До весни на Золотоніщині планують завершити очищення Сухої Згарі та Золотоношки

1

На очищення 17,4 кілометрів річки Суха Згар та 30,3 кілометрів Золотоношки район потребує 14,9 мільйонів гривень. Поки що ж з державного бюджету на подолання наявної на Золотоніщині екологічної надзвичайної ситуації надійшло 5 мільйонів гривень, які активно освоюють.

Роботи з очищення річок, які лише за минулий рік завдали збитків державі більше ніж на 537 тисяч гривень, розпочалися 17 грудня і триватимуть до їх повного завершення. Спершу взялися за бруднішу з двох річок – Суху Згар, нею ж планують і завершити очищувальні роботи.

За словами голови Золотоніської райдержадміністрації Олександра Лісового, завершаться роботи тільки тоді, коли Суха Згар матиме нормальне русло та течію. Досягти цього можна очистивши ставки біля села Богуславець, з яких вона бере початок. Мул, зібраний з дна річок, або розрівняють біля берегів, або ж за вимогою жителів сіл та садових кооперативів вивезуть в поля. Щоправда, це питання вирішуватимуть уже весною, коли той повністю висохне.

33

– Перше питання, з яким звернулися до мене жителі району, як тільки я став головою Золотоніської РДА, стосувалося саме очищення цих двох річок та прилеглих каналів. Внаслідок викидів шкідливих речовин, які розпочалися ще у 2002 році, вода тут була надзвичайно забруднена, – говорить Олександр Лісовий. – Зараз роботи з очищення річок ведуться і за сприятливих умов завершаться навесні. Коли ж почне танути сніг, це дасть змогу промити канали і річки, отримати більш чисту воду.

На річках нині працюють 7 екскаваторів, один бульдозер та має під’їхати ще два гідравлічних екскаватори, які стануть на найглибші місця. За ходом виконання робіт слідкує головний підрядник ПраТ «Магік». Це єдина організація, яка погодилася провести ці роботи, не зважаючи на стислі терміни.

22

Олександр Лісовий висловив надію, що з державного бюджету Золотоніщина таки отримає кошти на завершення робіт і тут повністю ліквідують наслідки надзвичайної екологічної ситуації стану річок Суха Згар та Золотоношка, яка не дає спокійно дихати жителям Золотоноші, а також сіл Хвильово-Сорочин та Чапаєвка вже майже 15 років. Однак, у районі визнають, що ефект від проведеної роботи буде стовідсотковим, якщо тут працюватимуть усі гілки очисних споруд.  Нині ж в районі їх повноцінно діє дві, тож вода в річки Золотоніщини потрапляє вже очищеною.

Як зауважив міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський, ремонт очисних споруд міста розпочався у 2013 році та здійснювався у три черги. Наприкінці минулого року завершили третю чергу та ввели в експлуатацію обидві очисні гілки, які вже працюють на повну потужність. За словами Віталія Олександровича, найкращим показником якості очищеної води є те, що на ставках первинної очистки, які розташовані на території очисних споруд, поселилися качки і лебеді.

– Ці птахи живуть лише на чистих водоймах. Тож це свідчить, що у річки Золотоніщини потрапляє якісно очищена вода, – говорить Віталій Войцехівський. – Звичайно, швидко оговтатися від надзвичайного екологічного лиха району не вдасться. Але ми спільно працюємо над тим, щоб максимально ефективно його вирішити.

 

 

Стрічка новин