Захист кожної дитини – пріоритет: підсумки колегії Служби у справах дітей

Захист прав дітей, зокрема забезпечення виховання дитини у сімейному оточенні, надання своєчасної психологічної підтримки та профілактика дитячої бездоглядності – пріоритетні завдання на 2023 рік. Про це йшлось під час колегії Служби у справах дітей Черкаської ОВА.

Учасники обговорили питання профілактики соціального сирітства, надання допомоги дітям, переміщеним (евакуйованим) в межах країни та за кордон, розвитку послуги патронату в області, реалізації проєкту “Моніторинг потреб та підтримки дітей в умовах війни” та ведення обліку дітей в Єдиній інформаційно-аналітичній системі “Діти”.

Додатково очільниця обласної служби у справах дітей Оксана Покатілова поінформувала, що нині на Черкащині проживає 2 234 дитини-сироти, дитини, позбавлені батьківського піклування. З них 2 064 (92,4 %) влаштовані у родини (сім’ї опікунів, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу).

– Майже 200 дітей із законними представниками приїхали до нашого регіону з початку повномасштабного вторгнення, – додала посадовиця. – Ще 70 дітей прибули до нас без батьків і законних представників. Зараз вони тимчасово влаштовані у сім’ї родичів і знайомих.

Для надання комплексної допомоги дітям в області діють комунальні заклади соціально-психологічної реабілітації. Упродовж минулого року всебічну допомогу та соціальний захист тут отримали майже 300 дітей.

– З початком війни викликів стало більше, ще більше дітей потребують захисту та своєчасної підтримки, – наголосив заступник очільника області Олександр Шамрай. – Тому маємо працювати ще інтенсивніше, аби вирішити проблеми кожної дитини.

Стрічка новин