У Стамбулі українська делегація скоординувала позиції з представниками США, Великої Британії, Німеччини та Франції

На фото - українська делегація у Стамбулі з представниками США, Великої Британії, Німеччини та ФранціїУ Стамбулі керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, міністр закордонних справ Андрій Сибіга та міністр оборони Рустем Умєров провели зустріч зі спеціальним представником Президента Сполучених Штатів Америки Кітом Келлогом, радником Прем’єр-міністра Великої Британії з питань національної безпеки Джонатаном Пауеллом, радником канцлера Німеччини з питань зовнішньої політики та безпеки Гюнтером Зауттером і дипломатичним радником Президента Франції Еммануелем Бонном.

Команди скоординували позиції перед зустріччю української та російської делегацій, яка запланована сьогодні в Стамбулі.

Українська делегація підтвердила відданість України мирним зусиллям, зокрема наголосила на конструктивних кроках, які наша держава зробила протягом попередніх місяців і тижнів.

Ідеться, зокрема, про готовність України до повного та безумовного припинення вогню, прямих переговорів на найвищому рівні, направлення української делегації для зустрічі з російськими представниками у Стамбулі.

Керівник Офісу Президента акцентував, що українська делегація прибула до Стамбула для роботи над досягненням справедливого миру. Він окремо відзначив низький рівень і незрозумілі повноваження російських представників.

– Пріоритетним питанням порядку денного для нас є досягнення повного, безумовного припинення вогню щонайменше на 30 днів. Учора Президент Володимир Зеленський укотре підтвердив готовність до прямих переговорів із Володимиром Путіним, адже зустріч з особою, яка ухвалює всі рішення в Росії, могла б привести до прогресу в переговорах. Тому пріоритетним питанням порядку денного української делегації в Стамбулі буде зрозуміти, чи готові росіяни до реального припинення вогню та прямих переговорів на найвищому рівні, – зазначив він.

Андрій Єрмак додав, що для успіху мирних зусиль необхідне повне й тривале припинення вогню та заходи зі зміцнення довіри, зокрема повернення насильно переміщених українських дітей, цивільних, обмін військовополоненими у форматі «всіх на всіх».

Українська сторона подякувала США, Великій Британії, Німеччині та Франції за підтримку й лідерство у просуванні мирного процесу та наголосила на необхідності конструктивних кроків до миру з боку Росії.

Делегація України висловила подяку Туреччині за надання дипломатичного майданчика для переговорів, а також за активну роль у сприянні мирному процесу. Відзначено, що послідовні зусилля турецької сторони відіграють важливу роль у створенні умов для діалогу та пошуку шляхів до стійкого миру.

За інформацією Офісу Президента України

Стрічка новин