Реєстрація СПД фізичної особи в органі Пенсійного фонду України

Суб’єкти підприємницької діяльності — фізичні особи, незалежно від того, використовують вони (або планують використовувати) працю найманих працівників чи ні, є платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування і зобов’язані зареєструватися в органах Пенсійного фонду України. Виняток становлять лише ті підприємці, які перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності і які не мають найманих працівників. Для таких осіб реєстрація в органі Пенсійного фонду України не є обов’язковою, оскільки збір на обов’язкове державне пенсійне страхування включається до складу єдиного податку або фіксованого податку.

Реєстрація відбувається в органі Пенсійного фонду України за постійним місцем проживання в 10-денний термін від дня одержання свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності.

Облік в органах Пенсійного фонду України платників збору — суб’єктів підприємницької діяльності — фізичних осіб здійснюється на підставі одержаного з органу державної реєстрації інформаційного повідомлення.

Фізичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності для реєстрації в органах Пенсійного фонду подають:

   • заяву за встановленою формою; а також засвідчені копії таких документів;
   • свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності;
   • довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків та інших обов’язкових платежів;
   • угоди про наймання на роботу фізичної особи (для платників збору, які використовують працю найманих працівників).

Після реєстрації платникові збору видається Повідомлення за встановленою формою, у якому зазначається присвоєний платникові збору реєстраційний номер. Також після реєстрації платникові збору видається Довідка для пред’явлення в банк про реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності в Пенсійному фонді України.

Ця довідка подається в банк під час відкриття рахунку. Корінець цієї довідки, заповнений уповноваженим працівником банку, повертається в орган Пенсійного фонду України не пізніше ніж за 30 днів від дня видачі довідки в банк.

Джерела юридичної інформації: пункти 2.1, 4.1, додатки 1, 2, 3 до Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління ПФУ від 03.06.99 № 4-6.

Анонси