В Черкаській ОДА обговорили розвиток підприємницького потенціалу в сільських громадах області
Про розвиток підприємницького потенціалу в мешканців сільської місцевості через запуск громадських майстерень у восьми громадах Черкаської області говорили другого лютого в Черкаській ОДА. Робоча зустріч, на якій обговорювали реалізацію проєкту регіонального розвитку, відбулася під головуванням заступника голови Черкаської ОДА головуванням Романа Карманніка.
Заступник голови зауважив, що реалізація цього проєкту є питанням престижу області. Не дивлячись на те, що облдержадміністрація не бере безпосередньої участі в ньому, але його реалізація коштом секторальної підтримки ЄС накладає відповідальність і на ОДА. Для донорів інших міжнародних проєктів це буде індикатор, чи є в області достатній кадровий та інституціональний потенціал до реалізації важливих проєктів.
Нагадаємо, проєкт реалізовується за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС в рамках виконання бюджетної програми КПКВК 2751270 “Підтримка регіональної політики України”.
Роман Карманнік відмітив значний обсяг роботи, який здійснила Черкаська агенція регіонального розвитку, що і дозволило отримати перемогу в конкурсному відборі проєктів секторальної підтримки ЄС. Він звернувся до територіальних громад-учасників проєкту з проханням відповідально поставитись до термінів його реалізації.
Під час зустрічі директорка Черкаської агенції регіонального розвитку Любов Ропало зазначила, що вартість проєкту становить 6 007 гривень, в тому числі державний бюджет – 4 627 гривень, місцеві бюджети – 1 280 гривень, внесок Агенції – 100 тисяч гривень. Також вона звернула увагу представників територіальних громад на важливість дотримання фінансової дисципліни та вчасної подачі звітної інформації.
Також учасники робочої зустрічі обговорили стан реалізації проєктів по кожній громаді-учасниці та актуальні проблемні питання.
У проєкті беруть участь вісім сільських територіальних громад: Березняківська, Білозірська, Бужанська, Дмитрушківська, Іваньківська, Лип‛янська, Степанківська, Червонослобідська. Сагунівська сільська ТГ відмовилася від участі в проєкті.
-
15:50На Черкащині працюють з кандидатами в усиновлювачі
В області на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 69 подружніх пар і 16 громадян. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА. Усиновлення є…
15:50 -
15:50Земельний банк: майже 600 млн грн надходжень за пів року торгів
За підсумками півріччя онлайн-аукціонів «Земельного банку» понад 20 тисяч гектарів державних земель передали в законне користування на прозорих і конкурентних умовах. 584,9 млн грн з…
15:50 -
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50 -
14:35Аутизм у дітей: лікар розповів про ознаки та спеціалізовану підтримку
У Черкасах на обліку з аутизмом перебувають понад 170 дітей. Більшість із них мають інвалідність. Про це повідомив завідувач дитячого відділення обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро…
14:35 -
13:45Синоптики прогнозують похолодання на Черкащині
Після рекордно теплого початку цьогорічної весни знову настає похолодання. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. За прогнозами синоптиків, 3-4 квітня на Черкащині…
13:45 -
13:28Відеоінструкція від МВС щодо комунікації із ветеранами
В умовах війни підтримка ветеранів набуває особливого значення. Вони віддали і продовжують віддавати своє здоров’я, сили та звичне життя заради нашої безпеки, тому суспільство має…
13:28 -
13:20Доступні кредити 5-7-9%: 12,5 млрд грн уже залучено аграріями у 2025 році
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. Цьогоріч 2 194 агропідприємства залучили 12,5 млрд грн за цією…
13:20 -
11:40Про розвиток ШІ в Україні та роботу над національною LLM
Штучний інтелект змінює світ, і Україна має шанс стати повноцінним гравцем у цій сфері. Один із ключових напрямів — розробка великої мовної моделі (LLM), яка…
11:40 -
10:46На Черкащині діє нерестова заборона на вилов риби
На водних об’єктах області триває щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА. Як…
10:46 -
09:50Мобільна амбулаторія ЦКПХ надала понад тисячу послуг
У лютому та березні мобільна амбулаторія Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснила 24 виїзди в міста та села регіону. Під час виїздів мультидисциплінарна команда надала понад…
09:50 -
09:21Хто може отримати слухові апарати безоплатно?
У2024 році Україна вперше централізовано закупила понад 24 тисячі слухових апаратів. Безоплатно їх можуть отримати діти, дорослі з інвалідністю та військові з порушенням слуху. Як…
09:21 -
09:15В Армія+ з’явилися шість нових рапортів
У застосунку Армія+ з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я. Вони доступні у новій версії, яку…
09:15