Глава держави ініціював створення Президентського університету, який готуватиме фахівців майбутнього
Президент України Володимир Зеленський під час участі у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Освіта і наука» підписав Указ № 217/2021 «Питання проекту «Президентський університет».
Документ дає старт ініційованому Володимиром Зеленським проекту Президентського університету, який має стати сучасним інноваційним освітнім та науковим центром, що, зокрема, забезпечить підготовку лідерів для стратегічних галузей розвитку держави, готових до викликів сучасного мінливого світу.
«Це – заклад вищої освіти, який буде готувати людей майбутнього. Який збере в одному місці найкращих викладачів і навчатиме спеціалістів, що зможуть вирішувати важливі завдання для захисту нашої держави в дуже важливих, пріоритетних, найактуальніших напрямках – напрямках сьогодення і завтрашніх викликів», – розповів Володимир Зеленський під час підписання указу.
Передбачається, що освітній процес у Президентському університеті будуватиметься на основі спеціальностей, які становлять основу 6-го технологічного укладу, формують науково-технічний прогрес та дають змогу підготувати професіоналів найвищого рівня. Це інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект, нанотехнології, аерокосмічні, енергетичні технології, біотехнології та науки про здоров’я, глобалізація та міжнародні комунікації.
Крім надання професійних знань, університет забезпечуватиме збалансований розвиток студента як особистості, здатної впроваджувати власні науково-технічні розробки та підприємницькі ініціативи.
До університету відбиратимуть найкращих випускників. Перший набір становитиме 120 осіб (шість напрямків по 20 студентів), а в найближчі п’ять років їхня кількість має зрости до 600.
До викладання в університеті запрошуватимуть найкращих українських фахівців; застосовуватимуться найсучасніші методики викладання (ключовий принцип: 30% теорії та 70% практики). Також до навчального процесу будуть залучені іноземні викладачі та експерти.
Планується впровадження гарантованого працевлаштування випускників університету, зокрема в провідних державних компаніях, дослідницьких та наукових установах, центральних органах влади.
Держава та партнери університету гарантуватимуть студентам національне та міжнародне стажування. Буде передбачена можливість компенсації вартості навчання з боку роботодавця.
Університет, держава та партнерський бізнес забезпечать студентам реалізацію власних наукових розробок та їх подальшу комерціалізацію.
«Наша мета – це найкращі умови, найкращі викладачі, найкращі учні з усієї України, які будуть навчатися безкоштовно, а потім працювати в державі. Працювати – тут, реалізовуватись – тут, в Україні, на благо нашої держави, на захист кожного українця», – наголосив Володимир Зеленський.
-
17:14“Результат залежить від кожного”, – Ігор Табурець на обласному Конгресі місцевих і регіональних влад
Пріоритетні завдання для Черкащини відпрацювали на обласному засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України. У ньому взяли участь, зокрема, лідери районів і громад,…
17:14 -
16:14«Країна волонтерів»: Укрпошта презентує благодійну марку до Міжнародного дня волонтера
До Міжнародного дня волонтера, що традиційно відзначається на початку грудня, Укрпошта анонсує випуск благодійної поштової марки «Країна волонтерів». Про це інформують у головній пошті країни.…
16:14 -
15:17«Муніципальна няня»: догляд за програмою отримують 2300 дітей
В Україні зростає кількість батьків, які користуються соціальною послугою «Муніципальна няня». Станом на 1 листопада 2024 року послугою скористалися 1877 родин, догляд няні отримують 2300…
15:17 -
15:15Понад 17 тисяч робочих місць створено завдяки державній грантовій програмі
В Україні вже два роки діє грантова програма, що підтримує підприємства переробної промисловості. Завдяки їй створено понад 17 тисяч нових робочих місць. Про це повідомляють…
15:15 -
14:55Національний роумінг: що це та як його налаштувати?
Національний роумінг в Україні працює з перших місяців повномасштабної війни, допомагаючи залишатися на зв’язку навіть у найскладніших умовах. Завдяки цьому проєкту українці можуть під’єднатися до…
14:55 -
14:26Доступні кредити 5-7-9: цьогоріч 41,4 млрд грн отримали майже 8 тисяч агрогосподарств
Цьогоріч 12072 агрогосподарства отримали 93,4 млрд грн банківських кредитів на розвиток. З них за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» – 7 982 господарства профінансовано на…
14:26 -
13:39Програми енергетичної стійкості України
Уряд запустив пакет програм зі встановлення сонячних панелей та накопичувачів енергії для громадян, ОСББ та підприємців. Держава допомагає українцям забезпечити себе електроенергією, щоб захистити дім…
13:39 -
11:45Черкащина отримала відзнаку «Ти як» на форумі ментального здоров’я
Форум ментального здоров’я «Стійкість людини – стійкість системи» триває у столиці. Захід відкрила перша леді Олена Зеленська, яка є ініціаторкою створення та впровадження Всеукраїнської програми…
11:45 -
11:29Черкащанка виборола срібло на чемпіонаті Європи з боксу
Змагання відбувалися в Сербії з 16 по 24 листопада. Участь у них взяли 190 спортсменів. Черкащину представляла Марія Маковоз. Про це повідомляють в управлінні у…
11:29 -
10:46Держбюджет-2025: охорона здоровʼя
Сфера охорони здоров’я залишається одним із основних напрямів державної політики у державному бюджеті на 2025 рік. Головними пріоритетами бюджету є створення єдиного медичного простору, забезпечення…
10:46 -
09:54Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 27 листопада
З тривогою через чергові ворожі атаки почалась ця доба в області. По повітряних цілях працювали сили та засоби ППО. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА…
09:54 -
08:54Олена Зеленська: Стійкість одного – це стійкість мільйонів
https://youtu.be/INIfRMYT1lQ?si=JNgEVuxnAcgx0oJI Перша леді України Олена Зеленська у Києві відкрила форум «Стійкість людини – стійкість системи». Захід організували в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»,…
08:54