«Готові до нової хвилі», – Ігор Табурець про прийом вимушених переселенців на Черкащині
Черкащина вже стала другою домівкою для понад 103 тисяч вимушених переселенців. Втім, з настанням холодів, область готується до нової хвилі. З рівнем готовності області до прийому ВПО ознайомилася в ході робочого візиту на Черкащину Віцепрем’єрка Ірина Верещук.
Тут вона детально оглянула інфраструктуру допомоги внутрішньо переміщеним особам. Посадовиця високо оцінила готовність області стати прихистком для українців з областей, де точаться бойові дії.
– Ми чітко розуміємо, якої допомоги потребують вимушені переселенці: як на рівні держави, так і на місцях, – відзначив очільник області Ігор Табурець. – Уже маємо досвід і відпрацьовану дорожню карту. Разом із громадами, партнерами, волонтерами, громадськими і міжнародними організаціями виступаємо єдиним фронтом підтримки.
Улітку в області спостерігалася тенденція до зменшення кількості нових внутрішньо переміщених осіб. Але з настанням холодів на Черкащині очікують на нову хвилю, додав посадовець.
– Ворог понищив наші міста й села, навіть після звільнення вони потребують тривалого відновлення, а про початок опалювального сезону там не може бути й мови, – зауважив Ігор Табурець. – Тому готуємось. Приміром, у Черкасах практично завершено облаштування нового притулку для вимушених переселенців. Тут у комфорті зможуть жити 350 людей. Загалом нині на Черкащині маємо 6,5 тис. вільних місць для поселення. В єдності ми завжди можемо більше! Працюємо далі!
Область готова до прийому нових переселенців, вважає Віцепрем’єрка Ірина Верещук. Наприклад, з Херсонщини чи Донеччини. В області створені для цього всі комфортні умови.
– Я спілкувалася з переміщеними особами і бачила, що їм тут комфортно, – зауважила вона. – Перераховували, які послуги отримують, яке ставлення персоналу. І так я розумію, що ті шелтери, які ми сьогодні відвідали, надають саме те тепло та ту необхідну опіку, якої потребували вимушені переселенці найбільше. Це й люди похилого віку, й молоді батьки з малими дітками, освітяни. Бачила, як вони щиро дякують колективу і я також вдячна тим, хто допомагає українцям, які потрапили у скрутне становище. Адже зараз кожен з нас у силу обставин на цій війні може стати переселенцем.
Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:
-
16:41«Наше здоров’я у ваших надійних руках», – Наталія Кравченко
Заслужене визнання та подяка. Медичну спільноту Черкащини вітали з професійним святом. У переддень Дня українських медичних працівників їм вручили обласні та міські відзнаки. Від імені…
16:41 -
14:37Військові та цивільні медики стали героями нової поштової марки від Укрпошти
Напередодні Дня медика Укрпошта представила новий марковий аркуш із благодійною складовою під назвою «Героїчні професії. Янголи війни». Він включає дві марки — «Медики. На полі…
14:37 -
14:22В Україні розпочали реформу центрів профтехосвіти ДСЗ, щоб збільшити підготовку фахівців за запитом бізнесу
Починаємо реформу центрів профтехосвіти Державної служби зайнятості, аби вони були сучасним навчальним простором, який допомагатиме бізнесу шукати кваліфіковані кадри. Маємо намір значно збільшити підготовку потрібних…
14:22 -
13:54В Україні вже намолочено понад 22 млн т зернових та олійних
Україні тривають жнива ранніх зернових культур. Вже зібрано понад 19 млн тонн зернових та понад 3 млн тонн олійних. Загалом обмолочено понад 5 871,9 тис.…
13:54 -
13:52Сервіс єПідприємець: як відкрити бізнес “під ключ” за однією заявою
Відкрити чи розширити свою справу можна за однією заявою, заощаджуючи час та уникнувши зайвої бюрократії. Уряд працює над створенням максимально зручних умов для започаткування та…
13:52 -
10:40Жителі Черкащини задекларували право на податкову знижку до повернення з бюджету 15,5 млн грн
Жителі Черкаського регіону поступово декларують право на податкову знижку. Податкова знижка – це можливість повернути частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб із доходів у…
10:40 -
10:17СБУ затримала диверсанта рф, який підпалював електропідстанції на Черкащині
Служба безпеки затримала диверсанта, який за завданням розвідки рф вчинив серію підпалів енергетичних об’єктів на Черкащині. Про це інформують в управлінні СБ України у Черкаській…
10:17 -
10:12Державна підтримка оздоровлення дітей: хто може отримати кошти на путівки
Держава виплачує українським родинам гроші на оздоровлення та відпочинок дітей за програмою єОздоровлення. Батьки мають змогу самостійно обрати заклад і придбати путівку. Виплата на одну…
10:12 -
09:21Пів року “Зроблено в Україні”: перша інвестиційна угода за програмою компенсацій від держави готується до підписання
Однією зі складових політики “Зроблено в Україні” є залучення інвестицій у реальний сектор — це зокрема програма компенсацій для проектів зі значними інвестиціями, компенсації за…
09:21 -
09:15Ідентифікація кожні пів року: ВПО-пенсіонери в Ощадбанку повинні підтвердити особу
Це стосується внутрішньо переміщених осіб, які були взяті на облік до 24 лютого 2022 року. Відповідне питання розглянули на нараді під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.…
09:15 -
09:11Більше вибору для учнівства: Уряд затвердив державний стандарт профільної середньої освіти
Кабінет Міністрів України затвердив Державний стандарт профільної середньої освіти. Стандарт будуть застосовувати в академічних ліцеях (10–12 класи), закладах професійної (професійно-технічної), а також фахової передвищої та…
09:11 -
09:10Загальні бойові втрати противника станом на 26 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.07.24 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 572300 (+950) осіб ,танків ‒ 8320 (+7) од,бойових броньованих машин ‒ 16050…
09:10