Віталій Коваль закликав посилити контроль за утриманням територій області

IMG_1538Перший заступник очільника області у ході сьогоднішньої координаційної наради закликав керівників районів та міст посилити контроль за утриманням територій населених пунктів.

– Кожен керівник міста й району має з особливою відповідальністю поставитись до реалізації плану заходів з благоустрою, що триватиме протягом квітня – травня, – наголосив Віталій Володимирович, – зокрема в межах акцій «За Чисте довкілля», День благоустрою населених пунктів та День Довкілля. Необхідно в цілому посилити контроль за утриманням територій населених пунктів, виконанням заходів щодо попередження виникнення стихійних сміттєзвалищ, також активізувати роботу муніципальних інспекцій, адміністративних та інших комісій.

Зауважимо, цієї суботи, 8 квітня, в області, як і по всій Україні, пройде День благоустрою. Відповідне розпорядження вже розроблене Департаментом містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства ОДА, а також затверджено обласний план заходів. Поміж основних: упорядкування та приведення в належний санітарний стан парків, скверів, прибудинкових територій, дитячих, спортивних майданчиків. Окрім цього, прибирання вулиць, доріг, тротуарів, зупинок міського транспорту, ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ на території населених пунктів області та в лісосмугах, очищення від сміття берегів водойм, облаштування кладовищ, братських могил, меморіальних комплексів, а також озеленення, зокрема висаджування дерев та кущів.

Як повідомив керівник Департаменту містобудування Сергій Демиденко, в області торік у межах акцій «За чисте довкілля» та День благоустрою, за участю громадськості, студентської та учнівської молоді, вдалося ліквідувати більше тисячі несанкціонованих сміттєзвалищ у 5,9 тис. куб. м. Упорядкували 746,6 га територій парків, скверів, алей та інших об’єктів масового перебування і відпочинку людей.

Під час координаційної наради начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Олена Звягінцева поінформувала про визначені ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів. Також вона нагадала про функціонування на сайті Мінприроди України електронного сервісу «Ecomapa.gov.ua», що містить інтерактивну мапу сміттєзвалищ. Скористатися сайтом і додати інформацію про сміттєзвалище може будь-який громадянин України шляхом он-лайн реєстрації, зауважила Олена Миколаївна.