Президент України: Маємо продовжувати перемовини з Росією, вказуючи на всі скоєні нею злочини та домагаючись відповідальності
Попри всі ті злочини, які скоїла російська армія щодо мирного населення в передмістях Києва, Україна має продовжувати перемовини з Російською Федерацією, адже під окупацією перебувають інші українські міста, де також заблоковані мирні громадяни. Про це заявив Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю представникам українських ЗМІ.
Глава держави констатував: після викриття злочинів окупантів у Бучі, Ірпені та інших містечках на Київщині й усвідомлення масштабів трагедії і представники української влади, і громадяни сприйматимуть як виклик навіть можливість перемовин із агресором, не кажучи вже про їх зміст.
«Усі розуміють, що те, що вони зробили – пробачення цьому немає. Ми повинні це знати», – наголосив Володимир Зеленський.
Та попри це, за словами Президента, необхідно знайти сили й продовжувати перемовини.
«Кожна така трагедія, кожна така Буча буде просто бити по руках щодо тих чи інших перемовин. І тут все одно треба знаходити можливості щодо таких кроків. Хочеться, щоб ці перемовини були з більш міцною позицією», – сказав він і зауважив, що тут важлива підтримка українського суспільства, яка також є потужною зброєю.
Як зазначив Глава держави, влада має зважати не лише на позиції Збройних Сил, а й на тих людей, які виявилися заблокованими в місцях активних бойових дій і тимчасово окупованих населених пунктах. Тоді не буде питання, хоче чи не хоче хтось перемовин – постає питання їх необхідності та міцності сторін за столом переговорів.
«Просто сьогодні сказати, що давайте ні про що не будемо більше говорити –найлегша позиція. Найлегше сказати, що я з тобою не говоритиму, і зрозуміло чому, після того, що ви зробили. Найскладніше – це говорити, що вони зробили, визнати їх ворогом, знати, що це конкретно війна Росії проти України. Все це визнати. Ми вважаємо, що це геноцид, вважаємо, що вони повинні понести всі покарання, і при всій цій позиції знайти можливості для того, щоб зустрічатися. І при зустрічі знайти вихід із цієї ситуації та при цьому не втратити свою територію», – наголосив Володимир Зеленський.
Щодо притягнення до відповідальності всіх, хто причетний до скоєння злочинів на території України проти мирних громадян, Президент запевнив, що держава вже працює над цим.
«Ми точно будемо цим займатися. Складатимуться відповідні списки. Ми з вами живемо в цивілізованому світі, і тому є порядок, який буде йти згідно із законодавством та міжнародним правом. Позавчора ми домовилися, що буде спільна комісія з Європейським Союзом», – констатував Глава держави.
Він розповів, що обговорював це питання з Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, візит якої до Києва очікується найближчим часом.
«Прокурори різних держав, спільна комісія будуть займатися всіма цими злочинами. Окремо є наша справа, внутрішня, щодо цих злочинців, які катували наших людей. Ми починаємо збирати цю інформацію. Будемо шукати всіх цих осіб», – додав Володимир Зеленський.
На уточнення щодо того, яким чином Україна домагатиметься, щоб убивці опинилися на лаві підсудних, Президент зазначив, що комісія вже створена, до її роботи долучаться Генеральний прокурор і представник Офісу Президента.
«Більше механізмів я не бачу. Вважаю, що внутрішній український механізм, про який ми з колегами почали говорити, буде дуже дієвим, тому що є люди, які дуже хочуть знайти цих злочинців. Думаю, ми знайдемо правильний формат. Якщо міжнародний закон не вирішуватиме це питання, то український закон знаходитиме вихід із цієї складної ситуації, із цієї трагедії», – сказав він.
Глава держави також прогнозує, що кількість доказів і свідчень про скоєння російською армією злочинів проти мирних громадян зростатиме, адже попереду звільнення інших тимчасово окупованих міст України.
«Менше їх не буде, бо попереду ще Ізюм, там багато всього, куди немає доступу. Окуповані Мелітополь, Бердянськ. Ми не уявляємо собі, що там відбувалося. Знайдемо цю процедуру. Буде план дій. Тут жодних секретів немає, тому що ми відкрито говоримо: ми будемо це робити. Немає сенсу тримати в секреті, яким чином ми будемо знаходити цих людей», – резюмував Володимир Зеленський.
-
16:36Архів Черкащини оцифрував понад 800 судових справ
Державний архів області в березні оцифрував 825 архівних справ, які зберігаються в його фондах. Йдеться про документи судових установ, що діяли на території сучасної Черкащини…
16:36 -
13:47В області заморозки посиляться упродовж тижня
Зона холоду розповсюджується далі на схід та південь України. Тож 8-9 квітня заморозки на Черкащині посиляться до 3-5º. А вітри північних румбів обмежать денний прогрів…
13:47 -
13:10Захисники й захисниці матимуть пріоритетні дати для шлюбу онлайн через Дію
Захисники й захисниці України отримають пріоритет у виборі дати та часу для реєстрації шлюбу онлайн через Дію. Відповідну постанову ухвалив Уряд. Шлюб онлайн через Дію…
13:10 -
13:07Уряд розширив повноваження цифрових лідерів
Уряд ухвалив постанову, якою офіційно розширив повноваження CDTO, закріпивши за ними новий напрям роботи — інноваційну діяльність. У 2020 році Україна однією з перших країн…
13:07 -
13:03На Черкащині викрили неповнолітніх підпалювачів, які на замовлення рф нищили релейні шафи Укрзалізниці
Служба безпеки викрила нових підпалювачів, які за завданням рф діяли на Черкащині. Наймолодшому з фігурантів виповнилося лише 12 років, найстаршому – 16. Усі вони школярі,…
13:03 -
12:56Посівна триває в усіх районах області
В усіх районах Черкаської області тривають весняно-польові роботи. Вже засіяно 20,7 тис. га ярих зернових та зернобобових культур. Це 5,1% від плану. Про це інформують…
12:56 -
11:02На Черкащині розширюють партнерство між громадами
Ще п’ять договорів співробітництва між громадами області внесено до офіційного реєстру міжмуніципального співробітництва Міністерства розвитку громад та територій України. Про це повідомляють у департаменті регіонального…
11:02 -
10:40Реформа МСЕК: основне про оновлення розкажуть на онлайн-семінарі
Для представників державних установ, громадських організацій, активістів, волонтерів, громад і жителів Черкаської та Чернігівської областей 17 квітня відбудеться онлайн-семінар. Йтиметься про реформу МСЕК. Тривалість заходу:…
10:40 -
10:25В ОВА нагадали громадам про бюджетні пріоритети
Підтримка Збройних Сил України, допомога захисникам і захисницям, внутрішньо переміщеним особам, соціальні програми. Це ключові пріоритети бюджетного фінансування на Черкащині. У деталях про це йшлось…
10:25 -
10:19Про житлову субсидію на неопалювальний сезон: кому необхідно звернутися до ПФУ
Більшості одержувачів, які отримували житлову субсидію в опалювальний сезон, її перепризначать автоматично (якщо не змінилися дані про їхній майновий стан чи склад домогосподарства). Якщо ж…
10:19 -
09:32Що змінить реформа старшої школи
Міністерство освіти і науки України пояснює, що насправді передбачає реформа старшої школи та які твердження є маніпулятивними чи хибними. Що змінить реформа: Вибір учнями профілів…
09:32 -
09:31Як отримати державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям?
Якщо ваша сім’я має низькі доходи, ви можете отримати державну соціальну допомогу. Виплату призначають на 6 місяців і розраховують залежно від складу сім’ї та доходів.…
09:31