Право на соціальну пенсію

Відповідно до статті 93 Закону України “Про пенсійне забезпечення” соціальні пенсії призначаються і виплачуються непрацюючим громадянам, крім інвалідів з дитинства, при відсутності права на трудову пенсію:

    • інвалідам I і II груп, у тому числі інвалідам з дитинства, а також інвалідам III групи;
    • особам, які досягли віку: чоловіки – 60 років, жінки – 55 років;
    • дітям – у разі втрати годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років;
    • дітям-інвалідам віком до 16 років.

Перелік медичних показань, що дають право на одержання соціальної пенсії на дітей-інвалідів віком до 16 років, визначається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 83 вказаного Закону соціальні пенсії призначаються з дня звернення за такою пенсією.

Пенсіонери зобов’язані повідомляти органу, що призначає пенсії про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсії або припинення її виплати. У разі невиконання цього обов’язку і одержання у зв’язку з цим зайвих сум пенсії пенсіонери повинні відшкодувати органу, що призначає пенсії заподіяну шкоду. Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” соціальні пенсії не передбачені.

З 1 січня 2005 року введено в дію Закон України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам” тому призначення соціальних пенсій органами пенсійного фонду припинено.

Анонси