Зимова підтримка: у 2025 році ліки стануть ще доступніші

У 2025 році буде значно розширена програма реімбурсації «Доступні ліки», завдяки якій українці можуть отримати ліки проти найпоширеніших хронічних хвороб безоплатно або з частковою доплатою. Для цього в бюджеті закладено 6,6 мільярда гривень. Про це інформують у міністерстві охорони здоров’я України.

Розширення програми відбувається в межах ініціативи «Зимова підтримка», запровадженої Урядом за підтримки Президента України. Держава розуміє складнощі, з якими зіштовхуються українці під час війни та складного зимового періоду, тому надає підтримку всім громадянам, зокрема найбільш вразливим групам населення.До оновленої програми увійде понад 30 нових діючих речовин, зокрема комбіновані лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань. А також ревматологічних, неврологічних, очних та ендокринологічних хвороб, таких як гіпотиреоз і мігрень. Це дозволить ще як мінімум 500 тисячам українців заощадити кошти на лікуванні.

Вперше будуть доступні препарати для дітей, а також ліки у вигляді крапель і мазей.Зимова підтримка пропонує кожному українцю, який перебуває на території України, отримати одноразову допомогу в розмірі 1000 гривень. Нею можна буде оплатити в тому числі ліки українського виробництва. Також будуть доступні програми субсидій, підтримки ВПО, вчительські доплати, незмінні зимові тарифи та безоплатне харчування в школах.

Ініціативи спрямовані на покращення не лише  фінансової доступності, а і територіальної. Мешканці сіл, прифронтових та віддалених територій можуть отримати ліки Укрпоштою чи за допомогою мобільних аптечних пунктів.

 За п‘ять років програма «Доступні ліки» розширилася більш ніж удвічі та продовжує діяти в період воєнного стану. Загалом нею скористалися майже 5 мільйонів українців. До програми «Доступні ліки» входить майже 600 життєво важливих препаратів.

НСЗУ відшкодувала аптекам за відпущені ліки понад 12, 6 млрд грн.Близько 15 тис. аптек в Україні відпускають «Доступні ліки». Цьогоріч до участі в програмі вдалося залучити ще 1 454 аптечних пунктів.Програма починалася з трьох напрямів: серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу, бронхіальна астма.

На сьогодні програма включає дев’ять напрямів та тест-смужки. 30 вересня набрав чинності Наказ, яким Міністерство охорони здоров’я України затвердило оновлений реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. До неї було додано більше торгових назв препаратів проти розладів психіки і поведінки, а також фентаніловий пластир для лікування болю і надання паліативної допомоги.

Стрічка новин