Запобігання та протидія домашньому насильству

На виконання Закону України „Про запобігання та протидію домашньому насильству“ в області створено систему протидії домашньому насильству та надання допомоги постраждалим особам.
Основним напрямом державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству є попередження цього явища шляхом підвищення рівня обізнаності населення, превентивної роботи, зниження рівня вразливості населення.
В області координатором у цьому напрямі є управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації (м. Черкаси, вул. Пастерівська, 102, тел. 63-85-59).

Для надання соціально-психологічної допомоги жертвам домашнього насильства в області створено і функціонує

Назва установи, закладу, служби, організації
Адреси, телефони,
e-mail, сайт, керівник установи, закладу, служби, організації
Режим роботи, послуги, які надають установи, заклади, служби, організації

1.

КЗ „Обласний міжрегіональний центр соціально-психологічної реабілітації дітей у м. Умані” Черкаської обласної ради

м. Умань,
вул. І. Гонти,12,
тел. 04744-2-22-42

Заклад працює цілодобово.
Основне завдання – надання комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, правової, медичної та інших видів допомоги дітям, які опинились у складних життєвих обставинах, залишилися поза сімейним оточенням, зазнали насильства.

2.

КЗ „Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей” Черкаської обласної ради

м. Черкаси,
вул. Чайковського, 40.
тел. 64-22-33, 64-22-00,
64-47-19, 64-01-02, 64-93-73

Заклад працює цілодобово.

3

КЗ „Обласний центр соціально-психологічної допомоги“ Черкаської обласної ради

м. Сміла, вул. Ленінградська, 35, 093 601 38 27

Надання психологічних та юридичних консультацій;
Тимчасове проживання (цілодобове або денний стаціонар) до 90діб.

4

Жіночий Кризовий центр для постраждалих від домашнього насильства „Мережка“ при благодійній організації „Черкаська мережа“.

м. Черкаси,
вул. Кобзарська, 1
(0472) 54 35 63, 54 35 22

Надання тимчасового притулку для жінок із дітьми, які стали жертвами сімейного насильства від 1 до 6 місяців (кваліфікована допомога психолога, юриста, отримання тимчасової реєстрації та допомоги в отриманні соціальних виплат, отриманні документів, можливість пройти навчання, сприяння в працевлаштуванні, оформлення соціальних пільг, навчання фінансовій спроможності, індивідуальна робота відповідно до потреб)

5.

Комунальний заклад „Черкаський обласний соціальний центр „Матері та Дитини“

м. Канів, вул. О. Довженка, 55 (04736) 3-88-32

Для проживання жінок на сьомому-дев’ятому місяці вагітності та матерів з дітьми віком до 18 місяців, які опинилися у складних життєвих обставинах (у тому числі зазнали насильства в сім’ї), що перешкоджають виконанню материнського обов`язку. Метою діяльності центру є проведення соціальної роботи, спрямованої
на профілактику соціального сирітства. Клієнтам закладу надається комплекс психологічних, консультативних допомог, допомога в оформленні виплат та ін.

Якщо ви стали жертвою домашнього насильства або насильства за ознакою статі ви маєте право звернутися за допомогою до суб’єктів взаємодії у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на обласному рівні:

Назва обласної структури
Контакті дані

Управління у справах сім, молоді та спорту обласної державної адміністрації

м. Черкаси, вул. Пастерівська, 102,
тел. 63-85-59

Служба у справах дітей обласної державної адміністрації

м. Черкаси, бул. Т. Г.Шевченка,185,
тел. 33-01-15, тел./факс 54-32-61,

Обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

м. Черкаси, вул. Громова, 10,
тел./факс 63-05-54, 63-54-97

Управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації

м. Черкаси, бул. Шевченка 185,
тел./факс (0472) 37-93-39

Управління превентивної діяльності Головного управління національної поліції в Черкаській області

м. Черкаси, вул. Смілянська, 57,
тел. 37-20-80, факс: 37-14-29

Відповідні структури працюють і на місцевих рівнях.