Профспілки

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Місце знаходження: вул.Б.Вишневецького,18, м.Черкаси, 18000.

Контактні  телефони:(0472)36-04-34;  тел/факс: (0472)36-04-26.

Електронна адреса: fpchour@ukr.net

Розпорядок роботи: понеділок-четвер 8:00-17:00; обідня перерва 13:00-14:00

Мета : Федерація профспілок області створена з метою представництва інтересів і захисту прав членських організацій на регіональному та загальнодержавному рівнях, координації спільних дій, представництва і захисту трудових, соціально-економічних прав і інтересів членів профспілок в органах державної влади, місцевого самоврядування, у відносинах з роботодавцями, їх організаціями і об’єднаннями, з іншими об’єднаннями громадян.

Основними завданнями:

захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок та їхніх сімей, конституційний захист членів профспілок, вдосконалення системи соціального діалогу в області, відстоювання духовних, соціально-культурних прав та інтересів членів профспілок, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, молоді.

Рішення про утворення Черкаської обласної ради професійних спілок було прийнято Секретаріатом Всесоюзної центральної ради професійних спілок у зв’язку з утворенням у січні 1954 року Черкаської області.  Перша установча конференція Черкаської обласної ради професійних спілок відбулася 18 березня 1954 року.
Після проголошення незалежності України 18 грудня 1990 року було створено Федерацію незалежних профспілок Черкаської області, яка стала правонаступницею обласної ради професійних спілок. Заяву про утворення обласного об’єднання профспілок підписали 18 галузевих профоб’єднань та 17 профкомів підприємств і організацій області.
За рішенням ІІ конференції в грудні 1995 року Федерація незалежних профспілок Черкаської області була перейменована у Федерацію професійних спілок Черкаської області.
Федерація профспілок Черкащини є найбільш чисельним профспілковим об’єднанням в області, яка об’єднує майже 150 тисяч членів профспілок, 2244 первинних профорганізацій. В її лавах нараховується 22 обласних галузевих профспілкових організацій.
Федерація профспілок Черкаської області діє відповідно до Конституції України, Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», кодексу законів про працю України, інших законів та нормативно-правових актів України, норм міжнародного права та Статуту.
Діючим механізмом соціального партнерства, захисту соціально-економічних прав населення області є територіальна Угода між Черкаською обласною державною адміністрацією, Черкаським обласним об’єднанням організацій роботодавців та Федерацією профспілок Черкаської області, укладення якої започатковано у 1993 році, а підсумки виконання та прийняття розглядаються на спільних засіданнях сторін, приймаються відповідні рішення, розпорядження сторін соціального діалогу.
Протягом останніх років удосконалювалась ефективність співпраці профспілок щодо соціально-економічного захисту спілчан з рядом підрозділів обласної державної адміністрації, Черкаським обласним об’єднанням організацій роботодавців, Центром зайнятості, Головними управліннями Пенсійного фонду України, Державної фіскальної служби, Держпраці у Черкаській області, відділенням Національної служби посередництва і примирення, Виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування України у Черкаській області.
За ініціативою Федерації профспілок Черкаської області при Черкаському міськвиконкомі на тристоронній основі створена рада соціального діалогу, на засіданнях якої розглядаються актуальні питання життя трудових колективів підприємств та організацій міста, роботи комунальних служб, зайнятості населення, наповнення місцевих бюджетів, виплати заробітної плати, оздоровлення та відпочинку дітей.
З 2018 році Федерацією профспілок області реалізується новий проект «Соціальний профспілковий квиток», що дозволяє спілчанам оперативно отримувати юридичні консультації (безкоштовна «гаряча лінія» 24 години), послуги програм «Адвокат-24», «Допомога в дорозі».
Одним із пріоритетних завдань в області залишається легалізація трудових відносин та своєчасність виплати заробітної плати. Ці питання є предметом уваги й соціальних партнерів. Профспілки працюють в комісіях з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, міжвідомчої групи з питань забезпечення рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, які створені при органах виконавчої влади.
Протягом 2018 року профспілкові організації області ініціювали 20 колективно-трудових спорів щодо порушення прав найманих працівників, здійснили заходи щодо попередження 31 випадку дестабілізації стану соціально-трудових відносин у трудових колективах ПАТ «Черкасиобленерго», ПАТ «Азот», ПАТ «Черкаський облавтодор», Ватутінська міська лікарня, КП «Черкасиелектротранс», Звірогосподарство Черкаської облспоживспілки.
Технічний інспектор праці Федерації профспілок області взяв участь у розслідуванні 85 випадків виробничого травматизму на підприємствах, установах області.
Досвід Федерації профспілок Черкаської області з реалізації проекту Міжнародної організації праці «Попередження ВІЛ/СНІДу на робочому місці» використовується в інших областях, а профспілки області долучилися до розробки Національної стратегії тристороннього співробітництва з протидії ВІЛ/СНІДу у сфері праці на 2018 – 2022 роки.
Важливим напрямком роботи профспілки є літнє дитяче оздоровлення, так в 2018 році профспілковими організаціями забезпечено оздоровлення 3 тис. 62 дітей членів профспілок. На оздоровчу кампанію витрачено 4 млн. 201,6 тис. грн. з профспілкових бюджетів.
Приділяється увага і здоровому способу життя, заняттям фізичною культурою. Минулого року, як і в попередні роки, проводились галузеві спартакіади та відбувся фінал спартакіади профспілок області.
Традиційно на початку січня Федерація профспілок для дітей спілчан проводить різдвяні зустрічі за участі представників духовенства, артистів Черкаського академічного театру ляльок. І цього року більше 2 тис. дітей отримали новорічні подарунки від профспілок області.
Ради соціального діалогу створені в ряді  районів  та міст області.

