Людям, які живуть з ВІЛ: як захиститись від COVID-19
Від ризику захворіти на COVID не застрахована жодна людина. Водночас люди, які живуть із вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та ті, хто не приймають антиретровірусну терапію, загалом є вразливими до будь-яких інфекцій, а відповідно й до тих ускладнень, які слідують за хворобою.
Наразі немає досліджень, які б стверджували, що люди із ВІЛ більш схильні до інфікування коронавірусною хворобою. Окремі дослідження вказують, що людина, яка регулярно приймає антиретровірусні препарати в рамках терапії мінімізує ризик тяжкого перебігу COVID-19. Це вкотре підтверджує необхідність антиретровірусної терапії.
Оскільки ВІЛ безпосередньо вражає імунну систему, то логічним є припущення що люди, які живуть із ВІЛ, перебувають у ризику важкого перебігу коронавірусної хвороби.
За інформацією Центрів контролю та профілактики хвороб США (CDC), люди із ВІЛ можуть мати більшу ймовірність тяжко перенести коронавірусну хворобу. Крім того, метааналіз результатів кількох досліджень вказує, що люди з ВІЛ-інфекцією мають на 78% вищий ризик померти внаслідок COVID-19. Саме тому вакцинація від COVID-19 для них є життєво необхідною.
Люди із ВІЛ, як і всі інші, повинні суворо дотримуватися протиепідемічних заходів:
- правильно використовувати захисні маски;
- тримати соціальну дистанцію;
- регулярно мити руки з милом;
- уникати великих скупчень людей.
Серед специфічних порад у контексті захисту від коронавірусної хвороби конкретно для людей, які живуть із ВІЛ, важливо згадати наступні:
- консультуватися з лікарем та регулярно приймати антиретровірусні препарати;
- створити запас препаратів для АРТ на 30–90 днів (дозволить уникнути черг під час походів за ліками);
- вакцинуватись від грипу та пневмококової інфекції, оскільки ці хвороби часто зустрічаються у людей, які живуть із ВІЛ, та небезпечні тяжким перебігом;
- зробити щеплення проти COVID-19;
- якщо захворіли на COVID-19, не скасовувати самостійно прийом жодних ліків, які вживали раніше.
Важливо, що вакцинація проти COVID-19 людей із ВІЛ є безпечною. Це підтверджено зокрема клінічними дослідженнями вакцини проти COVID-19, до яких були включені люди, які живуть із ВІЛ.
У CDC зазначають, що люди із ВІЛ, навіть приймаючи антиретровірусну терапію, залишаються вразливими для коронавірусної хвороби. Саме тому вони повинні дотримуватися всіх протиепідемічних заходів, які є рекомендованими для всіх невакцинованих людей.
Щеплення проти COVID-19 може зробити будь-яка людина, яке живе із ВІЛ. Йдеться також про дітей від 12 років, яким для цього потрібен дозвіл батьків чи опікунів.
На жаль, люди із ВІЛ, як ніхто інший, знають про стигму та вплив дезінформації на ставлення до них. Саме тому споживання лише перевіреної та доказової інформації про ВІЛ та COVID-19 дозволяє уникнути поширення чуток та фейків про хвороби, звести до мінімуму стигму, яка все ще існує в українському суспільстві.
-
17:53Політика героїв: черкаські ветерани отримують житло завдяки держпрограмам
На Черкащині ще 199 родин українських захисників матимуть житло завдяки держпрограмам. Крім того, до кінця року область отримає кошти ще для 56 сімей. Про це…
17:53 -
16:25Відкритий чемпіонат зі скелелазіння пройшов у Черкасах
В області провели відкритий чемпіонат зі скелелазіння у дисципліні "Швидкість". Про це повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОВА. Участь в…
16:25 -
15:02Уряд виділив додаткову грошову допомогу вразливим категоріям громадян
Кабінет Міністрів України підтримав проєкт постанови «Деякі питання підтримки окремих категорій осіб для проходження зимового періоду 2024–2025 року «Тепла зима». Згідно з актом діти із…
15:02 -
14:39Оформлення прав власності на земельні ділянки продовжено до 2028 року
Набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у…
14:39 -
14:10Бюджет-2025: збільшення витрат на розвиток соціальних послуг
Верховна Рада ухвалила проект Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік». В умовах обмежених ресурсів цей бюджет чітко визначає пріоритети Уряду. Першочергово держава спрямовує…
14:10 -
13:43По Україні розгорнуто пункти незламності
Понад 700 пунктів незламності розгорнуто підрозділами ДСНС по всій території України. Про це повідомляється в Міністерстві внутрішніх справ України. Ще близько 400 перебувають у резерві.…
13:43 -
11:27В Україні почався перший етап запуску Єдиного державного реєстру домашніх тварин
Міністерство аграрної політики разом із Держпродспоживслужбою та Міністерством цифрової трансформації запускає — Єдиний державний реєстр домашніх тварин. Його мета — допомогти власникам краще дбати про…
11:27 -
11:14Держбюджет-2025: підтримка ветеранів війни
Наступного року продовжуємо забезпечувати ветеранів необхідними послугами та допомагати в повоєнній інтеграції до цивільного життя. Пріоритетами у підтримці ветеранів у 2025 році є ментальна та…
11:14 -
10:56Понад 8 тисяч українців скористались програмою доступного кредиту єОселя
Із початку 2024 року в межах програми єОселя українці оформили 8 032 доступних кредити для придбання житла на суму 13,7 млрд грн. Про це повідомив…
10:56 -
10:28З початку року майже 100 тисяч внутрішніх переселенців скористалися послугами Державної служби зайнятості
Послуги спрямовані на підтримку ВПО в їхній адаптації та працевлаштуванні. Наразі до уваги внутрішньо переміщених осіб пропонуються такі послуги: 1. Пошук роботи Служба зайнятості підбирає…
10:28 -
09:10Загальні бойові втрати ворога станом на 26 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.11.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 733830 (+1480) осіб, танків ‒ 9435 (+6) од, бойових броньованих машин…
09:10 -
08:55Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Зараз уже завершилися рятувальні роботи в місцях влучання російських ракет. Харків – 25 людей постраждали. Удар попередньо – С-400. Одеса…
08:55