Обласна влада в очікуванні вкрай необхідного рішення Кабміну щодо виділення коштів на театр

_144904217348

Про це повідомляє заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль. Він пояснює, що обласна адміністрація ще 31 липня спрямувала обґрунтоване звернення до КМУ і ряду Міністерств, зокрема Міністерству економічного розвитку, Міністерству фінансів України, стосовно виділення коштів на ліквідацію надзвичайних ситуацій в  Черкаському музично-драматичному театрі, в розмірі 18 млн грн. Потім, шляхом проведення додаткових експертиз, ця сума була змінена на 16 млн 446 тис. грн. На це є відповідні доручення віце-прем’єр-міністрів України В’ячеслава Кириленка та Геннадія Зубка окремим міністерствам.

– Із того часу почався процес погодження проекту розпорядження КМУ, що затягнувся аж на 4 місяці, – коментує Віталій Володимирович. – І лише 26 листопада остаточний текст  проекту був направлений на розгляд КМУ. Відповідно нині  цей проект, яким  передбачено виділення необхідної суми з Резервного фонду державного бюджету, знаходиться в КМУ на вичитці та ще не був винесений на засідання. Сподіваємося, що на найближчому засіданні цей проект розпорядження буде розглянуто й область врешті отримає підтримку з держави.

Стосовно ж питання про відсторонення Володимира Осіпова з посади керівника драматичного театру, то зараз ситуація перейшла в суто юридичну площину, каже Віталій Володимирович: «Очевидно, що коли управління культури приймало таке рішення, то мало на це підстави. Тим більше за результатами протоколу засідання обласної комісії з ТЕБ та НС, Володимир Осіпов не виконав його завдання за місяць до тієї події, що сталася».

За словами ж заступника начальника управління культури ОДА Миколи Сухового, управління подало апеляцію на рішення суду першої інстанції стосовно неправомірного відсторонення В. Осіпова від займаної посади. «Адже, згідно з Цивільним кодексом, керівник будь-якої установи – відповідальний зокрема й за організацію заходів із безпеки та цивільного захисту на своєму підприємстві», – наголошує Микола Олександрович.

Довідково: з обласного бюджету виділено 995 тис. грн., які використано на демонтаж пошкоджених конструкцій та прибирання внутрішньої території театру від наслідків пожежі.