Структура Федерації профспілок Черкаської області

Назва профорганізації
ПІБ керівника
Телефон
1

Федерація профспілок Черкаської області

Шевченко Петро Васильович

36-04-26

2

Обласна організація профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення України

Анашкевич Іван Вікторович

37-82-45

3

Обласна профспілкова організація працівників соціальної сфери

Веселовська Людмила Василівна

56-19-90

4

Обласна профспілкова організація працівників агропромислового комплексу

Горлач Марина Володимирівна

37-97-22

5

Об’єднанна профспілкова організація працівників шляхового господарства

Гладун Людмила Дмитрівна

33-04-13

6

Черкаська обласний комітет профспілки працівників освіти та науки України

Жалдак Ольга Дем’янівна

37-23-80

7

Обласна організація профспілки працівиків автомобільного транспорту та шляхового господарства

Жигайло Петро Семенович

33-05-62

8

Представник Всеукраїнської профспілки торгівлі по Черкаській області, голова Черкаської міської профспілки підприємців і працівників торгівлі, громадського харчування та послуг

Запорожець Леонід Михайлович

067-70-32-145

9

Обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я України

Кочубей Валентина Григорівна

37-83-74

10

Обласна організація профспілки
працівників будівництва і ПБМ

Куленко Юрій Васильович

33-08-94

11

Обласна організація профспілки працівників держустанов

Кучугурна Катерина Луківна

37-30-34

12

Черкаська обласна організація профспілки працівників зв’язку
ПАТ „Укрпошта”

Лонська Юлія Віталіївна

33-54-77

13

Обласна профспілкова організація працівників Культури

Марштупа Василь Васильович

33-05-19

14

Обласна організація профспілки працівників текстильної та легкої промисловості України

Марченко Михайло Іванович

50-84-30

15

Обласна організація машинобудівників та приладобудівників України

МиколаєнкоЛідія Степанівна

50-84-52

16

Обласна організація профспілки працівників енергетики і електротехнічної промисловості України

Молдованов Олександр Борисович

37-62-85

17

Обком профспілки Пенсійного фонду України в Черкаській області

Ночовник Тамара Олексіївна

56-52-86

18

Обласна організація профспілки працівників лісового господарства

Опанасюк Микола Олександрович

37-62-04

19

Об’єднана профспілкова організація
ВО „Оризон”

Погонін Сергій Олександрович

096-21-47-062

20

Обком профспілки працівників споживчої кооперації

Руденко Наталія Миколаївна

33-71-08

21

Обком профспілки працівників харчової промисловості

Сиротенко Людмила Сергіївна

37-72-31

22

Профспілкова організація Черкаської філії ПАТ „Укртелеком”

Черних Оксана Нилівна

37-31-59

23

Обласна організація профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України

Шепель Володимир Петрович

37-54-92

 

Анонси