МОН оприлюднило рекомендації школам для роботи під час адаптивного карантину з 24 лютого
На сайті Міністерства освіти і науки оприлюднено рекомендації МОН для закладів загальної середньої освіти. Документ роз’яснює особливості роботи шкіл під час адаптивного карантину з 24 лютого і наголошує на пріоритетах роботи закладів у цей період.
Відповідно до постанови Уряду №104, з 24 лютого до 30 квітня 2021 року на всій території України запроваджено адаптивний карантин. Залежно від епідемічної ситуації, на території України в цілому або на території окремих регіонів встановлюється “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19, кожен з яких має чіткі обмеження та критерії визначення.
З 24 лютого на території України встановлюється “жовтий” рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого, зокрема, забороняється:
- відвідувати заклади освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває більш як 50% здобувачів освіти та персоналу закладу;
- проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю здобувачів освіти з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів);
- проводити масові (культурні, спортивні, наукові, освітні, професійні тематичні та інших) заходи за участю більше однієї особи на 4 кв. м. площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад 50% місць у кожному окремому залі.
У разі встановлення на території регіону “червоного” рівня забороняється відвідувати заклади освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.
МОН рекомендує вжити невідкладних заходів, спрямованих на збереження здоров’я дітей та належну організацію освітнього процесу.
Пріоритетом організації функціонування закладів освіти залишається неухильне дотримання протиепідемічних заходів, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22 серпня 2020 року №50.
У випадку організації дистанційного навчання, заклад освіти має діяти в інтересах дитини. Організація освітнього процесу має забезпечувати регулярну та змістовну взаємодію вчителів з учнями. Крім того, мають створюватися умови для забезпечення повноцінної участі в освітньому процесі осіб з особливими освітніми потребами з обов’язковим урахуванням індивідуальної програми розвитку.
Заклад освіти має забезпечувати регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також за потреби надавати їм підтримку в освітньому процесі. Для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин, заклад забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних для учнів – телефонного, поштового зв’язку тощо.
Нагадаємо, у лютому Державна служба якості освіти провела чергове анонімне онлайн-опитування серед учасників освітнього процесу. Результати опитування показали значні зміни щодо підвищення якості змішаної та дистанційної форм навчання.
За інформацією Урядового порталу
-
12:07Що таке національний роумінг та як його налаштувати
Національний роумінг в Україні працює з перших місяців повномасштабної війни, допомагаючи залишатися на зв’язку навіть у найскладніших умовах. Завдяки цьому українці можуть під’єднатися до мережі…
12:07 -
11:15«Ми всі за одне»: стартувала національна кампанія про суперсилу українців
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки разом з Міністерством культури та стратегічних комунікацій запускають національну кампанію «Ми всі за одне». Вона покликана нагадати українцям про…
11:15 -
11:09Оператори протимінної діяльності зможуть подавати заявку до органів сертифікації через Дію
В Україні спрощують процес сертифікації операторів, які займаються чи планують займатися гуманітарним розмінуванням. Про це інформують у міністерстві цифрової трансформації. Скоро подати заяву про проведення…
11:09 -
10:28Норвегія та Німеччина надають €2 млн грантів на підтримку енергостійкості мікро та малого бізнесу України
У грудні стартує грантова програма «Підтримка енергостійкості мікро та малих підприємств України», що фінансується урядом Норвегії через Норвезьку агенцією з розвитку співробітництва (NORAD) та урядом…
10:28 -
09:151400 приватних домогосподарств області стали енергонезалежними
Курс на енергостійкість. Уже 1400 приватних домогосподарств подбали про власну енергетичну незалежність. Вони встановили гібридні сонячні електростанції. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. І…
09:15 -
08:54Загальні бойові втрати противника станом на 28 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 28.11.24 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 736630 (+1220) осіб, танків ‒ 9450 (+1) од, бойових броньованих машин‒…
08:54 -
08:49Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Щойно говорив із Марком Рютте, Генеральним секретарем НАТО. Вчора відбулась зустріч нашої Ради Україна – НАТО через застосування Росією нової…
08:49 -
17:14“Результат залежить від кожного”, – Ігор Табурець на обласному Конгресі місцевих і регіональних влад
Пріоритетні завдання для Черкащини відпрацювали на обласному засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України. У ньому взяли участь, зокрема, лідери районів і громад,…
17:14 -
16:14«Країна волонтерів»: Укрпошта презентує благодійну марку до Міжнародного дня волонтера
До Міжнародного дня волонтера, що традиційно відзначається на початку грудня, Укрпошта анонсує випуск благодійної поштової марки «Країна волонтерів». Про це інформують у головній пошті країни.…
16:14 -
15:17«Муніципальна няня»: догляд за програмою отримують 2300 дітей
В Україні зростає кількість батьків, які користуються соціальною послугою «Муніципальна няня». Станом на 1 листопада 2024 року послугою скористалися 1877 родин, догляд няні отримують 2300…
15:17 -
15:15Понад 17 тисяч робочих місць створено завдяки державній грантовій програмі
В Україні вже два роки діє грантова програма, що підтримує підприємства переробної промисловості. Завдяки їй створено понад 17 тисяч нових робочих місць. Про це повідомляють…
15:15 -
14:55Національний роумінг: що це та як його налаштувати?
Національний роумінг в Україні працює з перших місяців повномасштабної війни, допомагаючи залишатися на зв’язку навіть у найскладніших умовах. Завдяки цьому проєкту українці можуть під’єднатися до…
14:55