Міжнародне свідоцтво про вакцинацію vs «ковідний» сертифікат: у чому різниця та де їх отримати
Вже зараз кожен, хто отримав дві дози вакцини від коронавірусу, може отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію від COVID-19. Крім цього, нині триває бета-тестування іншого документа – формування «ковідного» сертифіката в мобільному застосунку «Дія». Про те, яка між ними різниця та де їх отримати розповідає заступниця очільник області Лариса Кошова.
Що таке міжнародне свідоцтво про вакцинацію?
Це український документ, який використовується для закордонних подорожей та відповідає міжнародним медико-санітарним нормам. Він свідчить про те, що людина повністю вакцинована проти COVID-19.
Свідоцтво містить персональні дані пацієнта, а також інформацію про вакцинацію, зокрема назву вакцини та дату імунізації.
Де отримати свідоцтво?
Міжнародне свідоцтво про вакцинацію можна отримати лише в паперовій формі у сімейного лікаря чи в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров’я.
Лікар має роздрукувати бланк міжнародного свідоцтва на звичайному папері формату А4. Бланк можна завантажити тут – https://bit.ly/svidoztvo. Друкувати свідоцтво на папері із жовтого кольору – не обов’язково!
На що звернути увагу!
Свідоцтво про вакцинацію заповнюється англійською та українською мовами у друкованому форматі або вручну.
До свідоцтва вноситься номер вашого закордонного паспорта. До речі, ваше ім’я має бути записане в свідоцтві латинкою так само, як у закордонному паспорті.
Чи можна використати свідоцтво для закордонних подорожей?
Так. Документ уже ратифікований Україною та міжнародним співтовариством.
Що таке «ковідний» сертифікат?
Це аналог цифрового COVID-сертифіката ЄС, який свідчить про вакцинацію, негативні результати ПЛР-тестів чи про одужання після COVID-19. Його формування відбувається на основі даних, які внесені лікарем для пацієнта в електронній медичній картці.
На час імовірного посилення карантину в Україні планують використовувати електронний “внутрішній ковідний сертифікат”.
Де можна отримати сертифікат?
Документ можна буде згенерувати в застосунку чи на порталі «Дія». А згодом також отримати паперовий варіант у сімейного лікаря. Поки що триває бета-тестування формування “ковідного” сертифіката в цьому застосунку.
Чи можна використати сертифікат для закордонних подорожей?
У перспективі так. Для цього необхідно дочекатися взаємовизнання сертифікатів між Україною та іншими країнами.
-
12:10Як отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни
Поранення отримані під час війни — це не просто виклик для здоров’я. Це ще й підстава для отримання державної підтримки. Один із таких видів підтримки…
12:10 -
12:00Підсумки приватизації за I півріччя
За результатами першого півріччя 2025 року від приватизації до державного бюджету вже надійшло 820,5 млн гривень. Сукупний економічний ефект склав понад 977 млн гривень. За…
12:00 -
11:30єВідновлення — комісії будуть дистанційно обстежувати зруйноване житло
Українці, чиє житло було знищене внаслідок повномасштабної війни, мають змогу з 2023 року отримати компенсацію в межах програми єВідновлення. Проте в регіонах, де тривають бойові…
11:30 -
10:50Як родинам ветеранів отримати пільги на оплату житлово-комунальних послуг
Родини українських ветеранів мають право на пільги при сплаті житлово-комунальних послуг. У цьому матеріалі пояснюємо, як оформити пільги та які документи потрібні. На які пільги…
10:50 -
09:50Аномальна спека триває: в області прогнозують до +37 градусів
На Черкащині продовжиться спека. За прогнозом синоптиків 9 липня буде сонячна погода з аномально високими температурами. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. На…
09:50 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Кілька важливих рішень за цей день. Передусім сьогодні я підписав укази про відзначення званням Героя України Назарія Гринцевича та Дмитра…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 9 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 09.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 029 660 (+1 050) осіб; танків ‒ 11 000 (+5);…
08:45 -
07:51Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 9 липня
Понад шість годин поспіль Черкащина була на тривозі. Ворожі атаки відбивали сили ППО, мобільні вогневі групи. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Загалом…
07:51 -
16:30Безбар’єрність – це коли можеш: у ДПС області працюють над доступністю просторів
Фізична, інформаційна та цифрова доступність. Державна податкова служба області активно впроваджує безбар'єрність у просторах для зручності громадян та їх якісного обслуговування. Так, приміщення Центрів обслуговування…
16:30 -
15:53Новий формат навчання для українських дітей за кордоном: як зареєструватися
Українознавчий компонент – це скорочена програма для дітей, які тимчасово живуть за кордоном. Вона дає змогу вивчати лише ключові українські предмети 5–8 годин на тиждень.…
15:53 -
15:45Черкащина вже жнивує
https://youtu.be/kl2AXchuESY В області розпочалися жнива. Черкаські аграрії активно працюють у полях. За перший тиждень вони обмолотили понад 560 га озимого ячменю. Про це повідомив начальник…
15:45 -
14:24В Україні масштабується послуга раннього втручання
За ініціативи Мінсоцполітики України, Кабінет Міністрів запровадив надання соціальної складової послуги раннього втручання та затвердив порядок реалізації цього експериментального проєкту. Наразі в Україні діють понад…
14:24