Як знайти найближчий Хаб цифрової освіти

На платформі Дія.Освіта запрацювала оновлена інтерактивна мапа Хабів цифрової освіти. Відтепер ви можете швидко знайти найближчий хаб, щоб розвинути потрібні цифрові навички.

Це безоплатні навчальні офлайн-простори, де українці можуть отримати допомогу у використанні електронних сервісів та скористатися можливостями Дія.Освіта:

  • пройти профорієнтаційний тест, щоб зрозуміти, до якої професії ви схильні
  • дізнатися про навички, потрібні для старту або розвитку кар’єри, завдяки освітнім серіалам
  • попрактикуватися в інтерактивних симуляторах
  • переглянути каталог вакансій, зібраних з найбільших сайтів пошуку роботи
  • перевірити, наскільки ви впевнено користуєтеся цифровими технологіями, у тестах Цифрограм та Кіберграм

– Цифрова грамотність — це не лише про зручність, а й про рівні можливості для всіх українців. Завдяки мережі, яка налічує близько 5 000 хабів цифрової освіти по всій країні, Мінцифра надає громадянам шанс розвинути навички, необхідні для успішності на ринку праці та економічного добробуту в сучасному світі, – зазначила заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Хаби цифрової освіти працюють на базі бібліотек, ЦНАПів, громадських організацій та приватних компаній, забезпечуючи громадянам доступ до цифрових знань, державних і фінансових послуг, працевлаштування та онлайн-комунікації.

– Брак цифрових навичок залишається однією з головних причин, чому українці не користуються державними електронними послугами. Протягом чотирьох років разом із Мінцифрою за підтримки Швеції ми працюємо над розвитком мережі бібліотек-хабів цифрової освіти та створенням нових інструментів для бібліотекарів. Посилення їх здатності підвищувати цифрові навички українців є важливим внеском у скорочення цифрового розриву, щоб усі громадяни могли повністю користуватися результатами цифровізації, – сказав постійний представник Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні Яко Сільє.

Ключову роль у створенні та розвитку мережі хабів відіграє Українська бібліотечна асоціація (УБА), яка цьогоріч відзначає 30-річчя. У співпраці з Мінцифрою УБА підтримує діяльність хабів, а також проводить щорічне навчання для координаторів освітніх просторів за підтримки ПРООН в Україні та Швеції. Лише у 2024 році працівники бібліотек допомогли понад 25 тисячам громадян у 22 областях України пройти навчання в хабах. 82 % відвідувачів оцінили свій рівень цифрової грамотності після завершення курсів найвищими балами.

– Хаби цифрової освіти в бібліотеках — це не  лише про компʼютери, інтернет, доступ до платформи Дія.Освіта чи навчання користуватися цифровими інструментами. Ідеться насамперед про допомогу людям. Часто, особливо в маленьких селах, коли люди старшого віку або люди з інвалідністю з певних причин не можуть прийди в бібліотеку, щоб скористатися послугами Хабу, бібліотекарі йдуть до них додому й навчають, допомагають замовити ліки через інтернет чи отримати довідку в застосунку Дія, – зазначила Оксана Бруй, президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Як скористатися картою хабів цифрової освіти

Знаходьте найближчий хаб за три кроки:

  1. Перейдіть за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/hubs.
  2. Налаштуйте фільтр: область, населений пункт чи категорію установи, на базі якої розміщений хаб.
  3. Перегляньте розташування на карті та натисніть на потрібну позначку, щоб переглянути деталі: адресу, графік роботи, контакти координаторів хабу.

Для ефективного функціонування Хабів цифрової освіти на платформі Дія.Освіта доступні навчальні матеріали для тренерів, зокрема освітній серіал «Тренінг для тренерів». Він допомагає майбутнім координаторам розвивати в українців цифрову грамотність, ознайомлювати їх із принципами інформаційної безпеки та сприяти впевненому використанню цифрових державних послуг.

Як приєднатися до мережі хабів

Мінцифра закликає громадські організації, бібліотеки та навчальні заклади долучатися до проєкту Дія.Освіта, відкриваючи нові Хаби цифрової освіти. Подавайте заявку за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/hubs-apply

Стратегічним партнером платформи Дія.Освіта є швейцарсько-українська Програма EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа. Платформу оновлено у 2023 році з ініціативи Міністерства цифрової трансформації за підтримки Google.org.

Навчання координаторів офлайн-хабів цифрової освіти здійснюється з ініціативи Мінцифри у співпраці з ВГО Українська бібліотечна асоціація (УБА) в межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується ПРООН в Україні за фінансування Швеції.

За інформацією Міністерства цифрової трансформації України

Стрічка новин