Нацбанк продовжив на рік термін обміну 1, 2 та 5 копійок
Національний банк продовжив на один рік термін обміну розмінних монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, які вже перестали бути платіжними засобами. Обміняти монети можна до 30 вересня 2023 року.
Таке рішення Національного банку пов’язане з продовженням дії воєнного стану в Україні. Через війну значна частина українців перебуває за межами свого постійного місця проживання. Як наслідок, упродовж березня–червня 2022 року здійснено обмін лише 665 тис. штук монет номіналами 1, 2 та 5 копійок. Це вп’ятеро менше, ніж за аналогічний період минулого року (за березень–червень 2021 року здійснено обмін 3,3 млн штук монет).
Загалом із початку вилучення з обігу здійснено обмін майже 48 млн штук монет номіналами 1, 2, 5 копійок. Станом на 01 липня 2022 року в обігу ще залишається майже 5,7 млрд штук монет номіналами 1, 2 та 5 копійок.
Завдяки продовженню терміну на один рік українці матимуть більше часу для обміну монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, зокрема ті, які були вимушені залишити свої домівки через бойові дії. Тим паче, що досвід інших країн світу свідчить, що найбільші обсяги вилучення монет припадають на останні два місяці до закінчення строку обміну.
Отже, громадяни зможуть обміняти монети дрібних номіналів безкоштовно й без обмежень на монети та банкноти всіх номіналів, що перебувають в обігу, у сумах, кратних 10 копійкам, у підрозділах Національного банку та в низці відділень уповноважених банків (АТ “Ощадбанк”, АТ КБ “ПриватБанк”, АТ “Райффайзен Банк “, АТ “ПУМБ”) до 30 вересня 2023 року включно.
Нагадаємо, що з 1 жовтня 2019 року українці не можуть використовувати монети номіналами 1, 2 та 5 копійок для готівкових розрахунків. Ці монети перестали бути платіжним засобом та вилучаються з готівкового обігу. Також із готівкового обігу вилучаються монети номіналом 25 копійок, які перестали бути платіжним засобом із 1 жовтня 2020 року .
Рішення про вилучення цих монет з обігу – частина комплексного рішення з оптимізації Національним банком України номінального ряду банкнот та монет гривні. Це сприятиме підвищенню захисту і якості грошей та зробить готівкові розрахунки комфортними й простішими.
Рішення про продовження терміну обміну монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, які вже не є платіжними засобами, до 30 вересня 2023 року містить постанова Правління Національного банку України від 14 липня 2022 року № 146 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 20 червня 2019 року № 82”, що набирає чинності з 20 липня 2022 року.
-
10:45Мінреінтеграції спільно з міжнародними партнерами реалізують три житлові проєкти, які забезпечать понад 3 тисячі квартир для ВПО
Їх обговорювали під час наради з питань житла для ВПО під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук. Зокрема, йшлося про проєкт із покращення житлових умов ВПО на…
10:45 -
10:08Родина для кожної дитини: в області розвивають послугу сімейного патронату
На Черкащині розвивають послугу сімейного патронату. Зокрема, масштабують реалізацію проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». За словами начальниці обласної Служби у справах дітей…
10:08 -
10:02Освітяни Черкащини опановують оновлений «Захист України»
Міністерство освіти і науки України продовжує оновлення предмета «Захист України». Нещодавно завершилася друга хвиля підготовки тренерів, які впроваджуватимуть нову програму та навчатимуть учителів. Цього разу…
10:02 -
09:54Як цифрові інструменти допомагають безоплатно отримати медичні послуги
Отримати послуги за програмою медичних гарантій (Далі – ПМГ) можна безоплатно – їхню вартість вже сплатила держава. Потрібно лише знайти найближчий медзаклад, який такі послуги…
09:54 -
08:59Загальні бойові втрати противника станом на 17 липня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 17 липня 2024 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 562510 (+1110) осіб /…
08:59 -
08:50Звернення Президента
https://youtu.be/W0wPhjIjhvc Дорогі українці, українки! Коротко про цей день. Провів сьогодні Ставку, а також говорив із Головкомом Сирським, начальником Генштабу Баргилевичем, міністром оборони Умєровим, керівником ГУР…
08:50 -
17:39Збір ПДВ до державного бюджету – 371,3 млн грн
За підсумками роботи в червні 2024 року збір ПДВ до державного бюджету становить 371,3 млн грн, доведені показники доходів забезпечено на 109,9 %, додатково надійшло…
17:39 -
16:13Черкащани можуть позмагатися за премію Данила Нарбута
На Черкащині стартував прийом заявок на здобуття обласної премії Данила Нарбута. Про це інформують в управління культури та охорони культурної спадщини ОВА. Претенденти на здобуття…
16:13 -
16:11До 22 липня на Черкащині прогнозують надзвичайну пожежну небезпеку
Внаслідок відсутності ефективних дощів та тривалого періоду спеки, в природних екосистемах Черкащини з 28 червня утримується надзвичайний 5 клас пожежної небезпеки. Про це інформує Черкаський…
16:11 -
16:00Черкащина: сума задекларованого громадянами доходу перевищує 3,6 млрд грн
Станом на 1 липня до ГУ ДПС у Черкаській області громадянами подано понад 8,6 тисяч декларацій про майновий стан і доходи за 2023 рік. Загальна…
16:00 -
15:15Сервіси з надання адмінпослуг для ветеранів мають бути поширені по всій Україні
Необхідність масштабування таких ініціатив обговорили на нараді з питань ветеранської політики під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук. Зокрема, учасники зазначили, що наразі за принципом «єдиного вікна»…
15:15 -
15:01З’явилась онлайн-платформа для ВПО та українських шукачів притулку за кордоном
Вона розроблена Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців та має назву «Україна — це Дім». Про це повідомляє Урядовий портал. Онлайн-ресурс надаватиме інформацію з питань перебування…
15:01