Молодих науковців Черкащини відзначили обласними преміями
Науковий фронт не менш важливий за інші. На цьому наголосив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Сьогодні він спільно з головою облради Анатолієм Підгорним вручив обласні премії молодим науковцям Черкащини.
Премію заснували минулоріч, аби підтримати наукову спільноту області та мотивувати молодих науковців. Цього року із 23 претендентів комісія визначила 10 номінантів: 8 молодих науковців і 2 колективи науковців.
– Черкаські наукові школи вкотре підтвердили свій високий рівень, – наголосив Ігор Табурець. – А зараз Україна, як ніколи, потребує нових, нестандартних рішень у всіх сферах. І знаєте, що найважливіше: розробки наших фахівців знаходять застосування на практиці. Приміром, результати досліджень науковців Черкаського державного технологічного університету вже впроваджені на низці підприємств. Без сумнівів, найцінніше, що є в Україні, – це наші люди.
Дипломи та звання лауреата премії молодим науковцям Черкащини отримали:
- Роксолана Бреус – кандидат технічних наук, викладач кафедри хірургії та екстреної медицини Черкаської медичної академії, яка має інноваційні досягнення в розвитку ринку інформаційних та комп’ютерних технологій.
- Іванна Демчук – кандидат технічних наук, старший викладач кафедри хімічних технологій та водоочищення Черкаського державного технологічного університету, яка успішно розвиває науковий напрямок у галузі хімічних технологій створення та впровадження альтернативних джерел енергії у виробництво та очистки стічних вод.
- Валерія Желєзна – кандидат сільськогосподарських наук, доценту кафедри технології зберігання і переробки зерна Уманського національного університету садівництва, яка працює над розробкою та впровадженням у виробництво ресурсоощадливих заходів первинного оброблення зерна пшениці.
- Олег Землянський – доктор технічних наук, доцент, заступник начальника кафедри автоматичних систем безпеки та електроустановок Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України, який працює над вдосконаленням технологій захисту життя пожежних при виконанні службових обов’язків.
- Наталія Карауш-Кармазіна – кандидат хімічних наук, науковий співробітник науково-дослідної частини Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, яка має переконливі здобутки в галузі молекулярної електроніки.
- Олексій Компанієць – аспірант кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, який працює над дослідженням періоду національного державотворення часів Української революції 1917-1921 років.
- Ольга Орлова – кандидат технічних наук, старший викладач кафедри техніко-технологічних дисциплін, охорони праці та безпеки життєдіяльності Уманського державного університету імені Павла Тичини, яка досліджує якість будівельних конструкцій та їх застосування під час будівництва житла.
- Ірина Тягай – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри вищої математики та методики навчання математики Уманського державного університету імені Павла Тичини, яка працює над модернізацією вищої педагогічної освіти з використанням інноваційних інструментів викладання.
- колектив науковців Черкаського державного технологічного університету що успішно працює у галузі інформаційної безпеки та комп’ютерних технологій, а саме:
Ярослав Тарасенко – кандидат технічних наук, докторант кафедри інформаційної безпеки та ком’ютерної інженерії, старший викладач кафедри інформаційних технологій проектування;
Наталія Лада – кандидат технічних наук, доцент кафедри інформаційної безпеки та комп’ютерної інженерії;
Ольга Лавданська – кандидат технічних наук, доцент кафедри інформаційних технологій проектування;
Валентин Прокопенко – аспірант кафедри інформаційних технологій проектування.
- колектив науковців Черкаського державного технологічного університету: що працює над розвитком регіональної економіки та здійснює дослідження з управління бізнес-процесами, а саме:
Олександр Якушев – кандидат економічних наук, доцент кафедри соціального забезпечення;
Оксана Якушева – кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки та управління.
-
16:22Недуга, що молодшає: черкаська лікарка розповіла, як розпізнати інфаркт міокарда
Наразі в Україні середній вік пацієнта з інфарктом міокарду - 40 - 60 років. Утім непоодинокі випадки пацієнтів із інфарктом міокарду у віці 30 -…
16:22 -
16:13Тетяна Клименко розповіла про втілення проєкту “Відкриті архіви”
На Черкащині розширюють доступ до історії. З цією метою упроваджують культурно-просвітницький проєкт “Відкриті архіви”. Представила проміжні результати його упровадження директорка державного архіву Черкаської області Тетяна…
16:13 -
16:06Рушники Олександри Теліженко на виставці в Марокко
У Королівському інституті берберської культури в Рабаті відкрилася виставка «Рушниковий гай: світ українського рушника» черкаської майстрині Олександри Теліженко. Про це повідомляють в управлінні культури та…
16:06 -
15:32«е-Рослинництво»: в Україні впроваджено новий сервіс
Постанову №1309 «Деякі питання створення та функціонування електронної системи реєстрів у галузі рослинництва «е-рослинництво» ухвалив Кабінет міністрів України. Документ набуває чинності 1 грудня 2024 року.…
15:32 -
14:19День Гідності та Свободи: черкащани вшанували подвиг борців за Україну
Цьогоріч минає 20 років від Помаранчевої революції, 11 – Революції Гідності. З нагоди Дня Гідності та Свободи в обласному центрі відбулися пам’ятні заходи. Світлу пам'ять…
14:19 -
13:14Підприємства Черкащини отримали гранти від держави на розвиток тепличного господарства
Дев’ять підприємств області отримали 37 млн грн, з них 11 – на будівництво теплиць. Кошти спрямовані в межах грантів від держави на розвиток тепличного господарства…
13:14 -
11:53Платники податків Черкащини перерахували 858 млн грн військового збору
За 10 місяців 2024 року жителі Черкаської області спрямували до державного бюджету 858,4 млн грн військового збору. Про це повідомляє ГУ ДПС у Черкаській області.…
11:53 -
11:49Від початку року українці отримали 22 тисячі ваучерів на навчання
Держава виділила на це 260 мільйонів гривень, повідомляє Урядовий портал. Найбільш затребувані професії, які громадяни опановують за ваучерами, — медсестринство, психологія, дошкільна освіта, медицина, кухар, водій, тракторист…
11:49 -
10:59Мінсоцполітики: В Україні запроваджується Система обліку немайнової шкоди українцям, завданої війною
Верховна Рада України ухвалила законопроект "Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб внаслідок збройної агресії російської федерації проти України". Ця законодавча…
10:59 -
09:47Президент ушанував пам’ять українців, які загинули під час Революції Гідності
У День Гідності та Свободи Президент України Володимир Зеленський ушанував пам’ять українців, які загинули під час Революції Гідності. Глава держави встановив лампадку до хреста на…
09:47 -
09:10Уряд виділив додатково понад 4,1 млрд грн на компенсацію для придбання житла ветеранам війни
Уряд виділив додатково понад 4,1 млрд грн на компенсацію для придбання житла ветеранам війни у 2024 році. Таке рішення ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України…
09:10 -
09:05Загальні бойові втрати противника станом на 21 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 21.11.24 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 727250 (+1510) осіб,танків ‒ 9398 (+8) од,бойових броньованих машин ‒ 19143 (+24)…
09:05