«Майбутнє за науковцями», – Олександр Скічко про започаткування обласної премії для дослідників
Молодих та прогресивних науковців підтримуватимуть на Черкащині. Десять кращих отримуватимуть премії обласної державної адміністрації. Ініціював таку мотиваційну підтримку для дослідників очільник Черкащини Олександр Скічко.
Відповідні доручення вже в роботі в обласному управлінні освіти та науки, зазначив голова ОДА на раді ректорів закладів вищої освіти у Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького. Він зазначив, що нині освіта потребує підтримки та сучасних підходів, які можуть запропонувати саме молоді фахівці:
– Запровадження преміювання прогресивних молодих науковців Черкащини – це тільки перший крок, який робимо у напрямку розвитку освіти й науки в області, – наголосив Олександр Скічко. – Певен, що вже цього року зможемо реалізувати задумане. На жаль, освіта України не доотримувала належної уваги від держави. Хоча за останні десять років маємо фантастичні показники за рівне виданих дипломів, та якість освіти, технічне забезпечення та осучаснення підходів у закладах потребують корінних змін. Торік повноцінно запрацювала нова українська школа. Цього року очікуємо повноцінної реформи вищої освіти. І якщо у вас є ідеї, напрацювання, критика до того, що відбувається у профільних комітетах Верховної Ради України, я готовий влаштовувати зустрічі, проводити перемовини, адже ми всі зараз налаштовані на конструктив, плідну комунікацію, конкретний результат.
Водночас, посадовець наголосив, що важливою є ініціатива до розвитку саме в освітніх закладах. Обласна ж влада готова стати модератором між наукою та бізнесом.
– Часто наші освітні заклади тримається на ентузіазмі викладачів та керівників закладів, які надихають колектив, вдихають нове життя в освіту, – відзначив пан Олександр. – Прогресивні та сповнені ентузіазму, вони переживають за свої заклади і роблять максимум, аби вони розвивалися. І приємно, що зараз тут є такі. Зі свого боку зобов’язуюся усебічно сприяти у тому, аби освіти отримала максимально можливу підтримку держави. Втім важливим є й пошук партнерів серед бізнесу. Ми готові стати тим «містком», який об’єднає ці дві ланки задля прогресивного розвитку.
Черкащина має ґрунтовний науковий потенціал, переконаний очільник області. Закладали наукові традиції ж ще здавна Семиренки, Кримський, Максимович. Нині ж в області 257 докторів наук, 500 професорів та понад 1200 кандидатів наук.
– У нас є основне – людський потенціал, – підсумував Олександр Скічко. – Наше завдання – консолідуватися заради результату. Давайте разом співпрацювати і робити інновації. Шукати меценатів, підтримки у бізнесу, подавати проекти задля державної підтримки. Зараз змінюється швидкість та якість освіти. Нам треба встигнути за цими новаціями, за нашою молоддю, яка стрімко переймає новітні тренди. Треба крокувати в ногу з часом і готовий вам у цьому допомагати.
На Раді ректорів та директорів закладів вищої та фахової передвищої освіти Черкаської області директор Черкаського національного університету та голова Ради Олександр Черевко та голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Скічко підписали меморандум про співпрацю.
Меморандум спрямований на співпрацю між Радою ректорів та директорів закладів вищої та фахової передвищої освіти Черкаської області та Черкаською ОДА для практичної реалізації і розвитку освітнього, наукового та творчого потенціалу наукових, педагогічних працівників, студентів, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування Черкаської області.
-
12:07Що таке національний роумінг та як його налаштувати
Національний роумінг в Україні працює з перших місяців повномасштабної війни, допомагаючи залишатися на зв’язку навіть у найскладніших умовах. Завдяки цьому українці можуть під’єднатися до мережі…
12:07 -
11:15«Ми всі за одне»: стартувала національна кампанія про суперсилу українців
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки разом з Міністерством культури та стратегічних комунікацій запускають національну кампанію «Ми всі за одне». Вона покликана нагадати українцям про…
11:15 -
11:09Оператори протимінної діяльності зможуть подавати заявку до органів сертифікації через Дію
В Україні спрощують процес сертифікації операторів, які займаються чи планують займатися гуманітарним розмінуванням. Про це інформують у міністерстві цифрової трансформації. Скоро подати заяву про проведення…
11:09 -
10:28Норвегія та Німеччина надають €2 млн грантів на підтримку енергостійкості мікро та малого бізнесу України
У грудні стартує грантова програма «Підтримка енергостійкості мікро та малих підприємств України», що фінансується урядом Норвегії через Норвезьку агенцією з розвитку співробітництва (NORAD) та урядом…
10:28 -
09:151400 приватних домогосподарств області стали енергонезалежними
Курс на енергостійкість. Уже 1400 приватних домогосподарств подбали про власну енергетичну незалежність. Вони встановили гібридні сонячні електростанції. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. І…
09:15 -
08:54Загальні бойові втрати противника станом на 28 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 28.11.24 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 736630 (+1220) осіб, танків ‒ 9450 (+1) од, бойових броньованих машин‒…
08:54 -
08:49Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Щойно говорив із Марком Рютте, Генеральним секретарем НАТО. Вчора відбулась зустріч нашої Ради Україна – НАТО через застосування Росією нової…
08:49 -
17:14“Результат залежить від кожного”, – Ігор Табурець на обласному Конгресі місцевих і регіональних влад
Пріоритетні завдання для Черкащини відпрацювали на обласному засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України. У ньому взяли участь, зокрема, лідери районів і громад,…
17:14 -
16:14«Країна волонтерів»: Укрпошта презентує благодійну марку до Міжнародного дня волонтера
До Міжнародного дня волонтера, що традиційно відзначається на початку грудня, Укрпошта анонсує випуск благодійної поштової марки «Країна волонтерів». Про це інформують у головній пошті країни.…
16:14 -
15:17«Муніципальна няня»: догляд за програмою отримують 2300 дітей
В Україні зростає кількість батьків, які користуються соціальною послугою «Муніципальна няня». Станом на 1 листопада 2024 року послугою скористалися 1877 родин, догляд няні отримують 2300…
15:17 -
15:15Понад 17 тисяч робочих місць створено завдяки державній грантовій програмі
В Україні вже два роки діє грантова програма, що підтримує підприємства переробної промисловості. Завдяки їй створено понад 17 тисяч нових робочих місць. Про це повідомляють…
15:15 -
14:55Національний роумінг: що це та як його налаштувати?
Національний роумінг в Україні працює з перших місяців повномасштабної війни, допомагаючи залишатися на зв’язку навіть у найскладніших умовах. Завдяки цьому проєкту українці можуть під’єднатися до…
14:55