Молодих науковців Черкащини відзначили обласними преміями
Науковий фронт не менш важливий за інші. На цьому наголосив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Сьогодні він спільно з головою облради Анатолієм Підгорним вручив обласні премії молодим науковцям Черкащини.
Премію заснували минулоріч, аби підтримати наукову спільноту області та мотивувати молодих науковців. Цього року із 23 претендентів комісія визначила 10 номінантів: 8 молодих науковців і 2 колективи науковців.
– Черкаські наукові школи вкотре підтвердили свій високий рівень, – наголосив Ігор Табурець. – А зараз Україна, як ніколи, потребує нових, нестандартних рішень у всіх сферах. І знаєте, що найважливіше: розробки наших фахівців знаходять застосування на практиці. Приміром, результати досліджень науковців Черкаського державного технологічного університету вже впроваджені на низці підприємств. Без сумнівів, найцінніше, що є в Україні, – це наші люди.
Дипломи та звання лауреата премії молодим науковцям Черкащини отримали:
- Роксолана Бреус – кандидат технічних наук, викладач кафедри хірургії та екстреної медицини Черкаської медичної академії, яка має інноваційні досягнення в розвитку ринку інформаційних та комп’ютерних технологій.
- Іванна Демчук – кандидат технічних наук, старший викладач кафедри хімічних технологій та водоочищення Черкаського державного технологічного університету, яка успішно розвиває науковий напрямок у галузі хімічних технологій створення та впровадження альтернативних джерел енергії у виробництво та очистки стічних вод.
- Валерія Желєзна – кандидат сільськогосподарських наук, доценту кафедри технології зберігання і переробки зерна Уманського національного університету садівництва, яка працює над розробкою та впровадженням у виробництво ресурсоощадливих заходів первинного оброблення зерна пшениці.
- Олег Землянський – доктор технічних наук, доцент, заступник начальника кафедри автоматичних систем безпеки та електроустановок Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України, який працює над вдосконаленням технологій захисту життя пожежних при виконанні службових обов’язків.
- Наталія Карауш-Кармазіна – кандидат хімічних наук, науковий співробітник науково-дослідної частини Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, яка має переконливі здобутки в галузі молекулярної електроніки.
- Олексій Компанієць – аспірант кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, який працює над дослідженням періоду національного державотворення часів Української революції 1917-1921 років.
- Ольга Орлова – кандидат технічних наук, старший викладач кафедри техніко-технологічних дисциплін, охорони праці та безпеки життєдіяльності Уманського державного університету імені Павла Тичини, яка досліджує якість будівельних конструкцій та їх застосування під час будівництва житла.
- Ірина Тягай – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри вищої математики та методики навчання математики Уманського державного університету імені Павла Тичини, яка працює над модернізацією вищої педагогічної освіти з використанням інноваційних інструментів викладання.
- колектив науковців Черкаського державного технологічного університету що успішно працює у галузі інформаційної безпеки та комп’ютерних технологій, а саме:
Ярослав Тарасенко – кандидат технічних наук, докторант кафедри інформаційної безпеки та ком’ютерної інженерії, старший викладач кафедри інформаційних технологій проектування;
Наталія Лада – кандидат технічних наук, доцент кафедри інформаційної безпеки та комп’ютерної інженерії;
Ольга Лавданська – кандидат технічних наук, доцент кафедри інформаційних технологій проектування;
Валентин Прокопенко – аспірант кафедри інформаційних технологій проектування.
- колектив науковців Черкаського державного технологічного університету: що працює над розвитком регіональної економіки та здійснює дослідження з управління бізнес-процесами, а саме:
Олександр Якушев – кандидат економічних наук, доцент кафедри соціального забезпечення;
Оксана Якушева – кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки та управління.
-
15:50На Черкащині працюють з кандидатами в усиновлювачі
В області на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 69 подружніх пар і 16 громадян. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА. Усиновлення є…
15:50 -
15:50Земельний банк: майже 600 млн грн надходжень за пів року торгів
За підсумками півріччя онлайн-аукціонів «Земельного банку» понад 20 тисяч гектарів державних земель передали в законне користування на прозорих і конкурентних умовах. 584,9 млн грн з…
15:50 -
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50 -
14:35Аутизм у дітей: лікар розповів про ознаки та спеціалізовану підтримку
У Черкасах на обліку з аутизмом перебувають понад 170 дітей. Більшість із них мають інвалідність. Про це повідомив завідувач дитячого відділення обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро…
14:35 -
13:45Синоптики прогнозують похолодання на Черкащині
Після рекордно теплого початку цьогорічної весни знову настає похолодання. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. За прогнозами синоптиків, 3-4 квітня на Черкащині…
13:45 -
13:28Відеоінструкція від МВС щодо комунікації із ветеранами
В умовах війни підтримка ветеранів набуває особливого значення. Вони віддали і продовжують віддавати своє здоров’я, сили та звичне життя заради нашої безпеки, тому суспільство має…
13:28 -
13:20Доступні кредити 5-7-9%: 12,5 млрд грн уже залучено аграріями у 2025 році
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. Цьогоріч 2 194 агропідприємства залучили 12,5 млрд грн за цією…
13:20 -
11:40Про розвиток ШІ в Україні та роботу над національною LLM
Штучний інтелект змінює світ, і Україна має шанс стати повноцінним гравцем у цій сфері. Один із ключових напрямів — розробка великої мовної моделі (LLM), яка…
11:40 -
10:46На Черкащині діє нерестова заборона на вилов риби
На водних об’єктах області триває щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА. Як…
10:46 -
09:50Мобільна амбулаторія ЦКПХ надала понад тисячу послуг
У лютому та березні мобільна амбулаторія Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснила 24 виїзди в міста та села регіону. Під час виїздів мультидисциплінарна команда надала понад…
09:50 -
09:21Хто може отримати слухові апарати безоплатно?
У2024 році Україна вперше централізовано закупила понад 24 тисячі слухових апаратів. Безоплатно їх можуть отримати діти, дорослі з інвалідністю та військові з порушенням слуху. Як…
09:21 -
09:15В Армія+ з’явилися шість нових рапортів
У застосунку Армія+ з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я. Вони доступні у новій версії, яку…
09:15