Майже 9 мільйонів людей вже скористалися програмою єПідтримка

За перші два місяці зі старту єПідтримки понад 8,9 млн українців долучилися до програми. З 14 лютого українці старші 60 років можуть витратити 1000 грн, нараховану за програмою єПідтримка, також на оплату житлово-комунальних послуг. За минулий тиждень вони витратили на це майже 28 млн грн. Незабаром, з 14 березня, таку можливість також матимуть люди з інвалідністю І та ІІ груп.

“Програма єПідтримка працює вже два місяці. За цей час майже 9 мільйонів українців отримали від держави кошти за вакцинацію, 3,4 млрд грн наші громадяни вже витратили. Традиційним лідером за витратами коштів є придбання книжок – на літературу українці витратили 1,2 млрд грн. Проте ми постійно вдосконалюємо програму та розширюємо можливості учасників. З 14 лютого українці поважного віку можуть оплатити комунальні послуги за програмою, на це вже витрачено 28 млн грн”, – зазначив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.

Так, найпопулярнішими за видами витрат стали:

  • книжкові магазини – 1,2 млрд грн;
  • кінотеатри – 711 млн грн;
  • спорт – 374 млн грн;
  • ліки – 366 млн грн;
  • театри, концерти та розважальні послуги – 364 млн грн;
  • залізничні та авіа пасажирські перевезення – 354 млн грн;
  • освітні послуги, шкільне приладдя, спорттовари – 40 млн грн;
  • комунальні послуги – 28 млн грн.

Нагадаємо, що відповідно до умов програми 1000 грн можуть отримати всі громадяни України від 14 років, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.

Офіційний старт програми відбувся 19 грудня 2021 року. Програма триватиме рік – до 18 грудня 2022 року та реалізовуватиметься в декілька етапів. На першому етапі, отримання коштів відбуватиметься через додаток “Дія”. На другому етапі (ІІ-ІІІ квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний офлайн-механізм, над яким зараз працюють. Люди, які не мають смартфонів, зможуть подати звернення на отримання допомоги в офлайн форматі.

Докладніше про те, як працює програма єПідтримка, можна дізнатися за цим посиланням. Усі запитання та інструкцію з генерування COVID-сертифікатів можна: знайти тут. Відповіді на найпоширеніші запитання учасників програми єПідтримка, можна знайти за посиланням

.

Стрічка новин