Освіта для дітей з особливими освітніми потребами (2018-2019 навчальний рік)

Проводиться робота щодо розвитку інклюзивної освіти. З 2013 по 2018 роки у 6 разів зросла кількість закладів освіти, де організовано інклюзивне навчання. Інклюзивну форму навчання забезпечують 139 закладів освіти області, з яких – 111 закладів загальної середньої освіти та 28 дошкільних закладів. В них функціонує 191 клас та 30 дошкільних груп. Інклюзивною формою навчання охоплено 262 дитини, зокрема 213 – учні закладів загальної середньої освіти, 49 – дошкільнята. Крім цього, на базі чотирьох Черкаських міських шкіл створено та функціонують 6 спеціальних (інтегрованих класів) для 66 дітей із особливими освітніми потребами. Для забезпечення належного освітнього процесу дітей з особливими потребами у закладах введено 166 посад асистента вчителя та вихователя (141 посада асистента вчителя і 25 асистентів вихователя).

Для більш комфортного та ефективного навчання дітей з особливими освітніми потребами при закладах загальної середньої освіти створено 12 ресурсних кімнат, які сприяють розвитку соціальних навичок, навичок спілкування та поведінки дітей та 5 медіатек для розширення доступу дітей до медіаресурсів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2017 №545 рішеннями органів місцевого самоврядування утворено 26 інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ). Створено та розпочато діяльність ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти при КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».