліквідували нову схему ухилення від мобілізації, яка діяла у Черкаській області. За результатами комплексних заходів затримано організатора оборудки. Ділок пропонував…
14:17 -
13:53Уряд розширив програму «Доступні кредити 5-7-9» під будівництво овочесховищ
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке розширить можливості аграріїв щодо будівництва овочесховищ. Відповідна постанова «Про внесення зміни до пункту 9 Порядку надання фінансової державної підтримки…
13:53 -
13:43Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, продовжують відслідковувати на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 11 по 18 квітня квітня…
13:43 -
12:41Розрахувати субсидію на оренду житла можна самостійно
Для підтримки українців, які змушені були через війну залишити свої домівки і винаймати житло в інших регіонах країни Мінсоцполітики розробило і запровадило новий інструмент підтримки…
12:41 -
12:22Міжсекторальне співробітництво: на Черкащині розбудовують систему психологічної підтримки населення
Обʼєднання експертів, практиків і науковців у сфері психічного здоров’я. В області провели захід «Міжвідомча взаємодія: ефективні психологічні практики та актуальні виклики». Захід відбувся на базі…
12:22 -
11:05Плани на 2025: на Черкащині обговорили перспективи посилення співробітництва між тергромадами
Курс на посилення співробітництва між громадами в різних галузях. Як покращити взаємодію — говорили на онлайн-нараді під головуванням заступника начальника ОВА Олександра Турченяка представники місцевого…
11:05 -
10:49Весняний антициклон подарує Черкащині комфортну погоду на Великдень
В області протягом Великодніх свят очікується переважно сонячна та суха погода. Про це повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Середньодобова температура стабільно переходить за позначку…
10:49 -
10:11Діалог влади та бізнесу: як підприємцям діяти в умовах нових екологічних вимог
Екологічні питання для бізнес-сфери роз'яснили фахівці під час чергової зустрічі в межах платформи “Діалог влади та бізнесу”. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку Черкаської…
10:11 -
09:24Бронювання працівників онлайн: що потрібно знати про оновлену процедуру
Щоб забронювати працівників на порталі Дія, у компанії має бути чинний статус критичного підприємства. Дізнайтеся, як це працює: від подання заявок на бронювання та переліку…
09:24