У рамках «Великого будівництва» в 100 школах по всій Україні вже завершені будівельні роботи
Відповідно до програми Президента «Велике будівництво», до кінця 2020 року мають бути завершені щонайменше 100 шкіл, 100 садочків та 100 спортивних об’єктів по всій Україні. Про це розповів Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
Наразі 100 шкіл добудовано, що є повним виконанням першочергового плану. Загалом будівництво було розпочато в 134 школах, середня будівельна готовність яких на сьогодні, за даними ОДА, становить 95%. У садочках цей показник складає 94%, а готовність спортивної інфраструктури оцінюється у 90%.
«Велике будівництво» – це перший в Україні масштабний інфраструктурний проєкт, який виконується не на папері, а дійсно змінює якість життя мешканців громад. У цьому році було підготовлено до реконструкції близько 600 об’єктів – шкіл, садочків, спортивних об’єктів, приймальних відділень. Зокрема, на сьогодні будівельні роботи завершені в 100 школах по всій країні. Програма не зупиняється, ми продовжимо її в наступні роки. Вже маємо на наступний рік потужний план з реконструкції та будівництва соціальних об’єктів, спортивної інфраструктури», – зауважив Олексій Чернишов.
У 2021 році 50% програми «Велике будівництво» займатимуть проєкти соціальної інфраструктури: школи, садочки, ЦНАПи та Центри безпеки. Ще 30% – проєкти економічного розвитку, такі як індустріальні парки і проєкти по залученню іноземних інвестицій, 20% – це музеї, замки та пам’ятки культури.
Що таке «Велике будівництво»?
Програма «Велике будівництво» була ініційована Президентом Володимиром Зеленським у березні 2020 року.
Окрім того, дуже важливою складовою програми в умовах пандемії є 210 приймальних відділень у опорних лікарнях, з урахуванням дотримання карантинних вимог. В межах Великого будівництва у 154 приймальних відділеннях в цьому році здійснюється реконструкція та у 56 – капітальний ремонт.
Які критерії відбору?
Кожен проєкт Програми «Велике будівництво» проходив відбір. Обласні державні адміністрації проводили відповідні комісії для вибору пріоритетних об’єктів того чи іншого напрямку соціального розвитку та подавали їх на узгодження.
Серед критеріїв відбору:
- добудова об’єктів, які було розпочато в минулих роках (перехідні об’єкти, довгобуди)
- демографічний чинник
- соціально-економічна необхідність
- зношеність та застарілість існуючих об’єктів
- географічна складова (відсутність, віддаленість об’єктів інфраструктури).
«Громадяни не тільки можуть, але й мають впливати на процес відбору проєктів Великого будівництва. Для цього треба звернутися до обласної державної адміністрації, буде проведений відповідний конкурс, і якщо ситуація дійсно потребує втручання з боку держави та відповідних інвестицій для відновлення інфраструктури чи будівництва нового об’єкту, я вас запевняю, це буде зроблено», – наголошує Олексій Чернишов.
Як відбувається фінансування програми «Велике будівництво»?
Програма «Велике будівництво» – вдалий приклад фінансової децентралізації, адже її фінансування відбувається як з державного, так і з місцевих бюджетів.
Важливо: грошей ковідного фонду у проєктах шкіл, садочків, закладах спорту та приймальних відділень задіяно не було.
У 2020 році передбачалося фінансування у розмірі 3,2 млрд грн з Державного бюджету та Державного фонду регіонального розвитку. З обласних, місцевих, селищних та районних бюджетів – 2,5 млрд грн. Загалом це близько 5 789 762 тис грн.
На реконструкцію приймальних відділень передбачено 2,4 млрд грн (державний бюджет – 1,7 млрд грн та місцеві бюджети – 703 млн грн).
За інформацією Мінрегіону
-
13:10Доступні кредити 5-7-9%: 29,2 млрд грн уже залучено аграріями цього року
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. З початку року 4 592 агропідприємства залучили майже 29,2 млрд…
13:10 -
12:45«Зроблено в Україні»: За три роки громади закупили понад 1500 шкільних автобусів українського виробництва
Програма «Шкільний автобус» стала однією з найуспішніших державних ініціатив у сфері шкільної інфраструктури. За три роки її реалізації громади придбали понад 1500 автобусів для безпечного…
12:45 -
12:10Як отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни
Поранення отримані під час війни — це не просто виклик для здоров’я. Це ще й підстава для отримання державної підтримки. Один із таких видів підтримки…
12:10 -
12:00Підсумки приватизації за I півріччя
За результатами першого півріччя 2025 року від приватизації до державного бюджету вже надійшло 820,5 млн гривень. Сукупний економічний ефект склав понад 977 млн гривень. За…
12:00 -
11:30єВідновлення — комісії будуть дистанційно обстежувати зруйноване житло
Українці, чиє житло було знищене внаслідок повномасштабної війни, мають змогу з 2023 року отримати компенсацію в межах програми єВідновлення. Проте в регіонах, де тривають бойові…
11:30 -
10:50Як родинам ветеранів отримати пільги на оплату житлово-комунальних послуг
Родини українських ветеранів мають право на пільги при сплаті житлово-комунальних послуг. У цьому матеріалі пояснюємо, як оформити пільги та які документи потрібні. На які пільги…
10:50 -
09:50Аномальна спека триває: в області прогнозують до +37 градусів
На Черкащині продовжиться спека. За прогнозом синоптиків 9 липня буде сонячна погода з аномально високими температурами. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. На…
09:50 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Кілька важливих рішень за цей день. Передусім сьогодні я підписав укази про відзначення званням Героя України Назарія Гринцевича та Дмитра…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 9 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 09.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 029 660 (+1 050) осіб; танків ‒ 11 000 (+5);…
08:45 -
07:51Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 9 липня
Понад шість годин поспіль Черкащина була на тривозі. Ворожі атаки відбивали сили ППО, мобільні вогневі групи. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Загалом…
07:51 -
16:30Безбар’єрність – це коли можеш: у ДПС області працюють над доступністю просторів
Фізична, інформаційна та цифрова доступність. Державна податкова служба області активно впроваджує безбар'єрність у просторах для зручності громадян та їх якісного обслуговування. Так, приміщення Центрів обслуговування…
16:30 -
15:53Новий формат навчання для українських дітей за кордоном: як зареєструватися
Українознавчий компонент – це скорочена програма для дітей, які тимчасово живуть за кордоном. Вона дає змогу вивчати лише ключові українські предмети 5–8 годин на тиждень.…
15:53