Упровадження програм для кривдників та надання допомоги постраждалим від домашнього насильства обговорили в ОДА
Стратегію Мінсоцполітики щодо впровадження превентивних заходів, зокрема й впливу щодо кривдників, надання допомоги особам, постраждалим від домашнього насильства презентували в обласній адміністрації. Тут відбулась міжвідомча нарада в межах візиту до Черкащини заступниці Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ольги Ревук.
Ознайомлення з реалізацією профільних питань сфери запобігання та протидії домашньому насильству розпочалось з участі Ольги Ревук у тренінгах з упровадження програми для кривдників, які проводять за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні.
У виступі заступниця Міністра зауважила, що останнім часом в Україні, як і в європейських країнах, приділяють належну увагу роботі з особами, які вчинили насильство в сім’ї, зокрема питанням покарання та надання змоги пройти відповідну програму, спрямовану на формування ненасильницької моделі поведінки в сім’ї.
Між тим, Ольга Ревук провела робочу зустріч з головою Черкаської ОДА Сергієм Сергійчуком та його заступником Романом Карманніком. У Черкаській обласній державній адміністрації спільно із суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на регіональному рівні та представниками структурних підрозділів районних державних адміністрацій, міських рад, до повноважень яких належить це питання, які взяли участь в нараді в режимі онлайн, провели міжвідомчу нараду. Під час неї презентували стратегію Мінсоцполітики щодо впровадження превентивних заходів, заходів впливу щодо кривдників.
Ольга Ревук акцентувала увагу на забезпеченні сервісних послуг постраждалим особам, зокрема, створенні доступної мережі притулків, денних центрів соціально-психологічної допомоги, функціонування служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства, залучення до їх створення, в тому числі на засадах державно-приватного партнерства, соціально відповідальних роботодавців та громадських об’єднань Черкащини.
Особливу увагу заступниця Міністра звернула на проведення інформування населення щодо заходів з питань запобігання та протидії домашньому насильству, зокрема, створення інтерактивного додатку «Мапа допомоги», завдяки якій громадськість отримає розширену інформацію про діяльність спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб у розрізі областей України та їхніх адміністративних територій.
-
17:331 500 грн на заняття спортом для ветеранів: стартує прийом заяв на отримання коштів
15 січня розпочинається програма Мінветеранів, за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни зможуть щоквартально отримувати по 1 500 грн для оплати…
17:33 -
17:15Психологів та психотерапевтів в Україні сертифікуватимуть
Верховна Рада України більшістю голосів ухвалила у другому читанні Закон №12030 «Про систему охорони психічного здоров’я». Його мета — створення сучасної, ефективної та злагодженої системи, яка…
17:15 -
16:47Права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування будуть розширені
Верховна Рада України 228 голосами народних депутатів підтримала напрацьований за участі Мінсоцполітики законопроєкт №5344-д, який суттєво розширює права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування.…
16:47 -
15:50Звістки надії. Двоє черкащан повернулися з полону
Ще двох черкащан вдалось визволити з полону. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. На Батьківщину повернулися матрос Іван Діброва, який був у неволі з…
15:50 -
15:46Можливості для імпакт-бізнесів: долучайтеся до каталогу на порталі Дія.Бізнес
На порталі Дія.Бізнес зʼявився Інвестиційний каталог імпакт-підприємств, який містить профілі готових до інвестування мікро-, малих та середніх бізнесів із соціальною складовою. Імпакт-бізнеси — це підприємства,…
15:46 -
15:36Як отримати «Доступні ліки» у прифронтових територіях і віддалених громадах?
Держава робить ліки більш доступними для всіх громадян. Мобільні аптеки працюють у 13 областях України, а їхні маршрути охоплюють 644 населених пункти. Це частина Зимової…
15:36 -
13:59Соціальна сфера, відбудова інфраструктури, розмінування, цивільний захист — серед інвестиційних пріоритетів цього року
Завдяки підтримці партнерів Україна повністю закрила потреби бюджету у 2024 році, які складали $41,6 млрд. А також Уряд має розуміння того, як будуть покриватися потреби…
13:59 -
13:50Онлайн-платформа про державну програму протезування діє в Україні
Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу protez.msp.gov.ua — на ній зібрана вся актуальна інформація про державну програму протезування. У…
13:50 -
10:39Про процедуру отримання відстрочки від мобілізації для рідних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
Урядом приведено у відповідність до вимог Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» процедуру отримання відстрочки на військову службу під час мобілізації…
10:39 -
09:18МОН про зміни у сертифікації вчителів
Удосконалення процедури. Сертифікація вчителів зміниться з 1 вересня. Кабінет Міністрів України затвердив відповідну постанову. Мета сертифікації — виявити й заохотити педагогів із високим рівнем майстерності,…
09:18 -
09:16Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 15 січня
Доба в області почалась з повітряних тривог. Спершу через ворожі БпЛА в нашому небі. Далі - ракети. Наші оборонці додали до загального результату протиповітряної оборони…
09:16 -
09:12Нові строки для перебронювання працівників: Уряд ухвалив постанову
Уряд змінив строки опрацювання заяв на бронювання працівників критично важливих підприємств. Раніше керівникам для отримання бронювання потрібно було чекати 72 години. У цьому проміжку працівник…
09:12