На Черкащині відбувся освітянський форум-2024

Розбудова інфраструктури безпеки, доступність та якість освіти, шкільне харчування, розвиток STEM-освіти. Ці та інші питання обговорили на традиційному серпневому освітянському форумі. Він об’єднав освітян області та управлінців із громад. Разом звірили пріоритети та готовність до навчального старту.

– Наше завдання незмінне: мотивувати дітей до навчання, дати змогу їм навчатися, – наголосив на форумі очільник області Ігор Табурець. – Щодо першого – тут зараз інструментів і рішень не бракує. Наша область – серед першопрохідців STEM-освіти. Інше питання – комплексне. По-перше, маємо й надалі розбудовувати інфраструктуру безпеки в закладах освіти.

Як зауважив начальник ОВА, це – завдання кожної громади. Як і енергостійкість.

– Наступне завдання – забезпечувати доступність освіти у найвіддаленіших громадах, – додав Ігор Табурець. –  11 шкільних автобусів цьогоріч придбали на Черкащині коштом держсубвенції у співфінансуванні із місцевими бюджетами. Маємо можливість до кінця року закупити ще 12. Та не держакоштом єдиним. Тут мають спрацювати й місцеві органи влади: шукати партнерів.

Окрему увагу на форумі приділили питанню шкільного харчуванню.

– Воно має бути якісним, корисним, безпечним і смачним, – наголосив Ігор Табурець. –  Ці орієнтири ми зафіксували, зокрема, в нашій обласній програмі. Меню осучаснили. Продовжуємо оновлюватися і технічно. На черзі – модернізація харчоблоків у ще 8 наших школах коштом держсубвенції.

Принагідно очільник Черкащини вручив освітянам державні й обласні відзнаки.

– Викликів і завдань в освіті вистачає, – підсумував він. –  Їх здолаємо лише разом! Щоб новий навчальний рік був продуктивним!

Нагадаємо, в одній із шкіл Смілянської тергромади збудували нове протирадіаційне укриття.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах: