У області презентували проект Стратегії розвитку Черкащини на 2021-2027 роки (ФОТО, ВІДЕО)
Журналістам презентували проект Стратегії розвитку Черкаської області на 2021-2027 роки. Стратегічне бачення розвитку рогіону пресдтавили голова Черкаської ОДА Роман Боднар, заступник голови Роман Карманнік та керівниця Агенції регіонального розвитку Любов Ропало. Проект стратегії розглянуть на сесії обласної ради, яка відбудеться у п’ятницю.
Після прийняття стратегії відбудеться затвердження плану її реалізації на 2020-23 роки та 2024-27 роки.
– Наш основний пріоритет при розробці стратегії – це залученість якомога більшої кількості людей до цього процесу. Це науковці, представники бізнесу, громадських організацій. Розробка стратегії розпочалася ще в липні минулого року. Понад 1000 осіб долучились до розробки, ми запустили веб-сайт Стратегії, Facebook, Instagram, Telegram, понад 100 публікацій в ЗМІ, соціальних мережах, провели 6 координаційних зустрічей та нарад на всеукраїнському рівні, 23 круглі столи та фокус-групи, 4 кущові виїзні зустрічі з мешканцями ОТГ та міст області, – говорить заступник голови Черкаської ОДА Роман Карманнік.
Етапи розробки стратегії можна переглянути на офіційному сайті strategy2027-ck.gov.ua.
ПРЕЗЕНТАЦІЯ СТРАТЕГІЇ_2021_2027
За словами голови Черкаської ОДА Романа Боднара, проект Стратегії розвитку області – це базовий документ, який визначає стратегічні цілі. Ці цілі і ляжуть в основу тактичного рівня:
– Будь-який наш крок управлінський, будь-яка ідея повинна лягати на канву стратегічних цілей. Наше завдання – використовувати свої регіональні плюси в економіці. Але не зможе бути економіка конкурентною, якщо не будуть задіяні люди професійні, із критичним мисленням, європейською культурою виробництва. Бо саме люди рухають технології. Про якість життя: складно втримати професійну людину у країні, в якій не комфортно. Це теж пріоритет – створення умов для розвитку, комфортного і безпечного життя громадянина.
Як відзначила керівниця Черкаської агенції регіонального розвитку Любов Ропало, структура та процедура стратегій регламентовані чинним законодавством.
– Долучитися до розробки міг будь-хто, всі, хто хотів донести свою думку, мали змогу подати письмові пропозиції, або ж на електронну пошту чи в соцмережах. Документ прокомунікували в районах, це були 4 кущові навчання-інформування: в Черкасах, Звенигродці, Золотоноші та Умані. Зауважу, що усі три стратегічні цілі є рівноцінні. Стратегія – це документ про те, як ми себе заявляємло на майбутні 7 років, а план реалізації – це вже конкретні кроки досягнення цілей.
Відеотрансляція презентації:
-
17:331 500 грн на заняття спортом для ветеранів: стартує прийом заяв на отримання коштів
15 січня розпочинається програма Мінветеранів, за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни зможуть щоквартально отримувати по 1 500 грн для оплати…
17:33 -
17:15Психологів та психотерапевтів в Україні сертифікуватимуть
Верховна Рада України більшістю голосів ухвалила у другому читанні Закон №12030 «Про систему охорони психічного здоров’я». Його мета — створення сучасної, ефективної та злагодженої системи, яка…
17:15 -
16:47Права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування будуть розширені
Верховна Рада України 228 голосами народних депутатів підтримала напрацьований за участі Мінсоцполітики законопроєкт №5344-д, який суттєво розширює права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування.…
16:47 -
15:50Звістки надії. Двоє черкащан повернулися з полону
Ще двох черкащан вдалось визволити з полону. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. На Батьківщину повернулися матрос Іван Діброва, який був у неволі з…
15:50 -
15:46Можливості для імпакт-бізнесів: долучайтеся до каталогу на порталі Дія.Бізнес
На порталі Дія.Бізнес зʼявився Інвестиційний каталог імпакт-підприємств, який містить профілі готових до інвестування мікро-, малих та середніх бізнесів із соціальною складовою. Імпакт-бізнеси — це підприємства,…
15:46 -
15:36Як отримати «Доступні ліки» у прифронтових територіях і віддалених громадах?
Держава робить ліки більш доступними для всіх громадян. Мобільні аптеки працюють у 13 областях України, а їхні маршрути охоплюють 644 населених пункти. Це частина Зимової…
15:36 -
13:59Соціальна сфера, відбудова інфраструктури, розмінування, цивільний захист — серед інвестиційних пріоритетів цього року
Завдяки підтримці партнерів Україна повністю закрила потреби бюджету у 2024 році, які складали $41,6 млрд. А також Уряд має розуміння того, як будуть покриватися потреби…
13:59 -
13:50Онлайн-платформа про державну програму протезування діє в Україні
Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу protez.msp.gov.ua — на ній зібрана вся актуальна інформація про державну програму протезування. У…
13:50 -
10:39Про процедуру отримання відстрочки від мобілізації для рідних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
Урядом приведено у відповідність до вимог Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» процедуру отримання відстрочки на військову службу під час мобілізації…
10:39 -
09:18МОН про зміни у сертифікації вчителів
Удосконалення процедури. Сертифікація вчителів зміниться з 1 вересня. Кабінет Міністрів України затвердив відповідну постанову. Мета сертифікації — виявити й заохотити педагогів із високим рівнем майстерності,…
09:18 -
09:16Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 15 січня
Доба в області почалась з повітряних тривог. Спершу через ворожі БпЛА в нашому небі. Далі - ракети. Наші оборонці додали до загального результату протиповітряної оборони…
09:16 -
09:12Нові строки для перебронювання працівників: Уряд ухвалив постанову
Уряд змінив строки опрацювання заяв на бронювання працівників критично важливих підприємств. Раніше керівникам для отримання бронювання потрібно було чекати 72 години. У цьому проміжку працівник…
09:12