Олександр Скічко представив топ-5 медичних проєктів Черкащини
Сучасно та фундаментально. Цьогоріч в області розпочнуть втілювати п’ять великих медичних проєктів. Ідеться про будівництво, реконструкцію, облаштування та розширення можливостей ключових медзакладів Черкащини. Про плани розповів очільник ОДА Олександр Скічко на пресконференції.
За його словами, 2022 рік продовжить закладені торік кардинальні зміни в галузі охорони здоров’я Черкащини.
– Цей рік на Черкащині буде роком “Великого будівництва” в медичній галузі, – зазначив очільник області. – У фокусі нашої уваги – п’ять обласних закладів, які надають послуги жителям із усієї області. Обрані нами проєкти втілюватимемо у межах програми Президента #ВеликеБудівництво. Більшість із них масштабні, а тому розраховані на кілька років. Наша мета – якісний сервіс, сучасна матеріально-технічна база та доступні послуги для всіх жителів Черкащини. .
Черкаська обласна лікарня
Зі стартом будівельного сезону тут продовжать розпочаті минулоріч роботи. Зокрема, в закладі вже утеплили два дев’ятиповерхові корпуси.
– Це має бути заклад із найкращими спеціалістами, матеріально-технічною базою, де всі жителі Черкащини зможуть отримати висококваліфіковані медичні послуги, – наголосив Олександр Скічко. – Тож продовжуємо в закладі #ВеликеБудівництво.
Обласний центр екстреної допомоги та медицини катастроф
На сьогодні Черкащина – серед кількох областей, де немає єдиної центральної диспетчерської. Структурні підрозділи служби розміщені по всьому місту. Цю ситуацію виправлятимуть уже цьогоріч.
– Ми практично оновили весь автопарк “швидких” торік, на черзі – створення єдиного центру для цієї служби, – відзначив Олександр Скічко. – Новий центр об’єднає всі структурні підрозділи. Завдяки програмі Президента маємо змогу втілити задумане.
Черкаська обласна дитяча лікарня
Одна з «наймолодших» і найсучасніших лікарень області також буде оновлюватися у 2022-2023 роках у межах програми #ВеликеБудівництво.
– Наше завдання – зробити на Черкащині найкращу дитячу обласну лікарню, – зазначив посадовець. – Усі необхідні послуги сконцентруємо тут.
Черкаський обласний кардіологічний центр
Обласний кардіоцентр входить до п’ятірки кращих в Україні. Щороку тут проводять понад 1,5 тисячі хірургічних втручань. Натепер заклад розташований у єдиному корпусі. Аби покращити умови, тут вже цього року розпочнуть будівництво нового корпусу серцево-судинної хірургії.
– Розпочинаємо #ВеликеБудівництво кардіоцентру, – зауважив Олександр Скічко. – Відкриття нового корпусу дозволить збільшити кількість проведених операцій на відкритому серці у 3 рази – до 4,5-5 тис. Крім того, цей проєкт дозволить на 50% зменшить летальність при інфаркті міокарда.
Черкаський обласний онкологічний диспансер
Водночас в обласному онкологічному диспансері цьогоріч побудують бункер для лінійних прискорювачів.
– Над цим проєктом працюватимемо у два етапи, – розповів голова ОДА. – Спочатку слід побудувати бункер для обладнання. А потім спільно з обласною радою буде обраний один із варіантів, як придбати лінійний прискорювач.
Також Олександр Скічко зауважив, що в області підтримуватимуть і менш масштабні медичні проєкти.
– Ми маємо допомагати ТГ запускати їхні медичні ланки, амбулаторії, ФАПи, розвивати опорні лікарні, – зауважив він. – Приємно, що зараз на державному рівні дбають про медиків. Кабмін напередодні ухвалив постанову, за якою лікарі вже з січня отримуватимуть заробітну плату не менше 20 тисяч гривень. Молодший медичний персонал – 13 тисяч гривень.
-
09:01Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 29 березня
Під час нічних тривог наші оборонці збили в небі над Черкащиною 3 ворожі БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Минулось без…
09:01 -
16:16В області збільшують кількість точок доступу до адміністративних послуг
Адміністративні послуги стають ближчими. «Мобільну валізу» для ЦНАП придбала Корсунь-Шевченківська громада. А в Чорнобаївській – створили віддалене місце адміністратора. Про це інформують у департаменті регіонального…
16:16 -
15:46Цифрові лідери Черкащини: нові можливості для розвитку громад
Освітній онлайн-захід для лідерів цифрової трансформації місцевих громад відбувся на Черкащині. Увагу зосередили на використанні нових можливостей порталу «Дія. Цифрова громада» та методиці визначення рівня…
15:46 -
15:25З 1 квітня на водоймах країни стартує нерестова заборона на вилов риби
Задля забезпечення комфортних репродуктивних умов для водних мешканців з 1 квітня 2025 року на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається щорічна весняно-літня нерестова заборона…
15:25 -
14:39Діалог бізнесу і влади на Черкащині: кадри, дуальна освіта і практика
Зустріч представників влади, бізнесу та закладів профтехосвіти відбулась за ініціативи Черкаської ОВА. Участь у ній взяли як офлайн, так і онлайн-учасники. Ключова тема — підготовка…
14:39 -
13:39Як військовим та їхнім родинам діяти в разі порушення прав
Міністерство оборони України продовжує системну роботу із захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей. Грошові виплати, направлення на військово-лікарську комісію, доступ до медичної допомоги, право…
13:39 -
13:19«Новий друг» у соцмережах, який пропонує підзаробити: як рф вербує дітей
З початку повномасштабного вторгнення рф активно використовує інформаційні технології для маніпуляції свідомістю українських громадян, зокрема дітей. Через соціальні мережі та месенджери окупанти вербують неповнолітніх, втягуючи…
13:19 -
11:40Прозорість і підзвітність: моніторинг публічних закупівель проводять в області
На Черкащині триває моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro. Його здійснюють у межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 21 по 28…
11:40 -
09:53Доступність освіти: як на Черкащині забезпечують це право для дітей із тимчасово окупованих територій
Понад 9,7 тис. дітей-переселенців здобувають освіту в закладах області. Про це йшлося на профільній нараді в ОВА під головуванням заступника очільника області Олександра Шамрая. Як…
09:53 -
09:49єОселя – це інвестиції в економіку: кожна вкладена гривня повертається 2,6 гривнями
Урядова програма пільгового іпотечного кредитування єОселя забезпечує українців доступним житлом та стимулює додаткове зростання економіки. єОселя має один з найбільших мультиплікаційний ефект серед всіх програм…
09:49 -
09:26Українці отримали 384 млн грн кешбеку за купівлю товарів українського виробництва у лютому
Українці отримали 384 млн грн кешбеку за купівлю товарів українського виробництва у лютому. Кошти виплатили 3,2 млн людей. - За лютий Уряд виплатив майже стільки…
09:26 -
09:03Загальні бойові втрати противника станом на 28 березня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 28.03.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 910750 (+1860) осіб танків ‒ 10455 (+17) од, бойових броньованих машин …
09:03