«Нове виробництво – свідчення сприятливого інвестиційного клімату в області», – Олександр Скічко про відкриття заводу Aptiv у Черкасах

Інвестори обирають Черкащину для відкриття своїх підприємств. Після кількох років перемовин та роботи з інвестором, компанія Aptiv готова взятися за запуск в обласну центрі власного заводу. Про реальні кроки із втілення задуманого говорили сьогодні під час зустрічі голова ОДА Олександр Скічко та директор заводу «Aptiv Service Ukraine» Флорін Лезеу.

Міжнародна компанія Aptiv спеціалізується на виробництві автозапчастин. Вона є партнером Volkswagen, BMW, Renaut, Fiat, Porshe, Audi. В Україні компанія вже має три заводи, які виготовляють електрокабельну продукцію. Зокрема у Вінниці, Чернівцях та Івано-Франківську. Нині ж мають в планах до кінця року запустити завод і в Черкасах.

– Зараз завершуємо процес підготовки з відкриття нового заводу з виробництва електрокабельної продукції для автомобілебудування у Черкасах, – відзначив директор заводу «Aptiv Service Ukraine» Флорін Лезеу. –  Це зробить Україну двадцять п’ятою країною, у якій працюватиме команда Aptiv. Втілювати задумане будемо двома етапами. На першому створимо 300 нових робочих місць. На другому протягом року плануємо набрати до 2000 співробітників із подальшою можливістю збільшення штату до 4000 працівників.

Розпочала компанія перемовини зі створення заводу на Черкащині ще у 2019 році. Відтоді провели низку зустрічей з владцями області та Черкас, підписали меморандум про співпрацю з Черкаським державним технологічним університетом та налагодили співпрацю з обласним центром зайнятості.

Сприятливий регіональний інвестиційний клімат – це коли іноземний бізнес приходить працювати в область, – зауважив очільник Черкащини Олександр Скічко. – Aptiv Service – це глобальна технологічна компанія, один із лідерів із виробництва електричних систем, обладнання та комплектувальних для автомобілів відомих брендів. За планом інвестора, вже до кінця року в Черкасах з’явиться нове виробництво цієї компанії. Загалом, на Черкащині є потенціал для створення потужного автомобільного кластера.

Він додав, що обласна влада відкрита до взаємовигідної співпраці з інвесторами. Підтвердженням цьому є те, що зараз в області працює 221 підприємство з іноземними інвестиціями  із 42 країн світу.