На боротьбу з бездоріжжям акумулюватимемо всі можливі кошти, – очільник області

???????????????????????????????Украй незадовільним називає стан доріг по області голова Черкаської ОДА. Юрій Ткаченко поділяє обурення водіїв. Про це він сказав на координаційній нараді, де йшлося про дорожні ремонти.

У Службі автомобільних доріг області порахували: після зими ямковістю вражено 50% шляхів державного та місцевого значення.

– Такій ситуації є кілька причин, – пояснює начальник Служби автомобільних доріг у Черкаській області Юрій Настенко. – По-перше, держава з року в рік недофінансовує дорожнє господарство. Ми отримуємо 15-20% від потреби. По-друге, за останнє десятиліття зросла інтенсивність руху транспорту. Дороги, побудовані у 80-90-их роках, не витримують вантажівок. Натепер Кабмін ще не затвердив перелік доріг загального користування для ремонту. Тому «Укравтодор», якому ми підпорядковані, не може довести плани ремонтних робіт на регіональні служби. Ми й так уже заборгували Облавтодору за виконані роботи.

За попередньою інформацією, цьогоріч область отримає на ремонт доріг близько 80 млн грн. Цих коштів замало, нарікають дорожники. Мовляв, потреба вдвічі більша.

– Черкащани виправдано критикують наші дороги, – зауважує очільник області Юрій Ткаченко. – Особливо після зими вони у вкрай незадовільному стані. Є такі дороги, що і шкільний автобус не може проїхати. Тому ми не можемо чекати літа-осені. Кілька тижнів тому я зустрічався із членами бюджетного комітету Верхової Ради України. Йшлося, зокрема, про капітальний ремонт двох доріг: Черкаси – Сміла та Київ – Знам’янка (у межах Смілянського та Кам’янського районів). Там підтримка вже є. Тепер чекаємо затвердження Кабміном. Також я вже звернувся до керівників районів. Ми маємо по максимуму закумулювати кошти на місцях. Деякі райони вже це зробили. Приміром, Золотоніський, Городищенський та Уманський. Водночас дорожники мають запропонувати механізм такої співпраці, який ні в кого не викликав би питань. А найголовніше – вони повинні відповідати за якість ремонтів. Бо коли в районах її не бачать, то не розуміють, куди спрямували кошти.

Голова ОДА дав доручення своєму заступнику Сергію Овчаренку з’ясувати, який ресурс можуть спрямувати місцеві бюджети на ремонт доріг.

Стрічка новин