На Золотоніщині запрацювало відділення соціально-медичних послуг (фото, відео)
У Золотоніському міському центрі соціальної допомоги відкрили відділення соціально-медичної реабілітації для осіб з інвалідністю. Що охопить послугами з фізичної та психологічної реабілітації близько 190 дітей, в тому числі й з інвалідністю. А також 325 дорослих осіб, які потребують реабілітації.
Цей проєкт – поєднання соціальної та медичної складової в єдине ціле. Загальна вартість проєкту майже 1 млн грн, з яких 428 тисяч гривень кошти Фонду, решта – кошти місцевого самоврядування.
Голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук зауважив, що такий Центр – успішний кейс для прикладу іншим районам області.
– Такі соціальні проєкти популярні та важливі для людей з інвалідністю не лише з Золотоноші, а й інших районів. Жителі Золотоноші матимуть змогу відвідувати відділення безкоштовно за призначенням лікаря. Разом із соціальними перевезеннями на Черкащині та роботою гончарної майстерні цей проєкт стає цілісним реабілітаційним комплексом.
Майстерня успіху «Моє здоров’я – моє майбутнє» складається із чотирьох локацій:
- кімнати, де проходитиме відновлення після інсультів та поновлення навичок ходьби, тобто, тренування рук і ніг – парези;
- великого залу лікувальної фізкультури за методикою Київського реабілітаційного центру «Самотужка»;
- локації, призначеної для адаптації дітей та осіб з інвалідністю, які мають психічні та інтелектуальні вади;
- кімната психологічного розвантаження.
– Тепер не потрібно буде особі з інвалідністю їхати в інший регіон за професійною допомогою. Разом з соціальними перевезеннями на Черкащині та роботою гончарної майстерні цей проєкт полегшить життя тим, хто найбільше цього потребує, – говорить Віта Миколаюк, директорка Фонду родини Нечитайло.
Половину коштів забезпечила Золотоніська міська рада.
– У нас навіть зростає престиж професії соціального працівника. І мені приємно, що в нас відкривається такий центр. Тепер наше завдання – цінувати цих людей, підтримувати. Будемо продовжувати роботу в тому ж напрямку, – зазначив міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський.
За словами Руслана Чикала, директора Департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації, Фонд співпрацює із адміністрацією вже майже 5 років. Протягом цього часу у соціальну сферу Черкащини Фондом інвестовано майже 7 млн грн. Спільно встигли реалізувати низку важливих соціальних проектів.
Один із напрямків – забезпечення соціальним перевезенням, на сьогодні придбано вже 6 автомобілів для перевезення людей із інвалідністю. Розвивають також так звані «Університети третього віку», які збільшують можливості соціальної адаптації.
-
16:41«Наше здоров’я у ваших надійних руках», – Наталія Кравченко
Заслужене визнання та подяка. Медичну спільноту Черкащини вітали з професійним святом. У переддень Дня українських медичних працівників їм вручили обласні та міські відзнаки. Від імені…
16:41 -
14:37Військові та цивільні медики стали героями нової поштової марки від Укрпошти
Напередодні Дня медика Укрпошта представила новий марковий аркуш із благодійною складовою під назвою «Героїчні професії. Янголи війни». Він включає дві марки — «Медики. На полі…
14:37 -
14:22В Україні розпочали реформу центрів профтехосвіти ДСЗ, щоб збільшити підготовку фахівців за запитом бізнесу
Починаємо реформу центрів профтехосвіти Державної служби зайнятості, аби вони були сучасним навчальним простором, який допомагатиме бізнесу шукати кваліфіковані кадри. Маємо намір значно збільшити підготовку потрібних…
14:22 -
13:54В Україні вже намолочено понад 22 млн т зернових та олійних
Україні тривають жнива ранніх зернових культур. Вже зібрано понад 19 млн тонн зернових та понад 3 млн тонн олійних. Загалом обмолочено понад 5 871,9 тис.…
13:54 -
13:52Сервіс єПідприємець: як відкрити бізнес “під ключ” за однією заявою
Відкрити чи розширити свою справу можна за однією заявою, заощаджуючи час та уникнувши зайвої бюрократії. Уряд працює над створенням максимально зручних умов для започаткування та…
13:52 -
10:40Жителі Черкащини задекларували право на податкову знижку до повернення з бюджету 15,5 млн грн
Жителі Черкаського регіону поступово декларують право на податкову знижку. Податкова знижка – це можливість повернути частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб із доходів у…
10:40 -
10:17СБУ затримала диверсанта рф, який підпалював електропідстанції на Черкащині
Служба безпеки затримала диверсанта, який за завданням розвідки рф вчинив серію підпалів енергетичних об’єктів на Черкащині. Про це інформують в управлінні СБ України у Черкаській…
10:17 -
10:12Державна підтримка оздоровлення дітей: хто може отримати кошти на путівки
Держава виплачує українським родинам гроші на оздоровлення та відпочинок дітей за програмою єОздоровлення. Батьки мають змогу самостійно обрати заклад і придбати путівку. Виплата на одну…
10:12 -
09:21Пів року “Зроблено в Україні”: перша інвестиційна угода за програмою компенсацій від держави готується до підписання
Однією зі складових політики “Зроблено в Україні” є залучення інвестицій у реальний сектор — це зокрема програма компенсацій для проектів зі значними інвестиціями, компенсації за…
09:21 -
09:15Ідентифікація кожні пів року: ВПО-пенсіонери в Ощадбанку повинні підтвердити особу
Це стосується внутрішньо переміщених осіб, які були взяті на облік до 24 лютого 2022 року. Відповідне питання розглянули на нараді під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.…
09:15 -
09:11Більше вибору для учнівства: Уряд затвердив державний стандарт профільної середньої освіти
Кабінет Міністрів України затвердив Державний стандарт профільної середньої освіти. Стандарт будуть застосовувати в академічних ліцеях (10–12 класи), закладах професійної (професійно-технічної), а також фахової передвищої та…
09:11 -
09:10Загальні бойові втрати противника станом на 26 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.07.24 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 572300 (+950) осіб ,танків ‒ 8320 (+7) од,бойових броньованих машин ‒ 16050…
09:10