Олександр Скічко обговорив з представниками духовенства області умови святкування Великодня під час карантину
Вже 2 травня черкащани святкуватимуть Великдень. Як і минулого року, свято Пасхи проходитиме в умовах карантину. Тому сьогодні голова Черкаської ОДА Олександр Скічко зустрівся з представниками релігійних організацій області, щоб обговорити запобігання поширенню коронавірусної хвороби під час релігійних свят.
«Я людина віруюча і для мене Великдень – особлива подія. Тому я за те, щоб прихожани відзначали цей день. Але наразі в умовах пандемії можна спланувати проведення богослужінь на подвір’ї біля церкви», – каже Олександр Скічко.
Очільник області рекомендує провести відео- чи аудіотрансляцію богослужінь із дотриманням усіх карантинних вимог.
«Не є проблемою на сьогодні зробити трансляцію. І технічні засоби для цього є, і погода хороша в травні. До того ж, люди теж хвилюються за своє здоров’я через коронавірус, тому можуть боятися приходити до церкви. Трансляція богослужіння була б компромісним варіантом для всіх», – говорить Олександр Скічко.
Заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова, яка теж була присутня на робочій зустрічі, рекомендувала священикам проводити богослужіння онлайн. Якщо це відбуватиметься на подвір’ї церкви, то з відповідною дистанцією між людьми.
«Варто зробити розмітки для того, щоб люди стояли окремо один від одного під час богослужінь. Щоб прихожани та священики дотримувалися маскового режиму в приміщенні церкви і на вулиці», – сказала Лариса Кошова.
Також вона зауважила, якщо Черкащина увійде в «червону зону», діятимуть жорсткі карантинні заходи, які повністю заборонять зібрання людей. Тоді буде можливість проводити богослужіння лише онлайн.
В.о. генерального директора ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» Людмила Кравченко розповіла про запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів через поширення COVID-19 та про дотримання карантинних заходів серед вірян під час богослужінь та релігійних свят:
– Поінформувати прихожан на службах напередодні Великодня, а також при вході до храмів щодо формату святкування.
– Рекомендувати відвідувати обряд благословення та освячення їжі лише одній особі від домогосподарства, без сімейних відвідувань.
– Рекомендувати утриматись від відвідування служби людьми похилого віку та з хронічними захворюваннями.
– Заохотити обмежити відвідування та прийом гостей після благословення та в другий день Великодня.
– Приділити увагу під час служіння збереженню здоров’я та захисту сім’ї – вакцинації, захисту літніх людей, відповідальному ставленню до здоров’я та гігієни.
Представники релігійних організацій підтримали рекомендації Олександра Скічка та представників охорони здоров’я області, адже вже мають досвід проведення онлайн богослужінь на Великдень минулого року.
-
09:05Звернення Президента України
Дорогі українці, українки! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи – згадує дві українські революції, вшановує те, які українці насправді. Сьогодні ж наш божевільний…
09:05 -
08:58Загальні бойові втрати противника станом на 22 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 22.11.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 728300 (+1050) осіб,танків ‒ 9399 (+1) од,бойових броньованих машин ‒ 19156 (+13)…
08:58 -
17:10Ігор Табурець про розвиток альтернативної енергетики на Черкащині
https://youtu.be/NgCI1sDrQoI На Черкащині динамічно розвивають альтернативні джерела енергетики. Про проміжні результати розповів очільник Черкащини Ігор Табурець. - Лише за цей рік на Черкащині маємо +12…
17:10 -
16:22Недуга, що молодшає: черкаська лікарка розповіла, як розпізнати інфаркт міокарда
Наразі в Україні середній вік пацієнта з інфарктом міокарду - 40 - 60 років. Утім непоодинокі випадки пацієнтів із інфарктом міокарду у віці 30 -…
16:22 -
16:13Тетяна Клименко розповіла про втілення проєкту “Відкриті архіви”
На Черкащині розширюють доступ до історії. З цією метою упроваджують культурно-просвітницький проєкт “Відкриті архіви”. Представила проміжні результати його упровадження директорка державного архіву Черкаської області Тетяна…
16:13 -
16:06Рушники Олександри Теліженко на виставці в Марокко
У Королівському інституті берберської культури в Рабаті відкрилася виставка «Рушниковий гай: світ українського рушника» черкаської майстрині Олександри Теліженко. Про це повідомляють в управлінні культури та…
16:06 -
15:32«е-Рослинництво»: в Україні впроваджено новий сервіс
Постанову №1309 «Деякі питання створення та функціонування електронної системи реєстрів у галузі рослинництва «е-рослинництво» ухвалив Кабінет міністрів України. Документ набуває чинності 1 грудня 2024 року.…
15:32 -
14:19День Гідності та Свободи: черкащани вшанували подвиг борців за Україну
Цьогоріч минає 20 років від Помаранчевої революції, 11 – Революції Гідності. З нагоди Дня Гідності та Свободи в обласному центрі відбулися пам’ятні заходи. Світлу пам'ять…
14:19 -
13:14Підприємства Черкащини отримали гранти від держави на розвиток тепличного господарства
Дев’ять підприємств області отримали 37 млн грн, з них 11 – на будівництво теплиць. Кошти спрямовані в межах грантів від держави на розвиток тепличного господарства…
13:14 -
11:53Платники податків Черкащини перерахували 858 млн грн військового збору
За 10 місяців 2024 року жителі Черкаської області спрямували до державного бюджету 858,4 млн грн військового збору. Про це повідомляє ГУ ДПС у Черкаській області.…
11:53 -
11:49Від початку року українці отримали 22 тисячі ваучерів на навчання
Держава виділила на це 260 мільйонів гривень, повідомляє Урядовий портал. Найбільш затребувані професії, які громадяни опановують за ваучерами, — медсестринство, психологія, дошкільна освіта, медицина, кухар, водій, тракторист…
11:49 -
10:59Мінсоцполітики: В Україні запроваджується Система обліку немайнової шкоди українцям, завданої війною
Верховна Рада України ухвалила законопроект "Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб внаслідок збройної агресії російської федерації проти України". Ця законодавча…
10:59