1. Виконавець заходів з відстеження
Головне управління економіки Черкаської облдержадміністрації
2. Цілі прийняття розпорядження
Розпорядження прийнято з метою забезпечення обґрунтованості і стабільності цін, прозорості ціноутворення на продовольчому ринку області, соціального захисту населення від необґрунтованого підвищення цін на соціально важливі продовольчі товари.
3. Строк виконання відстеження
Відстеження здійснювалося з 01.08.2010 до 01.11.2010 включно.
4.Тип відстеження
Повторне.
5. Методи відстеження, способи одержання даних
Відстеження результативності зазначеного розпорядження здійснювалося шляхом вивчення громадської думки, проведення аналізу фінансових показників діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, які займаються виробництвом та реалізацією борошна пшеничне вищого, першого і другого сорту, борошна житнього обдирного, хліба вагою більш як 500 грамів з борошна пшеничного вищого, першого і другого сорту та їх суміші, борошна житнього та суміші борошна пшеничного та житнього простої рецептури (борошно, дріжджі, сіль, вода) без додавання цукру, жиру, інших наповнювачів, а також хліба і хлібобулочних виробів для діабетиків за державними регульованими цінами щодо дотримання ними граничного рівня рентабельності виробництва.
Здійснювалося декларування зміни граничного розміру оптово-відпускних цін на борошно пшеничне вищого, першого і другого сорту, борошно житнє обдирне, яловичину, свинину, м’ясо птиці (тушка), ковбасні вироби варені, крім вищого сорту, молоко коров’яче питне з вмістом жиру до 2,5 відсотка, сир кисломолочний з вмістом жиру до 9 відсотків, сметану з вмістом жиру до 20 відсотків, масло вершкове з вмістом жиру до 72,5 відсотка, яйця курячі, цукор-пісок та олію соняшникову.
6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних
Зазначений проект розпорядження з аналізом регуляторного впливу розміщено в мережі Інтернет на веб-сайті. У повідомленні про оприлюднення вказані контактні телефони, поштова і електронна адреси для надання пропозицій або зауважень.
Повторне відстеження результативності визначеного розпорядження здійснювалося шляхом вивчення громадської думки, статистичних даних, перевірок Державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області, обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.
7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта
Основними показниками результативності даного регуляторного акту є: врегулювання питань щодо визначення рівня рентабельності при виробництві борошна і хліба, забезпечення населення основними продуктами харчування за доступними цінами, уникнення порушень державної дисципліни цін та дестабілізації цінової ситуації на споживчому ринку області.
Реалізація акта не потребує додаткових витрат із державного бюджету, сприяє збереженню стабільної цінової ситуації на основні продовольчі товари в області та забезпечить рівні економічні умови для підприємств усіх форм власності.
Протягом поточного року здійснено 31 перевірку, порушення встановлено в 22 випадках, що становить 71,0 відсоток від загальної кількості перевірених підприємств. За результатами перевірок до суб’єктів господарювання застосовано економічні санкції у розмірі 50806,7 тисяч гривень.
8.Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей
Запровадження даного регуляторного акта сприяло недопущенню надмірного зростання оптово-відпускних цін на борошно пшеничне вищого, першого і другого сорту, борошно житнє обдирне, хліб вагою більш як 500 грамів з борошна пшеничного вищого, першого і другого сорту та їх суміші, борошна житнього та суміші борошна пшеничного та житнього простої рецептури (борошно, дріжджі, сіль, вода) без додавання цукру, жиру, інших наповнювачів, а також хліб і хлібобулочні вироби для діабетиків – шляхом обмеження граничного рівня рентабельності виробництва, а також декларування зміни граничного розміру оптово-відпускних цін на борошно пшеничне вищого, першого і другого сорту, борошно житнє обдирне, яловичину, свинину, м’ясо птиці (тушка), ковбасні вироби варені, крім вищого сорту, молоко коров’яче питне з вмістом жиру до 2,5 відсотка, сир кисломолочний з вмістом жиру до 9 відсотків, сметану з вмістом жиру до 20 відсотків, масло вершкове з вмістом жиру до 72,5 відсотка, яйця курячі, цукор-пісок та олію соняшникову.
Начальник Головного управління
|
А.О. Костенко
|