У Каневі радилися, як реформувати медицину в умовах об’єднання тергромад

20160315_163652«Дорожню карту» для громад-об’єднавців підготують у Міністерстві охорони здоров’я України. У ній, зокрема, пропишуть особливості функціонування медичних закладів в об’єднаних територіальних громадах. Про це йшлося на круглому столі в Каневі у вівторок.

Обговорення тривало в широкому форматі – за участі міністра охорони здоров’я України, керівників області та низки районів, а також медиків і очільників новостворених громад. Їх на Черкащині вже три, ще стільки ж на підході.

– Коли ми розпочинали інформаційну кампанію щодо децентралізації, я особисто об’їздив усі райони, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Найбільше людей турбувало, що буде з освітніми та медичними закладами після об’єднання громад. Щодо останнього, то тут ключовий принцип єдиний – наближення якісних медичних послуг до людей. Нині потребують урегулювання кілька питань: фінансування амбулаторій і ФАПів так би мовити без посередників і мотивування персоналу. Для цього потрібно підкорегувати відповідні нормативні документи МОЗу.

Очільник області наголосив також на необхідності розроблення стимулів для громад-об’єднавців. Зокрема, на рівні держави передбачити їм ресурс для оснащення по-сучасному ФАПів і амбулаторій. Свої пропозиції озвучили також і керівники новостворених громад.

– Для мене ця зустріч важлива та вкрай потрібна, – говорить міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі. – Із Черкащини ми розпочали робочі поїздки по країні, аби зібрати всі пропозиції та проблемні питання. Наше міністерство за децентралізацію, за об’єднання громад. Водночас ми не хочемо зруйнувати систему охорони здоров’я, а навпаки – вибудувати найкращу модель її функціонування в цих умовах. Оскільки саме на Черкащині створили першу об’єднану територіальну громаду в Україні, то ми хочемо, щоб і наші проекти стартували саме звідси. А інші рухалися на прикладі черкаського досвіду.

Нагадаємо, 17 січня в Україні відбулися перші вибори старости в об’єднаній територіальній громаді. Першопрохідцем стала Білозірська ОТГ.

Стрічка новин