Виставка «Освіта Черкащини – 2015»: виховуємо дітей та молодь у дусі національного патріотизму

Наукові та творчі праці освітян, пронизані патріотичним духом у жовто-блакитних кольорах, яскраво представлені на ювілейній XX щорічній обласній виставці педагогічних технологій «Освіта Черкащини – 2015». Вона розпочала свою роботу вчора на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників і триватиме до 9 квітня.

 

 

Сюди завітав заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль:

– Минув лише рік, але ваші досягнення – очевидні: вас визнають не лише в державі, а й на міжнародному рівні. Дякую вам за самовіддану й саможертовну працю, адже не буде інженера чи політика, чи навіть хлібороба, якщо в садочку – вихователь, у школі та університеті – викладач не навчить дітей, окрім професійних здібностей, умінню бути людиною. Певно, це – найвища місія освітян.

Віталій Коваль подякував працівникам освітньої сфери, побажав наснаги, успіхів та віри: віри в себе, у свої колективи, у велику єдину націю.

Директор Департаменту освіти і науки ОДА Валерій Данилевський, привітавши присутніх зі знаковою подією в галузі освіти, зазначив: «Нам справді є, чим пишатися: галузь за рік, що минув, не втратила позиції по жодному з ключових показників. Навпаки, ми досягли динаміки позитивних змін у галузі. Це – успіхи учнів на всеукраїнських та міжнародних олімпіадах, наших МАНівців, успіхи педагогічних працівників, які привезли вагомі перемоги з виставки передових досягнень освіти».

Ректор обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна повідомила про сучасні підходи до реалізації національно-патріотичного виховання у контексті педагогічної спадщини О.А. Захаренка.

Цьогоріч експонується понад 924 навчальних програми та навчально-методичних посібники, в яких відображені всі напрямки педагогічної діяльності, зокрема: інноваційні технології патріотичного виховання (цьому присвячена значна частина експозиції); актуальні аспекти розвитку інклюзивної освіти; розвиток дошкільної освіти, позашкільної; перспективний досвід управлінської діяльності керівників навчальних закладів тощо.

У виставці активну участь беруть педагогічні працівники м. Черкаси (114 робіт), м. Сміли (77 доробків), Христинівського (58 робіт), Корсунь-Шевченківського (57), Черкаського (53 роботи) районів. Крім друкованих матеріалів, для участі в конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів, що проводиться в рамках виставки, представлено 588 таких комплектів із 26 районів та міст області.

За сприяння впровадженню перспективного педагогічного досвіду та підтримку навчальних закладів під час підготовки до участі в міжнародних та всеукраїнських виставках, кращі освітяни області отримали пам’ятні відзнаки «Імідж освіти Черкащини». За системну роботу щодо популяризації інноваційної діяльності навчальних закладів Черкащини на міжнародному та всеукраїнському рівнях освітяни отримали Дипломи «Лідер освіти Черкащини».

– Така виставка – це цілий рік напруженої праці, робота в творчих групах, педагогів національного, міжнародного рівня, – зазначає начальник відділу освіти Драбівської РДА Людмила Рудик. Каже: заклади району беруть активну участь в міжнародних та національних виставках. Особливістю цієї є національно-патріотичне виховання дітей та молоді. Зокрема, в цьому напрямку відзначено Ковалівський НВК, де працюють над вихованням справжніх патріотів, впроваджуючи експериментально-просвітницьку роботу.

На Уманщині також особливе місце приділяють патріотичному вихованню, зокрема, з цією метою проводять в навчальних закладах флеш-моби.

– Ми представили в експозиції панораму нашої України, – розповідає завідувач Уманським методичним кабінетом Ірина Світова, – відтворили макет території держави, акцентуючи на тому, що вона – єдина: і східна частина, і північна, і західна, і південна, і півострів Крим.

У рамках проведення виставки відбуваються методичні сесії, авторські майстер-класи, школи професійної майстерності, презентації педагогічної літератури.

Стрічка новин