Освітяни Черкащини стали переможцями всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021»
Інноватори, лідери і абсолютні переможці. Троє педагогів області здобули переможні місця всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021».
Вчитель української мови та літератури Черкаського гуманітарно-правового ліцею Черкаської міської ради Катерина Молодик стала абсолютною переможницею у номінації «Українська мова та література». Вона має 6 років педагогічного стажу. У своїй педагогічній практиці керується саме принципом інноваційності й відкритості до змін. Як молодий учитель, сама має бути учнем, відзначає вона: виходити із зони комфорту, вдосконалювати професійні компетентності, розвивати творче мислення.
Алла Левченко, учитель математики Тальнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, увійшла у п’ятірку кращих учителів математики України (ІV рейтингове місце). Має понад 27 років педагогічного стажу. Свою роботу будує як процес співпраці з учнями, діяльність спрямовує на розвиток в учнів логічного, критичного, творчого мислення та успішно працює над ідеєю «Розвиток творчих здібностей та пізнавальної самостійності учнів шляхом застосування інтерактивних методів навчання математики».
«Вчителем-інноватором» за інтеграцію у трудовому навчанні став Микола Цимбал, учителя трудового навчання Черкаської гімназії № 9 імені О.М. Луценка. Увійшов у 12-ку кращих зі всієї України. Микола Цимбал зумів змінити ставлення до викладання праці хлопцям в гімназії. Він спостерігає за новаціями у світі й застосовує цікаві методи та форми роботи у своїй учительській діяльності. Учитель за підтримки адміністрації та влади перетворив старий радянський кабінет праці у справжню лабораторію сучасних технологій.
Близько 5 років, коли гімназія отримала перші набори з робототехніки, Микола Цимбал захопився цим напрямком і живе ним весь цей період. Він підготував чимало дітей для участі на чемпіонаті FLL, у змаганнях роботів з сумо, слалому, у робофутболі, «dragrace», «чорній лінії», «врятувати ведмедя», WeDO 2.0 та Всесвітній олімпіаді з робототехніки WRO.
Щорічний всеукраїнський конкурс «Учитель року» започаткували 29 червня 1995 року.Організатором конкурсу є Міністерство освіти та науки України та Інститут модернізації змісту освіти.
Метою конкурсу визначено, зокрема, популяризацію кращих педагогічних здобутків і професійної майстерності. Переможцям присвоюється звання «Заслужений вчитель України».
-
15:44Вже понад 2400 учасників бойових дій та осіб з інвалідністю обрали безоплатне професійне навчання
Державна служба зайнятості реалізує експериментальний проєкт, у межах якого учасники бойових дій та особи з інвалідністю, що постраждали внаслідок війни, мають змогу пройти безоплатне професійне навчання.…
15:44 -
14:42Нові можливості працевлаштування для людей з інвалідністю – як змінюється підхід держави
Держава змінює підхід до працевлаштування людей з інвалідністю. З 2026 року в Україні набудуть чинності суттєві зміни до трудового законодавства. Це створить нові можливості для…
14:42 -
13:10Доступні кредити 5-7-9%: 29,2 млрд грн уже залучено аграріями цього року
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. З початку року 4 592 агропідприємства залучили майже 29,2 млрд…
13:10 -
12:45«Зроблено в Україні»: За три роки громади закупили понад 1500 шкільних автобусів українського виробництва
Програма «Шкільний автобус» стала однією з найуспішніших державних ініціатив у сфері шкільної інфраструктури. За три роки її реалізації громади придбали понад 1500 автобусів для безпечного…
12:45 -
12:10Як отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни
Поранення отримані під час війни — це не просто виклик для здоров’я. Це ще й підстава для отримання державної підтримки. Один із таких видів підтримки…
12:10 -
12:00Підсумки приватизації за I півріччя
За результатами першого півріччя 2025 року від приватизації до державного бюджету вже надійшло 820,5 млн гривень. Сукупний економічний ефект склав понад 977 млн гривень. За…
12:00 -
11:30єВідновлення — комісії будуть дистанційно обстежувати зруйноване житло
Українці, чиє житло було знищене внаслідок повномасштабної війни, мають змогу з 2023 року отримати компенсацію в межах програми єВідновлення. Проте в регіонах, де тривають бойові…
11:30 -
10:50Як родинам ветеранів отримати пільги на оплату житлово-комунальних послуг
Родини українських ветеранів мають право на пільги при сплаті житлово-комунальних послуг. У цьому матеріалі пояснюємо, як оформити пільги та які документи потрібні. На які пільги…
10:50 -
09:50Аномальна спека триває: в області прогнозують до +37 градусів
На Черкащині продовжиться спека. За прогнозом синоптиків 9 липня буде сонячна погода з аномально високими температурами. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. На…
09:50 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Кілька важливих рішень за цей день. Передусім сьогодні я підписав укази про відзначення званням Героя України Назарія Гринцевича та Дмитра…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 9 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 09.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 029 660 (+1 050) осіб; танків ‒ 11 000 (+5);…
08:45 -
07:51Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 9 липня
Понад шість годин поспіль Черкащина була на тривозі. Ворожі атаки відбивали сили ППО, мобільні вогневі групи. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Загалом…
07:51