«Ветеранські політики – це не лише про соціальний захист», – Ігор Табурець на Регіональному ветеранському форумі
Напрацьовувати інструменти, налагоджувати чіткі алгоритми, нарощувати спроможності для гідної зустрічі ветеранів у громадах. Сьогодні питання ветеранської політики на місцях обговорювали на Регіональному ветеранському форумі «ГРОМАДИ – ЗАХИСНИКАМ».
Ключові напрями роботи з ветеранами на Черкащині озвучив начальник ОВА Ігор Табурець.
– Ветеранські політики – це не лише про соціальний захист, – зауважив очільник області. – Це про обороноздатність країни, про стійкість громад, про людський капітал. У громадах ми повинні бути настільки ефективними, щоб максимально швидко та комплексно допомогти відновити функціональність наших захисників. Маємо забезпечити доступність базових реабілітаційних послуг на місцевому рівні. І вже на стадії реабілітації повинні запрацювати реінтеграційні інструменти.
Також необхідно навчити всіх фахівців, які будуть взаємодіяти з ветеранами, адаптувати алгоритми роботи до потреб захисників, наголосив Ігор Табурець. Важливим аспектом адаптації ветерана до мирного життя, додав посадовець, є реінтеграція через роботу, освіту, перекваліфікацію чи відкриття власного бізнесу.
– Роботодавці, по-перше, мають із повагою зустрічати цих працівників, – наголосив керманич Черкащини. – І про це говорив у своєму зверненні Президент України. По-друге, колективи мають бути готовими до взаємодії із ветеранами. І тут теж потрібні навчання та адаптація програм корпоративної соціальної відповідальності. Кожен метр звільненої української землі дається нам занадто дорогою ціною. Суспільство має цінувати та пам’ятати про це, віддаючи належне всім, хто вже повернувся або ще повернеться. Тим більше, якщо повернеться «на щиті». Це має стати основою нашої національної пам’яті.
На рівні ОВА вже розробили проект обласної комплексної програми для ветеранів та членів їхніх сімей на 2023-2027 роки. Також тут провели аудит послуг, які можуть отримати ветерани у громадах, зокрема й реабілітаційних.
– За результатами бачимо, що нам є над чим працювати, а окремим громадам доведеться починати з нуля, – наголосив начальник ОВА. – Починати без зволікань. Не колись потім, а просто зараз!
За програмою регіонального форуму відбулося три дискусійні панелі: «Реабілітований захисник – спроможне суспільство», «Інструменти реадаптації та реінтеграції ветеранів в громадах» та «Посилення конкурентності захисників на ринку зайнятості та в бізнесі». До обговорення долучилися ветерани, військовослужбовці Збройних Сил України, представники органів влади, громадські діячі та підприємці.
Ініціювала проведення форуму Черкаська ОВА за підтримки Міністерства у справах ветеранів України, Міністерства соціальної політики України, а також партнерів: благодійного фонду «МХП – Громаді», Фонду Віктора та Кароліни Євпак, компанії McLaut.
Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:
-
15:24Черкащина розширює мережу ветеранських просторів: +1 в Іркліївській громаді
В області працюють над створенням повноцінної мережі ветеранських просторів. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. За його словами, в громадах області вже маємо…
15:24 -
15:18Перші 100 родин отримали кошти для відбудови житла на власній ділянці
У рамках державної програми "єВідновлення" здійснено виплати для перших 100 родин, які подавалися на компенсацію за знищенне житло шляхом відбудови на власній ділянці. Загальна сума…
15:18 -
13:59Понад 29 тисячам працюючих пенсіонерів Черкащини перерахували пенсії
З 1 квітня в області перерахували пенсії для 29,5 тис. пенсіонерів. Про це інформують у ГУ Пенсійного фонду області. Із них 9,6 тис. – по стажу та заробітній…
13:59 -
13:51До зведеного бюджету від черкаських платників надійшло 8,4 млрд грн податків
За перший квартал цього року до зведеного бюджету від черкаських платників надійшло 8,4 млрд грн податків. Порівняно з показниками січня-березня 2024 року це більше на…
13:51 -
13:14Прозорість і підзвітність: в області продовжують моніторити публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відслідковують на Черкащині. Моніторинг здійснюють у межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 28 березня по 04…
13:14 -
12:43Про соціальний супровід військових у підрозділах
За два місяці 2025 року близько двох тисяч військовослужбовців та членів їхніх сімей отримали послугу соціального супроводу безпосередньо у підрозділах та військових шпиталях в межах…
12:43 -
10:56Черкаський драмтеатр представить «Украдене щастя» у Кракові
Виставу “Украдене щастя” представить Черкаський академічний обласний музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка в межах XII Міжнародного фестивалю українського театру «Схід-Захід». Про це повідомляють в управлінні…
10:56 -
10:19Перша виплата 2025 року: аграріям компенсували 126,6 млн грн за українську техніку
Міністерство економіки України провело першу в 2025 році виплату за програмою компенсації 25% вартості української сільськогосподарської техніки. 126,6 млн грн вже перераховано покупцям техніки вітчизняного…
10:19 -
09:53Діалог бізнесу і влади: як підприємствам працювати в умовах війни
Про підтримку бізнесу в умовах війни, порядок дій у разі пошкодження майна, а також про запуск проєкту з відновлення обладнання йшлося під час 25-ої зустрічі…
09:53 -
09:18«Школа Супергероїв» розпочне роботу в двох медичних закладах Черкаської області
На Черкащині цього літа відкриють новий освітній простір «Школи Супергероїв». Він діятиме на базі двох медичних закладів — Черкаської обласної лікарні та Клінічного центру онкології,…
09:18 -
09:07Платформа цифрової України: Мінцифра запускає Digital State UA
Міністерство цифрової трансформації України презентує Digital State UA — першу в Україні платформу, що репрезентує цифрову екосистему України на глобальному рівні та демонструє, як українські…
09:07 -
08:51Загальні бойові втрати противника станом на 4 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 04.04.25 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 920950 (+1380) осіб,танків ‒ 10528 (+7) од,бойових броньованих машин ‒ 21932 (+30)…
08:51