Перша леді підбила підсумки перехідного періоду реформи шкільного харчування
Перша леді України Олена Зеленська підбила підсумки перехідного періоду з упровадження реформи шкільного харчування, розробку та імплементацію якої було започатковано торік. З 1 січня 2022 року українські школи мають перейти на нові норми харчування.
Дружина Президента зазначила, що навесні відбулася презентація плану заходів з реформування системи шкільного харчування, який включав чотири основні напрями: оновлення застарілої нормативної бази; розв’язання проблем якості та безпечності харчових продуктів; покращення ресурсного забезпечення шкіл та формування культури здорового харчування.
У травні 2021-го було презентовано нове повноцінне 4-тижневе меню, яке підготували в межах робочої групи шеф-кухар Євген Клопотенко та команда проекту CultFood спільно з технологами, дієтологами та представниками МОЗ України. У ньому – 160 страв, обмежена кількість солі та цукру, жирів рослинного й тваринного походження та субпродуктів. Натомість збільшено кількість молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, свіжих овочів та фруктів. Також було враховано дієтичні потреби школярів.
Ще у 2020 році розпочалася системна робота з модернізації харчоблоків. Була вперше виділена цільова субвенція. Крім того, стартувала поведінкова комунікаційна кампанія Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні зі здорового харчування, метою якої є підвищення обізнаності дітей шкільного віку та їхніх батьків щодо необхідності дотримання практик здорового харчування та здорового способу життя; донесення важливості здорового харчування та набуття правильних харчових звичок, а також вплив на поведінку дітей шкільного віку та їхніх батьків стосовно практик здорового харчування через залучення та набуття мотивації їх дотримуватися. Основний слоган кампанії – «Головне – що всередині!» – має мотивувати до змін харчових звичок на трьох рівнях: вибір продуктів (різноманітні, корисні, свіжі); приготування (в жодному разі не напівфабрикати чи фастфуд; помірна кількість жирів і смажених продуктів) та споживання (усвідомленість, регулярність, помірна кількість їжі).
«За роки роботи наша мета значно розширилась – ми хочемо змінити не лише те, що на столах, а саму культуру харчування маленьких і дорослих українців, їхні харчові звички. Тож із 1 січня на повну силу запускаємо не просто реформу харчування, а реформу мислення: від миттєвого задоволення – до усвідомленого та уважного підходу до потреб свого організму, душі та розуму», – резюмувала Олена Зеленська.
Нагадаємо, реформу здійснюють профільні міністерства – освіти і науки, охорони здоров’я, економіки, окремі державні установи – Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Централізована закупівельна організація Державна установа «Професійні закупівлі», Державне підприємство «Прозорро», Центр громадського здоров’я МОЗ, Антимонопольний комітет України. Вона відбувається за підтримки міжнародних партнерів – Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, українсько-швейцарських проектів DECIDE та «Діємо для здоров’я», експертного середовища та найкращих українських фахівців, команди Євгена Клопотенка CultFood, Асоціації дієтологів України, Національної асоціації громадського харчування.
-
16:14«Країна волонтерів»: Укрпошта презентує благодійну марку до Міжнародного дня волонтера
До Міжнародного дня волонтера, що традиційно відзначається на початку грудня, Укрпошта анонсує випуск благодійної поштової марки «Країна волонтерів». Про це інформують у головній пошті країни.…
16:14 -
15:17«Муніципальна няня»: догляд за програмою отримують 2300 дітей
В Україні зростає кількість батьків, які користуються соціальною послугою «Муніципальна няня». Станом на 1 листопада 2024 року послугою скористалися 1877 родин, догляд няні отримують 2300…
15:17 -
15:15Понад 17 тисяч робочих місць створено завдяки державній грантовій програмі
В Україні вже два роки діє грантова програма, що підтримує підприємства переробної промисловості. Завдяки їй створено понад 17 тисяч нових робочих місць. Про це повідомляють…
15:15 -
14:55Національний роумінг: що це та як його налаштувати?
Національний роумінг в Україні працює з перших місяців повномасштабної війни, допомагаючи залишатися на зв’язку навіть у найскладніших умовах. Завдяки цьому проєкту українці можуть під’єднатися до…
14:55 -
14:26Доступні кредити 5-7-9: цьогоріч 41,4 млрд грн отримали майже 8 тисяч агрогосподарств
Цьогоріч 12072 агрогосподарства отримали 93,4 млрд грн банківських кредитів на розвиток. З них за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» – 7 982 господарства профінансовано на…
14:26 -
13:39Програми енергетичної стійкості України
Уряд запустив пакет програм зі встановлення сонячних панелей та накопичувачів енергії для громадян, ОСББ та підприємців. Держава допомагає українцям забезпечити себе електроенергією, щоб захистити дім…
13:39 -
11:45Черкащина отримала відзнаку «Ти як» на форумі ментального здоров’я
Форум ментального здоров’я «Стійкість людини – стійкість системи» триває у столиці. Захід відкрила перша леді Олена Зеленська, яка є ініціаторкою створення та впровадження Всеукраїнської програми…
11:45 -
11:29Черкащанка виборола срібло на чемпіонаті Європи з боксу
Змагання відбувалися в Сербії з 16 по 24 листопада. Участь у них взяли 190 спортсменів. Черкащину представляла Марія Маковоз. Про це повідомляють в управлінні у…
11:29 -
10:46Держбюджет-2025: охорона здоровʼя
Сфера охорони здоров’я залишається одним із основних напрямів державної політики у державному бюджеті на 2025 рік. Головними пріоритетами бюджету є створення єдиного медичного простору, забезпечення…
10:46 -
09:54Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 27 листопада
З тривогою через чергові ворожі атаки почалась ця доба в області. По повітряних цілях працювали сили та засоби ППО. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА…
09:54 -
08:54Олена Зеленська: Стійкість одного – це стійкість мільйонів
https://youtu.be/INIfRMYT1lQ?si=JNgEVuxnAcgx0oJI Перша леді України Олена Зеленська у Києві відкрила форум «Стійкість людини – стійкість системи». Захід організували в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»,…
08:54 -
08:52Загальні бойові втрати противника станом на 27 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 27.11.24 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 735410 (+1580) осіб,танків ‒ 9449 (+14) од,бойових броньованих машин ‒ 19304 (+48)…
08:52