Накопичувальне пенсійне забезпечення планують з 2023 року
Мінсоцполітики впроваджує технологічну інфраструктуру для надійної, прозорої та безпечної роботи системи пенсійних накопичень.
Запровадження загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення планується з 2023 року. Про це повідомляють в міністерстві соціальної політики України.
Для того, щоб це стало можливим, необхідно заздалегідь побудувати технологічну інфраструктуру, яка:
– буде зручною, доступною і прозорою для людини,
– забезпечить їй право вибору та заміни установи, в якій людина хоче накопичувати кошти на старість,
– надасть можливості контролю власних пенсійних накопичень в режимі 24/7,
– надійно зберігатиме інформацію про пенсійні накопичення людини,
– забезпечить захищений обмін інформацією між усіма установами, які дотичні до формування пенсійних накопичень,
– надасть державі можливість контролю руху коштів та інформації на всіх ключових етапах для захисту прав людей на їх пенсійні накопичення.
Тому, поки народні депутати та експерти погоджують останні деталі законопроектів, які регулюватимуть впровадження обов’язкової накопичувальної пенсійної системи, Уряд будує необхідну технологічну інфраструктуру.
Вона створюється в рамках Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС). Використання ЄІССС для адміністрування системи обов‘язкових пенсійних накопичень було передбачено Стратегією цифрової трансформації соціальної сфери, яка за ініціативою Мінсоцполітики була ухвалена Кабінетом Міністрів майже рік тому.
Зараз ця Стратегія втілюється в життя. Нещодавно Мінсоцполітики разом з Міністерством цифрової трансформації успішно завершили пілотний проект, в результаті якого створено всі основні складові ЄІССС, і тепер вони впроваджуються в промислову експлуатацію. Це стосується, насамперед, Єдиного соціального реєстру (ЄСР).
Саме цей Реєстр сконцентрує в собі всю «пенсійну історію» людини – інформацію та документи про формування її пенсії в солідарній та обов’язковій накопичувальній пенсійних системах. Додатково тут міститиметься інформація про всі види соціальної підтримки, які надаються людині, або на які вона має право – субсидії, допомоги, пільги та ін.
Людина отримає зручний інструмент для реалізації та захисту своїх прав у системі обов’язкових пенсійних накопичень. Зокрема, вона зможе за допомогою спеціального порталу або платформи ДіЯ у будь-який момент обрати собі пенсійний фонд для накопичень, змінити його, і її вибір одразу відобразиться в ЄСР. Через особистий кабінет в ЄСР людина в будь-який момент зможе побачити стан, обсяг своїх пенсійних накопичень, сплачені внески, отриманий інвестиційний дохід, здійснені виплати тощо. Також вона зможе спланувати своє пенсійне майбутнє, оскільки в одному місці бачитиме і перспективи своєї солідарної пенсії, і накопичувальної.
Водночас ЄСР буде зручним інструментом для держави для захисту прав учасників системи пенсійних накопичень. Людині невчасно перерахували внесок? Невірно нарахували інвестиційний дохід? Не перевели кошти до іншого фонду за бажанням людини? Невчасно здійснили виплату? Держава це побачить та стягне зі штрафними санкціями на користь людини.
Рух коштів та інформації щодо обов’язкових пенсійних накопичень людей контролюватиметься на базі ЄСР різними органами державної влади та установами на кожному ключовому етапі. Автоматичне порівняння даних з ЄСР та відповідних даних контролюючого органу або установи буде своєрідним організаційним блок-чейном. Таким чином, система контролю буде багаторівневою та захищеною, що значно знижує ризики корупції та зловживань.
Завдяки такій технологічній інфраструктурі обов’язкова накопичувальна пенсійна система буде зручною для людини, прозорою та безпечною.
-
19:19«Діалог влади та бізнесу»: на черговій зустрічі обговорять кадровий потенціал
Комунікаційна платформа “Діалог влади та бізнесу” продовжує діяти на Черкащині. Нова онлайн-зустріч відбудеться вже цього четверга, 21 листопада, о 14.30. – Запрошую підприємців області на…
19:19 -
15:59Оновлені адреси у чергах графіків погодинних вимкнень
Через атаку на енергетичну інфраструктуру 17 листопада, на Черкащині запроваджено графіки погодинних відключень. Оновлені графіки, що діють з 1 жовтня 2024 року, залишатимуться чинними до…
15:59 -
15:34На Черкащині очікується погіршення погодніх умов
На початку робочого тижня південний антициклон поки що стримує натиск масштабного атлантичного циклону. Про це інформують в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. До середини тижня…
15:34 -
14:20Мінцифра розпочинає тиждень цифрової грамотності
18 листопада починаємо тиждень цифрової грамотності — щорічну кампанію з перевірки та покращення цифрових навичок українців. Цьогоріч перевіряємо, як добре ви знаєте кібергігієну. Долучитися до…
14:20 -
14:00Черкащина: надходження земельного податку перевищили мільярд гривень
Аграрний сектор Черкащини продовжує демонструвати стійкість та розвиток. В.о. начальника ГУ ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід наводить дані про надходження земельного податку. Так, за…
14:00 -
13:14Громади Черкаського району розвивають співпрацю через міжмуніципальні договори
Громади області закликають об'єднуватися і спільно працювати над пріоритетними проєктами. Представники департаменту регіонального розвитку Черкаської ОВА разом із ULEAD з Європою відвідали Леськівську та Сагунівську…
13:14 -
12:42Черкащина отримає додаткові кошти на житло для родин ветеранів
На забезпечення житлом 56 родин ветеранів із-поміж ВПО та людей із інвалідністю внаслідок війни 1, 2 груп, а також родин полеглих захисників Черкащині спрямують ще…
12:42 -
12:19Як і де вакцинуватися від дифтерії, правця та кашлюку?
Кашлюк, дифтерія та правець – небезпечні інфекційні хвороби. Захиститись від них допоможе вакцинація. Щеплення можна зробити в поліклініці, амбулаторії чи приватній клініці. Детальніше – в…
12:19 -
12:10ТОП-5 аукціонів оренди держмайна цього тижня
З 18 по 22 листопада Фонд держмайна планує провести 36 онлайн-аукціонів з оренди державного майна. Поміж ТОП-аукціонів - об'єкт з Черкащини. Про це інформують у…
12:10 -
11:41«Звісно, можеш!»: в Україні впроваджується національна кампанія з гендерної рівності
18 вересня у світі відзначають Міжнародний день рівної оплати праці (Equal Pay Day). Цей день є символом тривалої боротьби за рівну оплату за роботу рівної…
11:41 -
10:45В Україні від початку року ВВП зріс на понад 4%
За підсумками 10 місяців українська економіка зросла на 4,2%. Драйверами зростання залишаються транспортна й будівельна галузі, а також переробна промисловість, повідомив перший заступник міністра економіки…
10:45 -
09:54Уряд запускає проєкт з навчання жінок професіям, в яких традиційно переважали чоловіки
Уряд запускає проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки. Українки зможуть опанувати понад 30 професій та працевлаштуватись в сферах,…
09:54