На нараді із Прем’єр-міністром та дружиною Президента обговорили запровадження нових норм шкільного харчування (фото)
Черкащина одна із трьох областей України, яка бере участь у пілотному проекті “Дітям Черкащини – якісне, безпечне харчування”. Сьогодні, 10 грудня, на нараді під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та дружини Президента Олени Зеленської обговорили питання реформування системи шкільного харчування.
Фахівці провели аудит у 500 закладах освіти у різних куточках України. Батьки та діти вказували на те, що страви некорисні та несмачні. Система харчування застаріла.
Цьогоріч розробили новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, він почне діяти вже з 1 січня 2021 року. Документ визначає нормативи щодо вмісту солі, цукру, жиру у стравах, які готують або ж реалізують у школах. Натомість зобов’язує до використання в раціоні більшої кількості овочів, корисних злаків, молочної продукції. Також регламент дозволяє кейтеринг.
Важливо, що документ має перелік продуктів харчування, які заборонено продавати у шкільних буфетах: шкідливі снеки, м’ясні та рибні продукти промислового і кулінарного виробництва, зокрема, ковбаси, сосиски, копчена та солена риба, деякі солодощі та інше.
Як зауважив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, уперше на нормативно-правовому рівні врегульовано питання організації харчування дітей з особливими потребами. Тепер у разі, якщо в дитини є довідка від сімейного лікаря або педіатра про те, що є певні дієтичні потреби, то власник закладу вимушений і зобов’язаний організувати окреме харчування саме для цієї дитини з урахування дієтичних потреб.
Як учасники пілотного проекту, Черкащина мала нагоду поділитися досвідом із іншими областями у впровадженні нових стандартів якості харчування.
– Стартували із 3 освітніх закладів, але обов’язково продовжимо реалізовувати проект надалі: Драбівський і Чигиринський навчально-виховні комплекси, а також Іваньківська школа. У цих школах розробили перспективне мультипрофільне меню: це не лише корисно, а й смачно. Продовжуємо оновлювати харчоблоки та фуд-зони, автоматизували процеси приготування їжі. Провели навчання для працівників харчоблоків. Також склали рекомендації по впровадженню здорового харчування для учнів та батьків. Щоб і вдома, і в школі діти харчувалися із користю для здоров’я, – поінформував голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук.
У 47 закладах освіти впровадили картку “Юніор”. Ці картки – це і батьківський контроль за тим, що їсть дитина, мінімізувати використання готівки, що важливо в період пандемії. А також нівелювати корупційну складову, адже всі розрахунки обліковуються.
Одна із важливих складових – комунікаційна: це роз’яснення керівникам закладів щодо впровадження європейської системи безпечного харчування НАССР, активна співпраця із Держпродспоживслужбою, а також інформаційна робота з батьками про важливість харчування для наших дітей. Правильні звички в харчуванні – це розумовий, фізичний розвиток, це – здоров’я нації.
-
17:18Адаптаційний простір відкрили на Чигиринщині
Адаптаційний простір «Ми – поруч» запрацював у Чигиринській громаді. Тут ветерани, військові та їхні близькі можуть отримати необхідну підтримку та супровід. Про це повідомляють у…
17:18 -
16:41На Черкащині відбудеться масштабний економічний форум
Щотижнева комунікація влади та бізнесу цього разу відбудеться у форматі офлайн. В області проведуть «Черкаський міжнародний економічний форум-2024». Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець.…
16:41 -
14:59Як приватизація землі наповнює бюджети: аналіз відкритих даних торгів
Станом на травень 2024 року в Україні продано 567 000 гектарів землі, з них через систему Прозорро.Продажі — 6 363 гектари на суму 2,06 мільярда…
14:59 -
14:17Виставка сучасного мистецтва триває в Черкасах
У Черкаському художньому музеї експонують виставку сучасного мистецтва, що передана Фондом Миколи Бабака в межах акції «Сучасне мистецтво України. Музейна колекція». Її приурочили до Дня…
14:17 -
14:02Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області
Із 18 по 24 листопада 2024 року в області захворіли 4 426 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Більше половини пацієнтів – діти. Показник захворюваності…
14:02 -
13:40Черкаські виробники залучають державну підтримку на переробку
Понад 42 млн грн на розвиток переробки отримали від держави 9 підприємств Черкащини цьогоріч. Вони скористалися можливостями програми «єРобота: Новий рівень». Про це розповів начальник…
13:40 -
11:53Де отримати безоплатне лікування безпліддя в Україні
Цього року держава вперше покриває витрати на лікування безпліддя. Уже 977 жінок скористалися цією можливістю, і 368 з них завагітніли. Що входить у безоплатне лікування…
11:53 -
11:17«Кібернасильство: знаємо та протидіємо»: в Україні стартує інформаційна кампанія до «16 днів проти насильства»
Офіс віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з Міністерством юстиції, Національною поліцією України, Кіберполіцією України та Координаційним центром з надання правничої допомоги, оголошує…
11:17 -
10:16Курс на зиму: синоптики прогнозують морози
За прогностичними розрахунками, на Черкащині очікуються від 7º морозу на заході до 5º морозу на решті території. Всього 2º морозу на Чигиринщині. Про це повідомляють…
10:16 -
10:00Без бар’єрів: доступних ЦНАП більшає в області
Ще три центри з надання адмінпослуг на Черкащині стали доступнішими для різних категорій населення. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаської ОВА. ЦНАП Городищенської…
10:00 -
09:57Черкаські спортсмени тріумфували на кубку України з таеквондо ІТФ
670 спортсменів з усієї України змагалися за нагороди кубку України з таеквондо ІТФ. Першість днями відбулася у Кременчуці. Черкащани вибороли низку нагород та здобули…
09:57 -
09:52Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 25 листопада
Ніч на Черкащині минула з тривогою, утім без наслідків. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. По ворожих цілях працювали сили та засоби ППО.…
09:52