Немає аналогів у районах Черкаської області. Сергій Сергійчук відкрив оновлений спорткомплекс у Чорнобаї (фото, відео)

У рамках програми Президента «Велике будівництво» реконструювали спортивний комплекс із басейном. Сьогодні, 8 грудня, його відкрили голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук спільно із олімпійським чемпіоном Андрієм Хімічем.

Загальна сума проекту – 15,5 мільйонів гривень. 10 мільйонів – це гроші державного бюджету за програмою “Велике будівництво”, решта – кошти місцевого бюджету.

– Спортивний комплекс у Чорнобаї функціонує з 80-х. Після багатьох років експлуатації він потребував реконструкції. Будівництво цього басейну і спорткомплексу відбулося завдяки включення його до фінансування по програмі «Велике будівництво» Президента України Володимира Зеленського, – зазначив очільник області Сергій Сергійчук.

Комплексно виконали дуже багато робіт. Як наголосив Сергій Сергійчук, у спорткомплексі реконструювали не лише басейн. Відремонтували борцівський клуб, тренажерний зал, гардеробні, кілька приміщень на першому поверсі. Також зробили капітальний ремонт інженерних мереж, водопостачання, каналізації, опалення в підвальному приміщенні.

Очільник області подякував районній владі за усвідомлення соціальної важливості проекту та передбачення співфінансування. А також за підтримку народному депутату по округу Олегу Арсенюку.

Щоб температура приміщення та води була в нормі, у коплексі утеплили фасад будівлі, дах, встановили сонячні батареї, замінили вентиляцію, фільтри, які очищують воду. Також відремонтували роздягальні, де встановили нові шафки для одягу, та душові, сантехніку теж замінили на нову.

– Басейн можуть відвідувати всі охочі. Він пристосований і для людей з інвалідністю. Тут можна індивідуально плавати та проводити змагання різного рівня. Умови відповідають найвищим стандартам», – каже директор Чорнобаївського спорткомплексу Олександр Клименко.

У басейні облаштували чотири доріжки для плавання на 25 метрів, глибина – 4,5 метрів. Також є дві вишки – на 3 і 5 метрів.

Плавальний сезон у басейні відкривається щороку в листопаді і триває до кінця квітня. За сезон роботи лише плавальний басейн відвідує не менше 9,5 тисяч людей, з них 3,5 тисяч – діти. Відвідують спортивну установу не лише жителі з Чорнобаївського, а й Золотоніського та Драбівського районів.

Тут працює інструктор з плавання. У басейні проводяться уроки фізичної культури для школярів. Також проходять районні змагання з плавання, співзасновником яких є олімпійський чемпіон Андрій Хіміч.

– Я пам’ятаю, як особисто допомагав у 1985 році готувати фундамент для басейну. Саме тоді будували спорткомплекс. Тепер я побачив, як басейн відремонтували й осучаснили за європейськими стандартами. Цей басейн – єдиний у такому стані у всій Черкаській області. Щоб поплавати й оздоровитися, щотижня автобусами привозять дітей з усього району. Після ремонту охочих поплавати тут збільшиться, – сказав Андрій Хіміч.