«Велике будівництво»: які дороги місцевого значення планують відремонтувати у 2021 році на Черкащині

Міст в селі Вільшанка, в’їзд в Черкаси, дорога Чорнобай-Мохнач. Ці та інші ділянки доріг місцевого значення планують відремонтувати у 2021 році за програмою «Велике будівництво».

На ремонт доріг області у 2021 році виділили 599,3 млн грн.

З них 120 млн грн – на експлуатаційне утримання загального користування, в тому числі ямковий ремонт;

108,5 млн грн – на ремонт вулиць комунальної власності;

370,8 млн грн – на ремонт доріг загального користування місцевого значення.

Найважливіші об’єкти, які збираються відремонтувати, це об’єкти незавершеного ремонту. Їх близько 8. Найважливіші з них:

1.   Ремонт мосту в с. Вільшанка на автомобільній дорозі О241510 Бабанка – Коржовий Кут – Дубова – Острівець – Рогова км 13+203, Уманський район. Наразі 70% готовності. Усього на ремонт мосту передбачили 18 000 000 млн грн. У цьому році на завершення ремонту витратять майже 6 мільйонів гривень.
  2.   Відрізок дороги на в’їзді в Черкаси зі сторони Сміли. Це ділянка дороги, де неодноразово гинули люди – О 241719 /Н-16// Золотоноша – Черкаси – Умань – Р-10// – м. Черкаси. На 1 км дороги вже зробили нове покриття. У цьому році передбачається встановити світлофор,  а також влаштувати ще близько 200 метрів покриття. На ремонт дороги вже витратили близько 19 млн грн. У цьому році передбачили ще 7,8 мільйонів гривень.
  3.     Автомобільна дорога обласного значення О 241920 Чорнобай – Мохнач, км 7+000 – км 10+000 окремими ділянками. Це дорога, яка сполучає Черкаську область найкоротшим шляхом з Полтавською. Тому це важлива для області ділянка дороги.

Зокрема, у 2021 році планують відремонтувати дороги вулиць комунальної власності. Основне завдання – профінансувати ремонт доріг Умані. На це передбачається близько 60 млн грн.

Важливим завданням є ремонт вулиць Золотоноші. У 2020 році тривало будівництво дороги Н-08 Бориспіль-Золотоноша-Дніпро-Запоріжжя. Зокрема, на об’їзді Золотоноші реконструювали міст. Тому всі вантажні автомобілі їздили через Золотоношу і зруйнували деякі вулиці міста.

default

Також у планах ремонт деяких доріг Сміли. Цим містом проходить державна дорога Київ-Знам’янка і Золотоноша-Черкаси-Умань. Якісного об’їзного шляху міста Сміли немає. Тому були виділені гроші на ті вулиці, де здійснюється рух вантажного транспорту.

Наразі ситуація по дорогах в стані проектування, ще тендерні процедури не завершилися, тому конкретно невідомо, скільки всього об’єктів реалізують в області цього року.